لباس نوزاد
اگر طریقه شستن و از بین بردن انواع لکه از روی لباس نوزاد را نمی دانید با این بخش از نمناک همراه شوید.

چگونه لکه های لباس نوزاد را ازبین ببریم

بسیاری از ما می دانیم که در شستشوی لباس نوزاد باید نکاتی را رعایت کنیم زیرا پوست دلبندانمان نسبت به مواد شوینده حساس بوده ،بنابر این شستشوی لباس نوزاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما ما در این مطلب می خواهیم طریقه از بین بردن انواع لکه های روی لباس نوزاد را به شما آموزش دهیم امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

روش هایی برای پاک کردن انواع لکه از روی لباس نوزاد

اگر کرم یا وازلین روی لباس نوزاد ریخت، اول آن را با دستمال بردارید بعد مقداری نمک روی لکه بپاشید. نمک چربی کرم یا وازلین را می گیرد و بعد به راحتی می توانید با کمی آب و صابون باقی لکه را از روی لباس پاک کنید .

لکه شیر
 فرقی نمی کند شیر مادر روی لباس نوزاد ریخته باشد یا شیر خشک. در هر دو صورت بعد از خشک شدن، با لکه زشت زردرنگی مواجه خواهید شد. به همین دلیل بهتر است حتما قبل از شیر دادن به نوزاد برایش پیش بند ببندید. اگر این کار را نکردید باید بلافاصله بعد از ریختن شیر لباس را با آب گرم و صابون بشویید . اما اگر لکه ماند و ثابت شد، باید برای پاک کردن آن درست مثل مدفوع از پاک کننده آنزیمی استفاده کنید. لکه شیر با محلول رقیق آمونیاک و کمی نمک هم از بین خواهد رفت .

لباس نوزاد

طریقه شستن لباس نوزاد چگونه باید باشد

لکه مواد بهداشتی
اگر کرم یا وازلین روی لباس نوزاد ریخت، اول آن را با دستمال بردارید بعد مقداری نمک روی لکه بپاشید. نمک چربی کرم یا وازلین را می گیرد و بعد به راحتی می توانید با کمی آب و صابون باقی لکه را از روی لباس پاک کنید. لکه لوسیون های غیر چرب هم با کمی آب و صابون به راحتی از بین می رود. اگر لکه با صابون پاک نشد، آن را با مایع ظرفشویی بشویید و چند بار با دقت آب کشی کنید تا اثری از مایع شوینده روی لباس باقی نماند .


لکه مدفوع
برای پاک کردن لکه مدفوع باید از پاک کننده های آنزیمی استفاده کنید. البته وقتی کودک هنوز غذا نمی خورد، این لکه ها با آب و صابون مخصوص نوزاد به راحتی از بین خواهند رفت. اما بعد از شروع غذا خوردن، پاک کردن مدفوع کودک کمی مشکل خواهد شد. برای این کار باید ابتدا لباس را در آب خیس کنید و بعد پاک کننده آنزیم دار را به آن اضافه کنید و اجازه دهید عمل کند. در این روش هم باید پاک کننده را کم استفاده کنید و لباس را چند بار آب بکشید .

لکه ادرار
کافی است پوشک کوچولوی شما پس بدهد و مدتی متوجه نشوید، تا روی لباس اش، مخصوصا لباس های روشن، یک لکه زردرنگ باقی بماند. اگر این لکه را سریع بشویید با آب و صابون تمیز می شود اما اگر نشد باید برای پاک کردن لکه ادرار از پاک کننده های آمونیاکی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید باید پاک کننده را با آب رقیق کنید و بعد از شستشو هم پارچه را چند بار آب بکشید تا باعث آسیب رساندن به پوست نوزاد نشوید .

لباس نوزاد

راهنمایی جمع وجور برای شستن لباس نوزاد

شستن لباس نوزاد پیش از پوشیدن

لباسهای جدیدی که می خرید ممکن است تمیز نباشند. این لباس ها را پیش از اینکه شما خریداری کنید، بسیاری از مردم دست زده و زیر و رو کرده اند. علاوه بر این، در لباسهای نو غالباً مواد شیمیایی استفاده می شود تا شکلشان را حفظ کنند و خوب به نظر برسند. ریسک نکنید. لباس ها را پیش از پوشاندن به نوزاد بشویید. اگر نوزاد شما پوست خیلی حساسی دارد آبکشی اضافه انجام دهید (یا از دکمه آبکشی اضافه لباسشویی استفاده کنید) یا دو دور بشویید تا خیالتان راحت شود.

مواد شوینده گران نخرید

ما بهترین چیزها را برای کودکمان می خواهیم به همین دلیل بهترین و گرانترین مواد شوینده ویژه لباس را خریداری می کنیم، که لازم نیست. برای بیشتر لباسهای کودکان، مایع شوینده که خانواده به طور معمول استفاده می کند خوب است. مایع شوینده به خوبی در آبکشی از لباس خارج می شود و در بیشتر نوزادان مشکلی ایجاد نمی کند.

در کودکان با پوست خیلی حساس می توانید شوینده های مایع بدون رنگ و اسانس یا شوینده مخصوص کودک استفاده کنید. بسیاری از برندهای معمول، شوینده های بدون رنگ و اسانس هم دارند، اما ممکن است به اندازه شوینده های با کاربردهای ویژه مؤثر نباشند.

راهکارهایی برای از بین بردن لکه های لباس نوزاد

2.520
این مطلب مفید بود ؟1010
برگرفته از برترین ها ، الودکتر / ف
وبگردی