نکتار آگاو
نکتار آگاو دارای خواص مشابه عسل است و میتواند در درمان سرفه های کودکان کم سن بسیار تاثیرگذار باشد.

تاثیر نکتار آگاو در بهبود سرفه کودکان

سرفه در کودکان یکی از زجرآورترین مشکلات است که خواب و خوراک را از کودک میگیرد و باعث آزار او میشود . درمان های مختلفی برای بهبود علائم سرفه در کودکان وجود دارد اما همیشه راهکارهای طبیعی و خانگی بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد . عسل یکی از مواد غذایی است که در بهبود علائم سرفه در کودکان بسیار موثر است . یک ماده غذایی دیگر به نام گیاه آگاو وجود دارد که از خواص مشابه عسل برخورد است و نکتار آگاو برای درمان سرفه در کودکان موثر است.

نکتار آگوا در درمان سرفه کودکان موثر است

پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که نکتار آگاو بهترین دارو در بهبود علائم سرفه در کودکان کم سن است.
پیش ازاین یک مطالعه نشان داده بود که مصرف عسل توسط کودکان، تأثیری بیشتر از آگاو بر روی سرفه کودکان داشت. بااین وجود یکی از مشکلاتی که سبب می شود نتوان در همه موارد از عسل استفاده کرد، خطر بروز بوتولیسم در کودکان زیر یک سال است.

نکتار آگاو

سرفه در کودکان با مصرف نکتار آگاو بهتر میشود

نکتار آگاو دارای خواص مشابه عسل است، ولی درعین حال خطر بوتولیسم برای کودکان را به همراه ندارد. در یک آزمایش که 119 کودک 2 تا 47 ماهه که به پزشک متخصص اطفال مراجعه کرده بودند، مشخص شد که میزان اثرگذاری نکتار آگاو بر بهبود علائم سرفه در کودکان زیر یک سال بیشتر از اثر دارونما بود.
از سوی دیگر، یکی از ایراداتی که به این مطالعه وارد می شود، غیردقیق بودن ارزیابی بهبود سرفه در کودکان است. ازآنجاکه بسیاری از این کودکان نمی توانند خودشان بهبود سرفه را گزارش دهند، پژوهشگران باید به حرف های والدین در این زمینه اتکا کند. بااین حال این پژوهشگران بر این باورند که چون در طب اطفال، معمولاً حرف والدین ملاک است، در اینجا هم می توان به سخنان آن ها اعتماد کرد.

نکتار آگاو بهترین دارو در بهبود علائم سرفه کودکان

4.166
این مطلب مفید بود ؟5412
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برچسب : درمان سرفه
وبگردی