لحظه تولد نوزاد
لحظه تولد نوزاد انسان یعنی همان لحظه ای که همه ی ما زندگی مان را آغاز کرده ایم با آن سروشکل خاص دیدنی است. اگر دل دیدنش را دارید با ما همراه شوید.

 دیدن لحظه تولد نوزاد انسان برای مردی به نام «کریستین برتلوت» زمانی اتفاق افتاد که برای به دنیا آوردن فرزندش همسرش را در لحظات سزارین همراهی می کرد.

همسرش در بخش اورژانس بیمارستان بستری شده و پزشکان برای نجات هر دوی آنها (زن و فرزندش) تلاش می کردند. در آن لحظات، برتلوت احساس می کرد در جهانی موازی و پر از گیجی و سردرگمی فروغلتیده.

 او نوشته است:«در اتاق عمل، پدر و مادر آنچه را در سوی دیگر پرده حائل رخ می دهد نمی بینند. ما گوش می دادیم و منتظر بودیم و فقط تصور می کردیم. سپس تولدی شکل گرفت و این اولین باری بود که کودکمان را می دیدیم».

حدود یک هفته بعد، برتلوت به دیدار متخصص زنان بیمارستانی می رود که پسرش در آن جا به دنیا آمده بود. طی گفت وگویی دونفره، او از عشق خود به عکاسی سخن می گوید و ایده ای را مطرح می کند که حاکی از عکاسی در اتاق عمل از روند تولد نوزادان طی عمل سزارین است.

شش ماه بعد، طی گذر از فرایندی پیچیده، برتلوت ضمن گذراندن آموزش هایی مبنی بر چگونگی حضور و کار در اتاق عمل زایشگاه، مجوزهای لازم را به دست می آورد و شروع به عکاسی از روند زایمان و تولد کودکان می کند. حالا مادران مراجعه کننده به این بیمارستان، پس از خروج از زایشگاه، تصاویری از تولد فرزندانشان را نیز دریافت می کنند!

او که تاکنون تصاویری از 41 تولد را به ثبت رسانده و در اختیار خانواده کودکان قرار داده است، اضافه می کند:«می دانم بینندگان ممکن است تصاویر را کمی خام بدانند و سخت به آن نگاه کنند اما تمرکز بر اولین ثانیه های شروع زندگی، دیدگاهشان را تغییر می دهد».(جام جم سرا)

 لحظه تولد نوزاد

لحظه تولد نوزاد

لحظه تولد نوزاد

لحظه تولد نوزاد انسان

لحظه تولد نوزاد انسان

لحظه تولد نوزاد انسان

 

اولین تصاویر از لحظه تولد نوزاد انسان

4.5560
این مطلب مفید بود ؟50258
برگرفته از جام جم سرا /ن
وبگردی