مصرف بنزین

مصرف بنزین به 74 میلیون لیتر در روز رسید

تاریخ انتشار : 27 تیر 1399کد مطلب : 42635زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس کانون انجمن های صنفی جایگاه داران سوخت کشور گفت: میزان مصرف بنزین با بازگشت مردم به کسب و کار، به روال قبلی یعنی با 50 میلیون لیتر افزایش به حدود 74 میلیون لیتر در روز رسیده است.

ایلنا: همایون صالحی، درباره روند مصرف بنزین اظهار داشت:بعد از اعمال سهمیه بندی و بدنبال آن شیوع کرونا از اسفند و فرودین ماه شاهد کاهش چشم گیری در مصرف بنزین بودیم، بطوریکه در دو روز از فروردین حتی مصرف به حدود 22 میلیون لیتر رسید، اما پس از اعلام امکان بازگشایی مشاغل و بازگشت مردم به کسب و کار، مصرف به روال قبلی یعنی با 50 میلیون لیتر افزایش به حدود 74 میلیون لیتر در روز رسید.

وی با بیان اینکه جایگاه ها با توجه به تورم و هزینه هایی که متحمل می شوند، روزهای سختی را سپری می کنند، به رعایت پروتکل های بهداشتی اشاره و تصریح کرد:از همان ابتدای شیوع کرونا تا اکنون ما به لحاظ تهیه لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده در مضیقه هستیم.

رئیس کانون انجمن های صنفی جایگاه داران سوخت کشور گفت:تاکنون تهیه لوازم بهداشتی به عهده خود جایگاه ها بوده است، هیچ نهادی نبود که به قیمت دولتی اقلام را به ما تحویل دهد، ما مجبور بودیم لوازم مورد نیاز را بازار آزاد و با هزینه های فراوان بسیار بالا تهیه کنیم، اما اجازه ندادیم که جایگاه ها به خاطر نبود بهداشت و مواد ضدعفونی کننده منشاء شیوع بیشتر بیماری باشند.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به پیک دوم کرونا، کلیه جایگاه های سراسر کشور همراه مردم آنچه در توان دارند در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله ماسک، مواد ضدعفونی کننده و دستکش بکار می برند، حتی پیام های هشداردهنده را جهت کمک به مهار بیماری هر چه سریع تر بیماری فراموش نکرده ایم.

صالحی تاکید کرد:بدون اغراق اکثریت جایگاه ها بستگی به وسعت و مرکزیت جایگاه، هر ماه 3 تا 5 میلیون تومان بابت رعایت پروتکل های بهداشتی هزینه می کنند و سعی بر این است که هیچ کوتاهی در قطع زنجیره کرونا اپیدمی صورت نگیرد.

میزان مصرف بنزین در کشور قبل از اعمال سهمیه بندی که یکی از اهداف اجرای آن بهینه شدن روند تقاضا بود، به حدود 90 میلیون لیتر در روز نیز رسیده بود، از آبان 98 ، بعد از اعمال سهمیه بندی و الزامی شدن استفاده از کارت، که قیمت ها نیز اصلاح و 3 هزار تومان در لیتر با نرخ آزاد و سهمیه ای 1000 تومان تعیین شد، روند مصرف تا حدودی کاهش و به تعادل رسید. با شیوع ویروس کرونا نیز از ابتدای اسفندماه و کاهش ترددهای بین شهری و شهری، مصرف بیش از 50 درصد کاهش و به گفته رئیس کانون انجمن های صنفی جایگاه داران سوخت کشور در دو روز فروردین به 22 میلیون لیتر هم رسید، اما اکنون با فعال شدن چرخه حمل ونقل درون شهری و برون شهری و بازگشایی کسب و کارها دوباره میزان مصرف سیر صعودی خود را طی می کند.

انتهای پیام/م

مصرف بنزین به 74 میلیون لیتر در روز رسید

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : قیمت بنزین
وبگردی