مجید مظفری
مجید مظفری بازیگر محبوب کشورمان کافی شاپ و آمفی کافه ای متفاوت افتتاح کرده است که در ادامه تصاویر آن را مشاهده میکنید.

آمفی کافه مجید مظفری

مجید مظفری را کمتر در حواشی سلبریتی بازی دیده ایم اما حالا بحث فرق می کند. در باملند، مرکز تجاری ساحلی غرب تهران، یک کافه به نام آمفی کافی راه اندازی شده که مدیریت آن با مجید مظفری خواهد بود و طبیعتا بر و بیای هنرمندان عرصه سینما هم به آن جا برقرار است از همین روزهای نخست فعالیت می توان حدس زد که خبرسازی های امفی کافی به سود مجموعه باملند تمام خواهد شد.

در اینجا به سراغ کافه یک هنرمند می رویم، کافه ای متفاوت در کنار دریاچه خلیج فارس، مرکز خرید باملند! آمفی کافه ای که متعلق به هنرمند خوب کشورمان، آقای مجید مظفری است. در کنارش آمفی تئاتر روبازی برای فعالیت قشر هنرمندان خودنمایی می کند. شش صد نفر می توانند شکوه یک نمایش را بر روی پله های آجری رنگش با سقفی از ستاره هایی که در مخمل سیاه شب سوسو می زنند به تماشا بنشینند.

مجید مظفری

مجید مظفری بازیگر کشورمان

 از عرض باریک کوچه ای گذر کردیم تا به تجلی و رقص نور و رنگ های شاد، پیوند خوردیم. تجلی زندگی نوین چه شاهکارانه با بوی اصالت و سنت ها عجین شده بود. فضایی رویایی و سرشار از آرامشی شگرف در هیاهوی کلان شهری چون تهران! در لحظه ورودمان، صدای دلنواز پیانویی مشکی که رو به پنجره هایی با شیشه های زردرنگ بود، نظرمان را جلب کرد. سبک خاص آنها و به کار بردن شیشه هایی به رنگ سبز، قرمز، آبی، زرد و ساده هر بیننده ای را محو سادگی و زیبایی اش خواهد کرد. در کنار پیانو، میز پایه بلندی ابراز وجود می کرد که روی آن چندین جلد کتاب با مضامین هنری و مجله به صورت نامنظمی روی هم تلنبار شده بود. شاید همین سادگی و آشفتگی اش باعث شد تا جذب آن شویم و برای چنددقیقه ای بی هدف، صفحات کتاب ها را ورق بزنیم و چندخطی مطالعه کنیم.
 
مجید مظفری

کافی شاپ مجید مظفری

دکوراسیون و مبلمان کافه
مهم ترین ویژگی ای که در چیدمان صندلی های کافه به چشم می خورد، نمای سقف، قسمتی از کف، دیوار و هم چنین میزهایی چوبی است که گویا می خواست به برقراری توازن فضای محیط کمک شایانی کند. با طرح و رنگ میزها بیشتر یاد کافه های آمریکایی افتادیم! روی هر میز گلدانی از گل های کاکتوس در گلدانی سفید قرار داده شده تا نشانه پاکی و صلح باشد. دیوارهای آجری با لامپ هایی که سیم هایش مانند دهه پنجاه از سقف آویزان است، شکوه خاصی به کافه داده است. روی یکی از قسمت های دیوار، فضایی به رنگ مشکی وجود دارد که دورتادور آن با لامپ های روشن چراغانی شده است. خود آقای مظفری می گوید که از نظر خودش اینجا زیباترین و دلنشین ترین قسمت کافه است، اما از نظر خیلی از حاضران، بهترین قسمت، دیوار آرزوها است، قشنگ ترین قسمت کافه که به گفته آقای مظفری با الهام گرفتن از عکس های فضای مجازی و تحقیقاتش در مورد پل آرزوها طراحی شده است.
 
مجید مظفری

آمفی کافه مجید مظفری

 در کنار دیوار آرزوها، سطلی پراز روبان های رنگی قرار داده شده تا هرکسی، بسته به سلیقه شخصی و رنگ موردعلاقه اش، روبانی را گلچین کرده و به مفتول های قهوه ای با کادر طلایی به مانند دخیل بستن به پنجره های امامزاده ها گره بزند! به قول خانم بهاره رهنما چه کار قشنگی است و چه حس خوب و آرامشی را به آدمی منتقل می کند. برای هر سلیقه ای یک صندلی برای نشستن وجود دارد؛ از مبل های راحتی با پارچه ها و طرح های سنتی گرفته تا صندلی های رنگی فلزی.

اهمیت به حفظ طراوت و سرسبزی محیط با گل های آپارتمانی مانند کروتون، سانسوریا و دیفن باخیا به وضوح در فضای داخلی آمفی کافه به چشم می خورد که به دکوراسیون کافه، جلای خاصی بخشیده است. باید بگوییم که این کافه ظرفیت هفتاد نفر را دارد.
 
مجید مظفری

دکوراسیون کافی شاپ مجید مظفری

 طراحی متفاوت فضا
آقای مظفری، خانم سالک را به عنوان طراح و معمار اصلی، آمفی کافه معرفی کردند که با کمک خانم ها المیرا مددی و نامجو با ایشان آشنا شدند. ساعت ها برای طرحشان به بحث و تبادل نظر پرداختند تا کافه شان، متفاوت تر از سایر کافه ها باشد. او تأکید کرد که تمام سعی اش را نموده تا از دیگر کافی شاپ ها الگوبرداری نکند و فضای متفاوتی را خلق نماید. معمولاً فضای کافه ها، شبیه به هم هستند، اما با خلاقیتی که در اینجا به خرج دادند، سعی نموده اند تا از نظر خاص بودن چند گام جلوتر از بقیه باشند. اجرای طرح با نظارت کامل آقای مظفری صورت گرفت. بارها اتفاق افتاد که برای رنگ بندی و اجرای طرح موردنظرشان ساعت ها وقت گذاشتند و تمام مراحل طراحی تا ساخت دکور، خرید لوازم و چیدمان را به صورت مستقیم نظارت کردند تا فضای کافه با آن چیزی که زاییده ذهنش بود، مطابقت پیدا کند.
 
مجید مظفری

کافی شاپ سنتی مجید مظفری

 یادی از سنت های گذشته
سر کوچه آمفی تئاتر و ورودی آمفی کافه، تابلوی «تو کوچه مون عروسیه» با رنگ نیلی زیبایی خودنمایی می کند. آقای مظفری در مورد انتخاب نام کوچه کافه اش چنین گفت:«ممکن است بعضی ها در مورد کافه نشینی، فکر و خیال معقولی نداشته باشند و گمان کنند با کافه نشینی، اصالت ها و سنت ها به فراموشی سپرده شده است. تابلوی «تو کوچه مون عروسیه» را با این هدف نصب کردم تا به همه بگویم دلم می خواهد تمام کسانی که به اینجا می آیند، شاد باشند و فضای غمگینی را تجربه نکنند. این تابلو داستان جالبی دارد. زمان کودکی در بازار، سه راه سیروس، بازار آهنگرها، کوچه مسجد جامع زندگی می کردم.
 
مجید مظفری

آمفی کافه مجید مظفری

 وقتی در کوچه مان عروسی به پا می شد از کارت دعوت خبری نبود. سر کوچه مان، چنین تابلویی نصب می کردند تا به رهگذران بگویند در این کوچه مراسم عروسی برپاست تا اگر کسی فراموش شد و به صورت زبانی دعوت نشد برای آمدن به عروسی خجالت نکشد. با نصب این تابلو می خواستم یادی از سنت های قدیمی مان نیز داشته باشم. شاید در روز پنجاه تا شصت نفر زیر این تابلو می ایستند و با آن عکس یادگاری می گیرند. از دیدن این صحنه لذت می برم، به خصوص وقتی مردم نزدم می آیند و راجع به این تابلو و پیشینه اش می پرسند».

مجبور شدم کافه بزنم!
آقای مظفری در مورد هدف از باز کردن کافه اش گفت:«هدف از برپایی آمفی کافه، جمع کردن هنرمندان دور هم است. می خواستم علاوه بر هنرمندان، نقاشان، شاعران، نویسندگان، منتقدان و کسانی که دستی در هنر دارند را در محیط فرهنگی گرد هم آورم تا بیشتر با هم به بحث و تبادل نظر بپردازند. همیشه مخالف شغل دوم هنرمندان به خصوص بازیگران بودم، ولی الآن به این نتیجه رسیدم که با وضعیت اقتصادی و معیشتی ای که در حال حاضر حاکم است، گذران زندگی کمی سخت شده است و مجبور شدم به شغل دوم روی آورم».
 
فعالیت های هنری آمفی کافی
کافی شاپم، وابسته به آمفی تئاتر است. در کنار آن فعالیت های فرهنگی مرتبط با تئاتر، موسیقی و تمام برنامه های نمایشی که می توان در تئاتر اجرا کرد، انجام می دهیم. قرار شد به همراه اساتید کار بلد، هنرآموز بپذیریم و صبح ها ورزش های تئاتری کار کنیم و در کنارش تمرین فن بیان، شناخت ریتم سرفه، شناخت دیافراگم و ارتباط با بدن و صدا را آموزش دهیم.
 
این برنامه تا دوازده ظهر ادامه دارد. این روزها به دلیل آب وهوای سرد و نامناسب و هم چنین آلودگی زیاد هوای تهران، برنامه های آموزشی کمی دچار تزلزل شده است. اجرای نرمش ها و حرکات در فضای باز، سرد و آلوده می تواند برای تارهای صوتی و دیافراگم هنرجویان مشکل ایجاد کند؛ برای همین منتظرم تا با کاهش آلودگی و بهتر شدن هوا، فعالیت ها را از سر گیرم. به هنرجویانی که برای ورزش و صدا می آیند، صبحانه هم می دهیم. از ساعت پنج عصر به بعد، اجرای موسیقی تئاتر و هنرهای نمایشی نیز داریم.

آمفی کافه از دید هنرمندان
طبق گفته آقای مظفری و اخبار موثق، هنرمندان و افراد شناخته شده زیادی به آمفی کافه آمدند و از قرار گرفتن در چنین محیطی لذت بردند. پرویز پرستویی، بهاره رهنما، شیلا خداداد، شبنم فرشاد جو و... کسانی هستند که به کافه آمده و با ابراز خرسندی از چنین فضایی، آن را ازنظر دکور و چیدمان متفاوت و خاص معرفی کرده اند. همه یک نظر داشتند و آن هم این بود که در تمام مدتی که در کافه حضور داشتند، حسی خوب و صمیمی پیدا کردند. خیلی از این هنرمندان نظرشان این بود که هرگز تصور نمی کردند آمفی کافه چنین محیطی جذاب و سرشار از آرامش و انرژی مثبت باشد. آقای مهران مدیری با دیدن آمفی کافه به آقای مظفری گفتند:« اینجا چقدر باشکوه است»! همین حرف ها باعث شده تا آقای مظفری به نتیجه دلخواهش برای افتتاح این کافه که همان حس آرامش و رضایت افراد بود، دست یابد.
 
پرویز پرستویی، بهاره کیان افشار، مهران مدیری، نرگس محمدی بازیگر، همسرش علی اوجی، سارا منجزی و صابر ابر، تنها برخی از بازیگران و کارگزاران عرصه سرگرمی هستند که در این مدت در آمفی کافی مجید مظفری حضور پیدا کرده اند.

نگاهی به دکوراسیون و فضای کافه مجید مظفری + تصاویر

3.715
این مطلب مفید بود ؟114
برگرفته از منزل / پندار -/ح
برچسب : مجید مظفری
وبگردی