یخچال فریز

قبل از خرید یخچال بخوانید...

کد مطلب : 73551زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر به دنبال خرید یک یچخال فریز مناسب و با کیفیت هستید با ما همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

نکات قبل از خرید یخچال فریز

با وجود سبک های بسیار، آپشن های متنوع و قیمت های موجود، خرید یخچال فریزر دیگر یک تصمیم ساده به شمار نمی آید. این وسایل خانگی امروزه با استفاده از فناوری خنک کننده ای که دارد، می تواند عمر مواد غذایی را بالا ببرد و آن ها را تازه نگه دارد. همچنین با پیشرفت تکنولوژی، این کار را با کمترین انرژی مصرفی انجام می دهد. اگر در پاسخ به سوال «کدام یخچال را بخرم؟» به تردید افتاده اید، ما به شما چند راهکار ارائه خواهیم داد:مراجعه به آگهی های فروش یخچال فریزر در سایت دیوار، اطلاع از قیمت ها و برندهای مختلف و انتخاب بهترین آن با توجه به بودجه و استایل خانه تان. 

پیش از هر چیز؛ نوع و هزینه یخچال 

یخچال فریزر باید متناسب با تعداد اعضای هر خانه و نیازهای آن ها باشد. در بعضی از مدل های آن، محفظه فریزر در قسمت بالا و در یخچال در قسمت پایین قرار دارد. اگرچه قیمت های این نوع یخچال فریزر نسبت به دیگر انواع آن ارزان تر است، اما در عین حال وجود یخچال در قسمت پایینی و خم شدن چندین باره در روز منجر به نارضایتی خریداران می شود. هر چند این نوع در بازار کمیاب است اما در سایت دیوار یک یخچال فریزر هیمالیا در این مدل به همراه ضمانتنامه 2 ساله به قیمت 800 هزار تومان به فروش می رسد. انواع دیگر یخچال فریزر، شامل مدل های یخچال بالا،( برعکس حالت قبلی) ساید بای ساید، دو قلو و در فرانسوی است. در فرانسوی و دو قلو برای کسانی که فضای کمی در اشپزخانه دارند، گزینه چندان معقولانه ای نیست.

در سایت دیوار، ساید بای ساید بیشترین آگهی فروش یخچال فریزر را از آن خود کرده است که عمدتا قیمت بالایی دارد. مثلا در این سایت یک ساید بای ساید آکبند اسنوا مدل 2700 با 5 سال گارانتی و سیستم خنک کننده چندگانه به قیمت 7 میلیون و 100 هزار تومان به فروش می رسد. اما اگر به دنبال ساید بای ساید ارزان تری هستید، در دیوار چند آگهی این نوع یخچال به قیمتی کمتر دیده می شود. به عنوان مثال فروش یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی کارکرده به قیمت 4 میلیون و 400 هزار تومان آگهی شده است. فروشنده در آگهی ذکر کرده به دلیل تغییر شغل کلیه اجناس مغازه اش را 20 درصد زیر قیمت بازار به فروش می رساند و همین یخچال فریزر در حال حاضر بیشتر از 5 میلیون تومان ارزش دارد. 

به برچسب انرژی دقت کنید

از آنجایی که یخچال فریزر باید دائما به برق باشند، این وسیله خانگی بیشترین انرژی را در مقایسه با دیگر وسایل مصرف می کند. به همین دلیل در هنگام خرید آن، باید به این نکته نیز توجه کرد. هر چه مدل یخچال قدیمی تر باشد، میزان انرژی مصرفی آن نیز زیادتر است. از سوی دیگر، یخچال فریزرهای ایرانی در قیاس با نوع خارجی از برق بیشتری استفاده می کنند. همچنین یخچال فریزرهای ساید بای ساید بالاترین و یخچال فریزرهای «فریزر بالا»( فریزر در قسمت اول و یخچال در قسمت دوم واقع است)کمترین میزان انرژی را در روز مصرف می کنند. مدل های دو قلو، در فرانسوی و یخچال بالا نیز در میانه این طیف قرار دارند. البته نحوه استفاده از یخچال نیز در این امر تاثیر می گذارد؛ به عنوان مثال اگر روی غذا پوشانده نشود، بخار ساطع شده از آن باعث مصرف بیشتر انرژی می شود. 
 
منبع :ویرلــن

قبل از خرید یخچال بخوانید...

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی