نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین
بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی های سامسونگ شاید یکی از مشکلاتی باشد که شاید برای هر یک از ما رخ داده باشد. در ادامه با آموزشی ساده و آسان آشنا خواهید شد.

نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی سامسونگ

گوشی های هوشمند در خود اطلاعات زیادی را ذخیره می کنند که شاید از اکثر آنها در طول روز استفاده نکنیم و اما شاید تمامی اطلاعاتی که شاید از آنها در طول دراز مدت استفاده نکرده ایم، بتوانند به کار ما بیایند و از این رو برای دسترسی به تمامی فایل ها و عدم از دست دادن آنها در شرایط و اتفاقات مختلف، بهترین کار این می باشد که از تمامی اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم.

اگر گوشی شما متعلق به برند سامسونگ می باشد و تصمیم به تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ گرفتن از مخاطبین و سایر اطلاعات گوشی را دارید، می توانید از برنامه samsung smart switch استفاده کنید که یک برنامه کامل و جامع برای تهیه نسخه پشتبان از تمامی اطلاعات گوشی می باشد که باید ابتدا نسخه ویندوز این برنامه را با استفاده از لینک زیر دانلود کنید و سپس گوشی را به کامپیوتر متصل کنید و تمام اطلاعات شما در کامپیوتر ثبت شوند که می توانید در ادامه دانلود کنید؛

اما همان گونه که گفته شد، این برنامه متعلق به کامپیوتر می باشد و برای تهیه کلی نسخه پشتیبان از گوشی طراحی شده است و اگر قصد شما تنها تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبین گوشی سامسونگ می باشد، از داخل برنامه Contacts می توانید اقدام کنید که تنها نیاز به چند کلیک دارد. به همین دلیل در ادامه با نحوه بک آپ گیری از مخاطبین سامسونگ آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

توجه : در آموزش زیر از اندروید 9 سامسونگ استفاده شده است. اما بطور کلی فرایند یکی است و شما می توانید در سایر نسخه های اندروید گوشی سامسونگ خود از این آموزش استفاده کنید.

1- در قدم اول از منو Home بر روی برنامه Contacts کلیک کنید. سپس شما وارد دفترچه تلفن خود خواهید شد. همان گونه که در تصویر مشخص شده است، بر روی 3 خط افقی در بالا سمت چپ کلیک نمائید.

مخاطبین سامسونگ

2- اینک صفحه کشویی برای شما باز خواهد شد که برای بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی سامسونگ، باید بر روی گزینه انتهایی صفحه، یعنی manage contacts باید کلیک کنید.

بکاپ مخاطبین سامسونگ

3- در این مرحله وارد پنجره ای خواهید شد که باید گزینه دوم یعنی Import/export contacts را انتخاب نمائید.

مخطبین گوشی

4- اینک شما با دو گزینه Import و export مواجهه خواهید شد. برای تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبین گوشی بر روی export کلیک کنید. اما اگر برای اولین بار این کار را انجام می دهید، شاید برای شما سوال باشد که دقیقا وظیفه این دو کلید چیست؟! در ادامه متوجه خواهید شد.

مخطبین گوشی

  • معنی Import:Import به معنی وارد کردن می باشد. اما در اینجا کاربردش بدین گونه است که اگر شما از قبل نسخه پشتیبان تهیه کرده اید، با کلیک بر روی Import به محل ذخیره فایل های گوشی وارد خواهید شد که تنها می توانید فایل با پسوند vcf. را انتخاب کنید. بنابراین این گزینه مناسب افرادی است که از قبل فایل پشتیبان را تهیه کرده اند.
  • معنی export:export به معنی صادر کردن می باشد. اما منظور از صادر کردن، ایجاد فایل نسخه پشتیبان از تمام مخاطبین گوشی می باشد که نسخه خروجی یک فایل با پسوند vcf. می باشد.

5- محل ذخیره فایل بکاپ را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Export پائین صفحه کلیک کنید.

بکاپ مخاطبین

6- عملیات تهیه نسخه پشتیبان شروع خواهد شد و نسبت به تعداد مخاطبان متغیر است و شاید چند ثانیه ای وقت نیاز داشته باشد.

پشتیبان مخاطبین

7- هم اکنون برای اطمینان از ذخیره شدن فایل در محل ذخیره مشخص شده، وارد محل ذخیره شوید. فایل vcf. را مشاهده خواهید کرد.

مخاطبین سامسونگ

تذکر : فایل نسخه پشتیبان شما هم اکنون بصورت کامل ذخیره شده است. پس توصیه ای که برای شما داریم این است که فایل مربوطه را به بهترین شیوه ممکن نگهداری کنید تا افراد سودجو از این فایل استفاده نکنند.

آموزش ساده ترین روش بکاپ گرفتن از مخاطبین سامسونگ

4.440
این مطلب مفید بود ؟355
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی