کوروش کبیر
شرح ساخت کوروش کبیر با تکنیک های جدید و استندآپ کمدی رضا شفیعی جم از حاشیه های خندوانه شب گذشته بودند.

ساخت کوروش کبیر از زبان کارگردان سینما در خندوانه

مسعود جعفری جوزانی و رضا شفیعی جم از مهمانان شب گذشته رامبد جوان در برنامه خندوانه بودند که در ادامه جزییات این برنامه را میخوانید.
 
رامبد جوان در ابتدای خندوانه شب گذشته یادآور شد که با ورود به فصل سوم این برنامه همه متوجه شدیم که چه قدر شاد بودن و خندیدن واجب است. وی همچنین در پاسخ به این که برخی ها می گویند اِی بابا دلتان خوش است، گفت:بله دل ما خوش است و بالاخره در روزی، شبی یا زمان دیگری آن هایی که دلخوش نیستند را هم شاد می کنیم.
 
پس ازاین هم او از امنیت که عامل پیش نیاز این شادی هاست گفت و به همین بهانه شادی برنامه را به همه ارتشی های سراسر کشور و خانواده هایشان تقدیم کرد.
 
اما مسعود جعفری جوزانی نویسنده و کارگردان کشورمان، مهمانی بود که بعد از یک رفت و آمد به جمع اضافه شد و در بدو ورودش حرف به کار جدید این هنرمند یعنی «کوروش کبیر» رسید.
 
رامبد جوان و مسعود جعفری جوزانی

رامبد جوان و مسعود جعفری جوزانی در خندوانه

 
جوزانی در خصوص این فیلم که با سرمایه گذاری مردم ایران و در واقع بخش خصوصی ساخته می شود، درباره شیوه نوین تولید کار بیان کرد:هنگام ساخت فیلم های بزرگ و پرهزینه ابتدا آرت بوک یا به گونه ای نقشه راهی را برای آن ها طراحی می کنیم، نقشه ای که در آن فیلمنامه آماده و به زبان های مورد نظر ترجمه می شود، از لباس تا طراحی گیریم شخصیت ها توسط برنامه ای سه بعدی سازی می شود. بعد سکانس های اصلی فیلم نیز به گونه ای طراحی می شود تا بدین طریق استوری برد و در واقع مسیر کار تجسم شود که این روش ها موجب منظم بودن کار و پایین آمدن هزینه های اقتصادی می شود. در مورد فیلم «کوروش کبیر» هم زمان ساخت آن با چنین روشی، حدود 4 ماه خواهد بود.
 
در ادامه این کارگردان خاطره ای از فیلم «جاده های سرد» تعریف کرد و از علاقه اش به کارهای وودی آلن گفت و اظهار داشت که ما باید هر سال کمدی هایی داشته باشیم که مردم بپسندند تا سینما هم جزو سبد کالا شود.
رضا شفیعی جم و مسعود جعفری جوزانی

رضا شفیعی جم و مسعود جعفری جوزانی در خندوانه رامبد جوان

 
گپ و گفت درباره آب و صرفه جویی در مصرف آن در عرصه های اجتماعی، از موارد دیگری بود که در این بین مطرح شد.
 
پس از رفتن جعفری جوزانی و یک تنفس، کمدین رضا شفیعی جم به روی صحنه آمد و بلافاصله بحث سربازی را شروع کرد. از سرها و شکل هایی که بعد از زدن موها ظاهر می شد، ته دیگ های وسیع آسایشگاه که به مدت 45 دقیقه همه آن ها، در حین خوردنش به هم نگاه می کردند گفت تا ماشین آخرین سیستم برگشت به خانه شان و ... .
 
در آخر هم رامبد برنامه را با شعر «ایران» و این جمله که «دل ما خوش است و آن هایی که خوش نیستند را هم روزی دلخوش می کنیم» به پایان رساند.

آخرین وضعیت ساخت فیلم کوروش کبیر از زبان جعفری جوزانی

4.425
این مطلب مفید بود ؟223
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ک
1 نظر به ثبت رسیده است
بهرام1396-07-08
ارزو دارم منم تو فیلم کورش بازی کنم
20
وبگردی