بارش باران

بارش باران در 20 استان کشور

تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1400کد مطلب : 62518زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش باران در 20 استان کشور از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا خبر داد.

ایسنا: صادق ضیاییان، اظهار کرد:امروز (14 اردیبهشت) فعالیت سامانه بارشی در استان های سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و نیمه شمالی فارس خواهد بود و پیامد آن رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش، تگرگ خواهد بود.

وی ادامه داد:در استان های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، مرکزی، همدان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان بارش پراکنده، رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

مدیرکل ضپیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا (15 اردیبهشت) سامانه بارشی در استان های سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، یزد، سیستان و بلوچستان، یزد، هرمزگان، شمال شرق فارس فعال خواهد بود، گفت:سامانه بارشی دیگری در این روز از شمال غرب وارد کشور خواهد شد.

وی درباره فعالیت این سامانه بارشی جدید اظهار کرد:فعالیت آن در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران است.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه (16، 17 و 18 اردیبهشت) بارش در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق، بخش هایی از شرق، جنوب شرق و مرکز کشور پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز (14 اردیبهشت) افزایش نسبی دما حدود 5 تا 8 درجه در سواحل دریای خزر و از فردا (15 اردیبهشت) تا آخر هفته جاری کاهش نسبی دما بین 8 تا 12 درجه در سواحل دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد، اظهار کرد:فردا و پنج شنبه (15 و 16 اردیبهشت) دریای خزر و از امروز (14 اردیبهشت ماه) تا آخر هفته شرق دریای عمان مواج است.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد:آسمان تهران فردا (15 اردیبهشت) کمبی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (15 اردیبهشت) نیمه ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

 

بارش باران در 20 استان کشور

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی