یوگا جوانی
چینی ها یوگا و جوانی را دو دوست می دانند . امروزه این ورزش پر رمز و راز در سرتاسر دنیا مورد استفاده انجام می شود چرا که متخصصان فواید ان را بیشمار کشف کرده اند.

چرا یوگا راز سلامتی و جوانی است؟

یوگا جوانی یا یوگا سلامتی دو عنوانی هستند که پیشنهادات مربوط به انجام ورزش تمرکز با انها بیان می شود .فواید و تاثیرات مثبت یوگا بسیارند و تقریبا برای رفع اکثر مشکلات جسمی و روحی توصیه می شوند. ورزش یوگا باعث کاهش اضطراب و افزایش قدرت بدن می شود. این ورزش به سلامت مفاصل و استخوان ها کمک می کند. ورزش یوگا می تواند از بروز پیری جلوگیری کند و باعث جوان ماندن بدن شود. 

یوگا از شش روش باعث جوان ماندن بدن می شود که عبارتند از:

کاهش فشار خون 
یوگا از فشار خون بالا جلوگیری می کند. این روش برای کسانی که به صورت ارثی فشار خون دارند مناسب است. بررسی ها نشان داده است که دو تا سه بار انجام یوگا در هفته می تواند کاهش قابل مشاهده ای در فشار خون ایجاد کند.
خواص یوگا برای انسان
یوگا کمردرد را کاهش می دهد
کمردرد یکی از معضلات اصلی افراد سالمند است. بررسی ها نشان داده است که انجام یوگا کمر درد را کاهش می دهد. انجام یوگا پنج بار در دفتر به مدت چهار هفته می تواند تا 44 درصد از کمر درد بکاهد.

جلوگیری از دیابت
یوگا به کنترل لگوکز بدن کمک می کند. انجام یوگا می تواند باعث کاهش BMI بدن شود و به کنترل قند خون کمک کند.

یوگا ایمنی بدن را افزایش می دهد
یوگا در فصول سرد از احتمال ابتلا به سرما خوردگی و آنفولانزا می کاهد. یوگا از میزان کورتیزول در بدن می کاهد. کرتیزول عامل کاهش ایمنی بدن است.

یوگا چربی شکم را از بین می برد
مطالعات مختلف نشان داده است که انجام یوگا باعث از بین رفتن چربی های شکمی می شود.

یوگا باعث جوان تر شدن بدن می شود
یوگا تکنیک هایی برای کنترل استرس به فرد یاد می دهد و باعث می شود که تلومرهای(بخشی از کروموزم) بدن بلندتر شوند. تلومرها در DNA بدن وجود دارند و بر پروسه پیری تاثیرگذار هستند.

یوگا جوانی , تاثیرات مثبت جسمی و روحی یوگا

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
برگرفته از ایسنا /ن
برچسب : یوگا
وبگردی