روغن زیتون

روش صحیح مصرف روغن زیتون

کد مطلب : 12065تعداد نظرات : 5 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
روغن زیتون روغنی است سرشار از خاصیت و شکی در ان نیست اما 5000 سال پیش هندی ها برای مصرف روغن زیتون روشی را کشف کردند که در بدن معجزه می کند.

روغن زیتون و نحوه صحیح مصرف آن

 

روغن زیتون یک روغن گیاهی و پرخاصیت است که از سالهای دور در کشورهای مختلف مصرف می شده است اما کشورهایی همچون هند اطلاعات بی نظیری در طب سنتی خود از این روغن جای داده اند که یکی از اصلی ترین های این رازها را در این بخش برایتان می گوییم.

غرغره کردن روغن زیتون ! بله این روش که در هند در 5000 سال پیش انجام شده است می تواند حفره های دهانی و سموم راحذف کند و تیم لنفاوی را از طریق مویرگ معینی تمیز و پاک کند.

این مویرگ که اطراف غدد بزاقی متخلخل هستند می توانند مایعات را در هر دو جهت تبادل کند و تیم ایمنی بدن را تقویت و ریه ها را تصفیه کند.

روغن زیتون

فواید بینظیر مصرف روغن زیتون برای بدن

 

برای اینکه از این خاصیت های بیشمار روغن زیتون استفاده کنید پزشکان طب سنتی هندی پیشنهادی دارند که مربوط به قرقره کردن روغن زیتون است. روغن زیتون را به مدت 10 الی 15 دقیقه در دهان خود قرقره کنید تا تاثیر فوق العاده ی ان را در بدن خود احساس کنید. بهترین زمان برای انجام این کار صبح بعد از بیدار شدن از خواب است.

بعد از اینکه 10 الی 15 دقیقه دهان خود را به روغن زیتون آغشته کردید دهانتان را آبکشی کنید و بعد با مخلوط آب و نمک قرقره کنید. این تمام راز جادویی استفاده از روغن زیتون در صبح است که پزشکان سنتی در هند تاکیید جدی بر مصرف ان دارند.

 شما با استفاده از این روغن می توانید بسیاری از باکتری های مغز را از بین ببرد و این روش غیر متداول برای جلوگیری از تشکیل سلول های سرطانی، کمک به مشکلات مربوط به عصب، بیماری های معده و بی خوابی و سبک و التهاب های مختلف موثر می باشد.

روش صحیح مصرف روغن زیتون

4.5385
این مطلب مفید بود ؟35035
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب : روغن زیتون
5 نظر به ثبت رسیده است
مهرداد 1394-11-16
سلام.ممنون از راهنماییتون اما بعد از قرقره کردن روغن زیتون آن را به بیرون تف کنیم ؟
5016
دکتر بهزادی 1395-11-26
بله چون میکروب های دهان را جذب خودش کرده
83
بيتا. 1397-06-24
ببخشيد خود روغن زيتون رو بايد قبل از غذا استفاده كرد يا بعد ؟! دختر ده ساله ي من مشكل يبوست و معده داره مي خوام بهش يه قاشق روغن زيتون بدم قبل از غذا يا بعد از غذا بهش بدم
5317
با سلام.طبق نظر پرفس1397-07-21
طبق نظر پرفسور متین روغن زیتون برا یبوست خوب نیس .پیشنهاد میکنم از چیزای دیگه استغاده کنید
198
Mahan1398-11-16
هفت روز ۷ دونه انجیر خشک رو بزارید داخل اب ولرم برای ۲۰ دقیقه بعد میل کنید هم درمانه هم یه غذای خوب
61
وبگردی