ریست کردن پسورد اپل آیدی
اگر بنابر هر دلیلی رمز و پسورد اپل آیدی خود را فراموش کرده اید، می توانید با این آموزش از نمناک اقدام به ریست پسورد اپل آیدی کنید.

نحوه ریست پسورد اپل آیدی

هر یک از کاربران محصولات اپل که شامل آیپاد، آیپد، آیفون یا اپل واچ می باشند، بی شک دارای اپل آیدی هستند چرا که بدون این حساب کاربری نمی توانند از این محصولات استفاده کنند که اصلی ترین مورد را می توان اپ استور اپل دانست که بدون دسترسی به این برنامه در اصل از اپل و برنامه هایی که برای کاربران این دیوایس ها طراحی شده اند را نمی توانید استفاده کنید.

با این وجود شما می توانید به سادگی اقدام به ساخت اپل آیدی کنید که شاید در کل از شما 10 الی 15 دقیقه وقت بگیرد. اما اگر شما اپل آیدی دارید و از آن به مدت سال ها استفاده می کنید، ممکن است پسورد یا رمز آنرا فراموش کنید که اگر به یاد نیاورید می تواند کمی مخرب باشد! چرا که شما نمی توانید موبایل خود را ریست کنید و یا نمی توانید برنامه های موجود در اپ استور را دانلود و استفاده کنید.

پسورد اپل ایدی

به همین دلیل توصیه می شود که همیشه پسور اپل ایدی خود را به خاطر داشته باشید و اگر در طی زمان شما این پسورد را فراموش کرده اید، می توانید اقدام به نحوه ریست کردن رمز اپل آیدی کنید که طبیعتا به کمک آن می توانید رمز خود را تغییر دهید. در ادامه این مطلب از نمناک شما را با نحوه ریست پسورد اپل ایدی در چند روش آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

نحوه ریست کردن رمز اپل ایدی

1- برای شروع باید وارد سایت appleid.apple شوید و سپس از قسمت پایین صفحه بر روی Forgot Apple ID or password کلیک کنید ( برای اطمینان از اینکه پسورد خود را فراموش کرده اید یا خیر توصیه می شود ابتدا مشخصات خود را وارد کنید).

رمز اپل آیدی

2- شما به صفحه ای منتقل می شوید که باید اپل آیدی خود را وارد کنید (در بیشتر مواقع باید آدرس ایمیلی که حساب اپل آیدی بر روی آن ساخته شده است را باید وارد کنید). در صفحه جدید باید نام و ایمیل خود را وارد کنید و سپس بر روی Continue کلیک کنید و در نهایت گزینه I need to reset my password را انتخاب کنید.

توجه : اگر شما از گزینه two-factor authentication استفاده کرده اید، از شما خواسته می شود تا شماره خود را تایید کنید.

3- اینک شما قادر خواهید بود تا نحوه ریست کردن پسورد اپل آیدی خود را با ایمیل یا سوالات امنیتی تغییر دهید که هر دو روش بر اساس اطلاعاتی خواهد بود که شما تعیین کرده اید.

4- با انتخاب گزینه ایمیل، پیغامی از اپل دریافت خواهید کرد که به کمک آن می توانید اقدام به ریست کردن اپل آیدی خود کنید. با این وجود اگر شما با انتخاب گزینه ایمیل، ایمیلی را دریافت نکردید، باید پوشه های Junk، Spam و Trash خود را بررسی کنید. همچنین با انتخاب سوالات امنیتی شما می بایست تاریخ تولد و سوالاتی که در ابتدا به آن پاسخ داده اید را پاسخ دهید.


فراموش کردن سوالات امنیتی اپل ایدی

اگر شما رمز عبور خود را فراموش کرده اید، پاسخ دادن به سوالات امنیتی آسان ترین روش ممکن برای ریست کردن رمز اپل آیدی است و طبیعتا راه حلی برای فراموش کردن رمز اپل ایدی است و شما می توانید به سادگی تمام آنرا انجام دهید. اما از آنجایی که ما همیشه عجله زیادی در انجام کارهای روزمره داریم، در پاسخ به این سوالات، هر چیزی که به ذهنمان برسد را می دهیم و بدون اینکه در جایی ثبت کنیم، بعد از دو هفته بصورت کامل فراموش می کنیم!

با این وجود اگر شما این سوالات امنیتی را نیز همانند پسورد اپل آیدی فراموش کنید، دقیقا باید چیکار کنید؟! اگر شما سوالات امنیتی را فراموش کرده اید، باید فرایند آسان و ساده زیر را انجام دهید ( توجه : اگرچه برای تغییر آنها نیاز به داشتن رمز عبور خود دارید).

1- وارد سایت iforgot.apple شوید و سپس apple ID خود را وارد کنید.

سوالات امنیتی اپل

2- در صفحه باز شده باید گزینه I need to reset my security questions را انتخاب کنید.

اپل آیدی

3- پسورد خود را وارد کنید و سپس بر روی Continue کلیک کنید.

4- 3 سوال را از منو باز شده انتخاب کنید و سپس شروع به پاسخ دادن به آنها کنید. در حین پاسخ توصیه می شود که حتما پاسخ را به یاد داشته باشید یا در جایی حتما یادداشت کنید.

ریست پسورد


با استفاده از IOS

1- از منو کاربری وارد تنظیمات شوید و از منو تنظیمات گزینه Password & Security را انتخاب کنید.

2- بر روی Change Password کلیک کنید.

3- از شما درخواست وارد کردن پسورد خواهد شد که بعد از وارد کردن پسورد می توانید اقدام به تغییر آنها کنید.


ریست کردن پسورد اپل ایدی با استفاده از ریکاوری اکانت

اگر دستگاه مورد اعتماد ios شما در نزدیکی تان نیست، می توانید با درخواست ریکاوری اکانت، اقدام به تنظیم مجدد رمز عبور خود کنید. این بهترین حالت برای زمانی است که بعد از گم شدن یا به سرقت رفتن دستگاه، شما می توانید از آن استفاده کنید که با این اقدام می توانید به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید. این فرایند ممکن است چند روزی طول بکشد.

ریکاوری اکانت اپل

1- در حالی که شما مراحل گفته شده را در iforgot.apple طی کرده اید، باید گزینه درخواست ریکاوری حساب را انتخاب کنید.

ریست پسورد اپل آیدی

2- شماره ای که حساب شما بر روی آن ساخته شده است را وارد کنید تا کد تایید برای شما ارسال شود. پس از تائید، شما اطلاعاتی را دریافت خواهید کرد که در آن نوشته شده است با شما هنگامی که اکانتتان آماده شود، تماس خواهیم گرفت.

3- پس از مدتی حساب شما آماده خواهد شد که مجموعه اپل از طریق پیام یا تماس به شما اطلاع خواهند داد.

4- وارد iforgot.apple شوید و اپل ایدی خود و همچنین شماره ای که در مرحله دوم وارد نمودید را مجددا وارد کنید.

5- کد بازیابی ای برای شما در از طریق تماس تلفنی یا پیغامی ارسال خواهد شد که باید در iforgot.apple وارد کنید.

6- بر روی Continue کلیک کنید. به صفحه ای جدید می شوید که می توانید رمز جدید و شماره تلفن حدید خود را وارد کنید و سپس وارد حساب کاربری خود شوید.

 

آموزش مرحله به مرحله ریست کردن پسورد اپل آیدی

4.334
این مطلب مفید بود ؟295
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی