مصرف قلیان در بارداری
مصرف قیلیان در بارداری عواقب غیر قابل جبرانی بر روی جنین دارد، در ادامه اثرات مضر قلیان در دوران بارداری را میخوانید.

 اثرات مضر مصرف قلیان در بارداری

مصرف قلیان تاثیرات مضری بر دو عضو حیاتی بدن به نام ریه ها و قلب دارد. سرطان ریه، سرطان مری، پایین بودن وزن هنگام تولد نوزاد و ذات الریه برخی از خطرات مربوط به کشیدن قلیان هستند.

از مضرات قلیان در بارداری چه می دانید؟

ریسک تولد نوزاد نارس و یا دارای اختلالات بیماری نظیر انحراف چشم یا (رتینو پاتی) در مادرانی که در حین بارداری به استعمال دخانیات می پردازند به مراتب بیشتر می باشد.

مضرات قلیان در بارداری

عموماً استعمال دخانیات تأثیر نامطلوب و ناگواری به کلیه ی اعضا و بر مکانیسم عمومی فعالیت ارگان های بدن برجا می گذارد، از جمله تأثیرات وخیم و ناهنجاری که به مرور زمان به چشم و سیستم بینایی تحمیل می کند که از سوی افراد چندان مورد توجه قرار نمی گیرد، استعمال دخانیات تأثیرات مشابه با بیماری های خطرناک چشمی نظیر آب سیاه و بیماری RP بر جای می گذارد و به مرور به کاهش ضخامت فیبر عصبی شبکه و تقلیل بیماری محیطی و ایجاد نقاط کور در بینایی منجر می شود.

قلیان

مضرات قلیان در بارداری

دکتر کی پور متخصص چشم پزشکی گفت:فیبر عصبی شبکیه مسئول دریافت اطلاعات بیماری از گیرنده نوریه شبکیه و مخابره به عصب اپتیکی است و همچنین تخریب آن تأثیر جبران ناپذیری در تأثیر بینایی برجای می گذارد.

این متخصص چشم پزشکی اظهار داشت:گاهی اثرات نامطلوب استعمال دخانیات بر چشم به اثرات ابتلا به سرطان ریه قلمداد می گردد، در افراد سیگاری امکان ابتلا به بیماری «تباهی کله ی زرد» (دژنداسیون ماکولا) 3 برابر بیشتر از افراد غیرسیگاری است.

مضرات قلیان در بارداری

احتمال ابتلا به آب مروارید نیز در افراد سیگاری 2 برابر سایرین می باشد و علائم این بیماری به طور متوسط 5 سال زودتر در این افراد ظاهر می شود. همچنین روند پیشرفت بیماری «دژنراسیون ماکولا» در مصرف کنندگان دخانیات سریع تر و فرایند درمان کندتر خواهد بود.

کی پور تصریح کرد:در مجموع تنباکو حاوی بیش از 4000 ترکیب سمی است که برای سلامتی عضو حساس نظیر چشم به مراتب مضر است، همچنین ریسک تولد نوزاد نارس و یا دارای اختلالات بیماری نظیر انحراف چشم یا (رتینو پاتی) در مادرانی که در حین بارداری به استعمال دخانیات می پردازند به مراتب بیشتر می باشد.

مصرف قلیان در بارداری ، مضرات مصرف قلیان در بارداری

4.1107
این مطلب مفید بود ؟8720
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از نی نی بان - / ک
برچسب : قلیان
وبگردی