طلای جهانی

طلای جهانی ارزان تر شد

تاریخ انتشار : 18 دی 1399کد مطلب : 59101زمان مطالعه : 2 دقیقه
قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر بهبود بازده اوراق خزانه که پیروزی دموکراتها در انتخابات سنای جورجیا را تحت الشعاع قرار داد، با کاهش روبرو شد.

ایسنا: بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.1 درصد کاهش، به 1916 دلار و 77 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته بیش از 1.5 درصد سقوط کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.5 درصد کاهش، به 1918 دلار و 40 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه 45 دلار و 80 سنت معادل 2.3 درصد کاهش یافته و در 1908 دلار و 60 سنت بسته شده بود.

بازده اوراق خزانه 10 ساله آمریکا که روز چهارشنبه برای نخستین بار از مارس بیش از یک درصد صعود کرده بود، رشد خود را حفظ کرد و جذابیت سرمایه گذاری در طلا که دارایی بدون بازدهی است را کاهش داد.

با این حال پیروزی دموکراتها در انتخابات سنای جورجیا راه را برای تصویب تدابیر محرک مالی بیشتر در دوران بایدن هموار می کند و این موضوع کاهش قیمت طلا را محدود کرد.

حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا به منظور لغو شکست وی در انتخابات، باعث شد نگرانیهایی موقتا برانگیخته شوند.

بر اساس گزارش رویترز، انتشار جزییات نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا نشان داد سیاستگذاران آمریکایی در تصمیم ماه گذشته برای عدم تغییر برنامه خرید اوراق قرضه تقریبا نظر واحدی داشتند.

در این بین، آمریکاییهای بیشتری به دلیل ابتلا به کووید 19 نسبت به شروع همه گیری بستری شدند و شمار موارد ابتلا از مرز 21 میلیون نفر گذشت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری یک درصد سقوط کرد و به 27 دلار و سه سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.9 درصد ریزش کرد و در 1091 دلار و 75 سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.1 درصد افزایش، 2441 دلار و 18 سنت معامله شد.

انتهای پیام/م

 

طلای جهانی ارزان تر شد

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : نرخ طلا
وبگردی