خسرو معتضد

نامه سرگشاده خسرو معتضد به جنیفر لوپز!

تاریخ انتشار : 12 آبان 1395کد مطلب : 38973تعداد نظرات : 1 نظر
خسرو معتضد تاریخ پژوه برنامه های تلویزیونی در نامه ای تند و تیز جنیفر لوپز را مورد انتقاد قرار داد.

انتقاد صریح خسرو معتضد از جنیفر لوپز در یک نامه

خسرو معتضد تاریخ نگار حکومتی و مجری-کارشناس «برنامه های تاریخ معاصر» در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. وی پیش از انقلاب در دانشکدهٔ رادیو و تلویزیون و مدتی نیز در دانشکده افسری ، تاریخ معاصر تدریس می کرده است.
برای ما ایرانیان خسرو معتضد بسیار آشناست . وی تاریخدانی است که در برنامه هایی منظم در تلویزیون زوایای مختلفی از تاریخ را روایت می کند و البته با بیانی بسیار شیرین و جذاب!
معتضد گاها همراه با روایت برخی رخدادهای تاریخی چنان متاثر می شود که خود به گریه می افتد. او یکبار در روایت ورود نیروهای بیگانه به تهران هنگام بیان وضعیت سربازان ایرانی چنان متاثر شد که در هنگام سخن گفتن با بغض و اشک روایت تاریخ می کرد.
خسرو معتضد در نامه به صدف طاهریان از وی خواسته بود به جای عریان کردن خود در شبکه های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی ، سعی کند آمزش بازیگری و زبان انگلیسی برود.
اما گویا وی نامه های دیگری هم نوشته که در یک مورد به جنیفر لوپز ،خواننده بازیگر،آمریکایی نامه ای نوشته که بسیار جالب و خواندنی است.
خسرو معتضد

خسرو معتضد رفتار جنیفر لوپز را مورد انتقاد قرار داد

احمدرضاکاظمی در روزنامه شهروند نوشت:
همانطور که میدانید، جناب خسرمعتضد (اَبَرتاریخ شناس صداوسیما) اخیرا یادداشتی خطاب به «صدف طاهریان» نوشته و او را به جای گذاشتن عکسهای مورددار در اینستاگرم و جلف بازی در شبکه های ماهواره ای به «آموزش زبان انگلیسی و شرکت در کلاسهای بازیگری» دعوت کرده است. طبق تحقیقات ما، ایشان یک سری نامه های دیگر هم دارد که متن یکی شان به دست بنده رسیده است:
 
منتشره بانو لوپز! ما خودمان که ماهواره نداریم اما چندی پیش در خانه یکی از اقوام ناخودآگاه چشمم به قسمت هایی از کنسرت مشترکان با خواننده‎ ای موسوم به «پیت بال» افتاد که با دیدن آن براستی به حال شما و هنر خوانندگی زار زار گریستم! آدم این روزها حتی روی pmc هم باید قفل کودک بگذارد! خانم لوپز! خجالت نکشیدید وقتی با آن لباس که چه عرض کنم؛ با آن پشه بندِ زننده ای که دور خودتان بسته بودید در کنار این کچلِ معلوم الحال که سعی دارد به زور ادای بازیگران پیشکسوتی مثل جمشید هاشم پور را دربیاورد، اینگونه بالا و پایین پریدید؟ که ای کاش فقط بالا و پایین پریده بودید! ایجاد آن همه الکتریسیته ی مالشی و نمایش دست و پای غیراستخوانی تان برای چه بود؟
اگر برنامه های تاریخی مرا دیده بودید میدانستید «ژوزفین بوهارنه» که درسال 1796همسر ناپلئون بناپارت و ملکه فرانسه بود هم صدای خوبی داشت. او پس از لشگرکشی ناپلئون به مصر در غیاب همسرش با یکی از نوادگان خاندان پهلوی که برای لهو و لعب و به تاراج بردن ثروت ایران زمین به فرانسه سفر کرده بود، کنسرت مشترکی برپا کرد و همین کار او باعث شد تا ناپلئون وی را در سال 1809 طلاق بدهد و با «ماری لوئیز» (دوشس پارما) ازدواج کند. این مثال تاریخی را زدم که بگویم این حرکات شنیع شما آخر و عاقبت ندارد. البته آنطور که شنیده ام شما اگرچه به ظاهرتان می خورد متولد 69 هجری باشید اما متولد 69 میلادی هستید و با وجود 47 سال سن هنوز ازدواج نکرده اید. بنده به شما توصیه می کنم بجای برگزاری کنسرت و قراردادهای عجیب و غریب با شرکت های بیمه(!)، هرچه زودتر در کلاس های «شکوه همسرداری» شرکت کنید و به فکر ازدواج و تشکیل خانواده باشید. چهارسال دیگر هم از ریخت و قیافه می افتی و هم اجاقت کور شده ودیگر بچه ات نمی شود و باید تا آخر عمر تنها بمانی!
اگر خیلی هم اصرار به ادامه حرفه خوانندگی داری حداقل برای خودت الگویی مناسب پیدا کن. نگاه به امثال «لیدی گاگا» و «کتی پری» و «مدونا» نکن که به قول سرهنگ علیفر «نمادهای بی بندو باری» در صحنه کنسرت هستند و پوشش شان آدم را یاد داستان لباس جدید پادشاه می اندازد. در تاریخ معاصر کمی تحقیق کن قطعا گزینه های بهتری را می توانی سرلوحه کارت قرار بدهی. کسانیکه در طول دوران خوانندگی همواره خوش پوش و البته سروسنگین ظاهر شده اند. شما در اینترنت شوی تصویری «یه امشب شب عشقه! همین امشبو داریم» را نگاه کن، آهنگ اینقدر شش وهشت و قِر دار اما خواننده کمترین تکان را به خودش می دهد و نهایتا یک بشکن می زند. یا اگر تلگرام داری به آی دی من یک پیام بده، کلیپی به اسم «اینم سحر دختر من» از کنسرت یکی از خواننده های قدیمی را برایت میفرستم تا هم عشق به فرزند و خانواده را درک کنی و هم بفهمی که می شود بدون لباس های قلیل الپارچه نیز کنسرت برگزار کرد. این کلیپ را نگاه کن تا ببینی که حتی یک دختر جوان هم می تواند علاوه بر ظاهری آقاوار؛ حرکاتی داش مشتی طور و باباکرمانه داشته باشد، حالا تو که سنِ اسبِ زورو را داری! بهرحال امیدوارم که صحبت های دلسوزانه و بی بغض و کینه مرا جامه عمل بپوشانید. می دانم که چنین تغییراتی برایتان سخت خواهد بود اما با کمی تلاش همه چیز شدنی است. من شنیدم شما با وجود تمام ضعف هایتان اما در مقوله پشت کار حرفهای خیلی زیادی برای عرضه دارید!

نامه سرگشاده خسرو معتضد به جنیفر لوپز!

3.5134
این مطلب مفید بود ؟9440
برگرفته از روزنامه شهروند / م.ف
برچسب : جنیفر لوپز
1 نظر به ثبت رسیده است
قهری1397-09-06
اقای معتضد شما شاید تاریخ دان خوبی باشید ولی سیاستمدار خوبی نیستیدشما ای کاش بجای نصیحت کردن جنیفر لوپز ملایان دزد وسارق ایرانی را نصیحت کنید که هزار چهره دارند
108313
وبگردی