گوشت قرمز
گوشت قرمز که مصرف بالایی بین ایرانی ها دارد ولی شما با خودداری از خوردن گوشت قرمز بیماریی هایی مانند سرطان و ... را از خود دور کنید.

حذف گوشت قرمز از رژیم غذایی و واکنش بدن

اگر شما هم از جزو آن دسته از افرادی هستید که نمیدانید گوشت قرمز خوب است یا نه و با حذف آن در بدن چه میشود این مطلب را از دست ندهید.

کارشناسان در پاسخ به این پرسش که خودداری از خوردن مواد گوشتی چه واکنشی در بدن به دنبال دارد، موارد زیر را مطرح می کنند:

گوشت قرمز

خودداری از خوردن گوشت قرمز

1- کاهش وزن:گروهی از محققان دانشکده پزشکی جرج واشنگتن در آمریکا به بررسی این موضوع پرداختند که وقتی فرد از رژیم گوشتخواری به گیاهخواری روی آورد چه میزان وزن کم می کند. در این بررسی مشخص شد افرادی که مواد گوشتی را از رژیم غذایی شان حذف کنند بدون آنکه توجهی به کالری دریافتی یا افزایش فعالیت بدنی داشته باشند به طور متوسط 10 پوند وزن کم می کنند.

2- تغییر باکتری های روده: نوع خوراکی مصرفی افراد با سیستم گوارشی و دیگر بخش های بدن مرتبط است. در مطالعه ای که سال 2014 انجام گرفت. تفاوت بین ترکیب باکتری های روده در افراد گیاهخوار و گوشتخوار مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد افراد گیاهخواری که از مصرف هر گونه مواد گوشتی خودداری می کنند دارای گونه های دفاعی باکتری های روده هستند.

3- محروم شدن بدن از دریافت برخی مواد مغذی: یک رژیم غذایی گیاهی متعادل می تواند مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند هر چند در این شرایط دریافت آهن، ویتامین D و ویتامین B12 سخت تر انجام می شود.

4- کاهش خطر ابتلا به سرطان:در گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت(WHO) گوشت فرآوری شده به عنوان مواد سرطان زا معرفی شده است. گوشت قرمز در گروه خوراکی هایی قرار گرفته که احتمالا دارای مواد سرطان زا هستند. کارشناسان معتقدند:تنها مصرف 50 گرم گوشت فرآوری شده خطر ابتلا به سرطان روده را تا 18 درصد افزایش می دهد.

5- کاهش خطر ابتلا به بیماری های قبلی: محققان به تازگی دریافته اند گوشت قرمز با بروز بیماری های قلبی مرتبط است. همچنین مطالعات نشان می دهد وجود ماده مغذی "کارنیتین" در مواد غذایی واکنش های میکروب روده را به دنبال دارد که به بروز بیماری های قلبی کمک می کند. به گفته محققان، بررسی اطلاعات جمع آوری شده از وجود ارتباط بین گوشت قرمز، هضم کارنیتین و ابتلا به بیماری های قلبی حکایت دارد.

حذف گوشت قرمز از برنامه غذایی خوب است یا بد؟

4.239
این مطلب مفید بود ؟336
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مشرق -/ح
وبگردی