تونل زیر آب
اگر علاقه مند به زیر آب رفتن هستید می توانید پس از سفر به دانمارک از پل منحصر بفردی که پایتخت دانمارک، کپنهاگ را به مالمو(سومین شهر مهم سوئد)، متصل می کند مسافتی را زیر اب طی کنید.

تونل زیر آب دروگدندروگدن نام تونل جذاب و شگفت انگیزی است که بنابه معماری خاص و بی نظیرش از زیر آب رد می شود و مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.پل اورسوند که توسط معمار دانمارکی "جورج روتنه کی اس" طراحی شده در سال 2000 افتتاح شد. طول این پل 12 کیلومتر است که 8 کیلومتر آن تا وسط دریا و یک جزیره مصنوعی، پل است و سپس به یک تونل زیر آب تبدیل می شود. این مکان از نظر معماری و بیولوژیکی جالب است. انجمن گیاه شناسی لوند، بیش از 500 گونه گیاه مختلف را در این جزیره شناسایی کرده اند.

بیشتر تونل بتنی روی زمین ساخته و به محل یدک کشی شد.قسمت اول این مسیر، یک پل دو خطه به طول 8 کیلومتر است، در ادامه پل به یک جزیره مصنوعی به نام «پبرهلم» می رسد و در اینجا تبدیل به یک تونل زیرآبی 4 کیلومتری می شود. این تونل «دروگدن» نام دارد.

پهنای این مسیر 23٫5 متر است. هر روز 17 هزار وسیله از این مسیر گذر می کنند.هزینه ساخت این پل-تونل حدود 5٫7 میلیارد دلار بوده است.

تونل زیر آب

تونل زیر آب

تونل زیر آب

تونل زیر آب

تونل زیر آب

 

دروگدن شگفت انگیزترین تونل زیرآبی + تصاویر

57
این مطلب مفید بود ؟70
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
وبگردی