سفيد كردن دندانها

راه سفید کردن دندانها

کد مطلب : 9246زمان مطالعه : 3 دقیقه
سفید کردن دندانها با یک سری مواد و خوردنی های طبیعی می تواند ساده و البته موثر باشد. برای سفید شدن دندان هایتان و از بین بردن جرم و لکه های روی دندان هایتان ادامه مطلب را حتما بخوانید.

سفید کردن دندانها با استفاده از این راه ها

 

راه سفید کردن دندانها و در واقع سفیدی و سلامت دندان ها بسیار مهم است اما همیشه نیاز نیست برای داشتن دندان هایی سفید و سالم تحت نظر دندان پزشک باشیم و با داشتن یک رژیم غذایی مناسب برای دندان ها می توانیم دندان هایی سالم و سفید و البته زیا داشته باشیم.

حتما شما هم بارها به دندان های افراد مشهور دقت کرده اید و دیده اید که چقدر سفید و مرتب هستند . پشت این زیبایی رازی نهفته است که رابطه ای مستقیم با تغذیه دارد و ما در این بخش راز و رژیم مخصوص غذایی برای داشتن دندان هایی سفید را برایتان شرح می دهیم.
 
عادت صحیح خوردن برای داشتن دندان هایی سفید و سالم:
 
سه فاکتور اصلی برای این امر وجود دارد که رعایت آنها بسیار موثر هستند که شامل
 
1- جویدن:
میوه ها و سبزیجاتی که نیاز به جویدن بیشتر دارند در سفیدی دندان ها بیشتر نقش دارند. سیب - هویج - گل گلم - لوبیا سبز و از این قبیل سبزیجات  و مواد غذایی همچون پنیر سفید به دلیل سفتی نسبی که دارند  نیاز به جویدن بیشتری دارند به همین دلیل در سفید شدن دندان ها موثر هستند.
 
2- بزاق دهان:
با افزایش ترشح بزاق دهان دندان ها فرصت بهتری برای سفید شدن و تمیزی دارند. برای ترشح بزاق دهان میوه هایی همچون پزتقال و نارنگی و یا لیمو مصرف کنید . توت فرنگی هم به دلیل داشتن مالیک اسید و آنزیم های تشدید کننده بزاق دهان می توانند دندان ها را سفید و بدون جرم می کنند.
 

سفید کردن دندان

مواد غذایی مفید جهت جلوگیری از لثه 

 
3- جلوگیری از التهاب و عفونت لثه:
برخی از مواد غذایی به سلامتی لثه و سفیدی دندان کمک می کنند. مواد غذایی که فیبر بالایی دارند مانند کلم بروکلی به کم شدن التهاب لثه ها و سفیدی دندان ها کمک می کند.مواد غذایی حاوی کلسیم مانند شیر و پنیر و ماست برای سلامت دندان ها توصیه می شوند و در رژیم غذایی مفید برای دندان ها در صدر قرار دارند.
 
به طور کلی برای داشتن دندان هایی سفید و سالم این مواد غذایی را مصرف کنید:
مواد غذایی و میوه هایی که جویدن زیاد نیاز دارند مثل هویج - سیب - گل کلم - کرفس 
میوه هایی مفید برای لثه ها و کاهش دهنده التهابات دندان و لثه مثل آناناس و کلم بروکلی
میوه هایی همچون انار و شاه توت دندان ها را لکه دار می کنند و رنگ سفیدی آنها را کاهش می دهند.
دندان پزشکی در آمریکا به بیماران خود توصیه کرد که خوردن میوه و مواد غذایی که با برخورد به لباس آنها لکه ای ماندگار به وجود می آورند را زیاد استفاده نکنند چرا که همان لکه ها بر روی دندان ها هم ایجاد می شود.
قهوه و چای و بدتر از همه مشروبات الکلی در تیره شدن رنگ دندان ها عاملانی قوی هستند.
 برای از بین بردن جرم و لکه های روی دندان ها با داشتن یم رژیم غذایی درست زودتر به نتیجه خواهید رسید و مهم تر از همه با قرار نگرفتن در معرض مواد شیمیایی برای جرم گیری عمر و مقاومت دندان هایتان را افزایش خواهید داد.

راه سفید کردن دندانها

4.1227
این مطلب مفید بود ؟18740
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
وبگردی