مجید مجیدی
خورشید جدیدترین ساخته مجید مجیدی درباره کودکان کار می باشد که برنده سیمرغ بلورین شد. نیوشا ضیغمی به فیلم جدید مجید مجیدی واکنش جالبی نشان داد.

دغدغه کودکان کار در فیلم مجید مجیدی

فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی یکی از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر بود که در آخرین روزهای جشنواره مراحل فنی آن به پایان رسید و در جشنواره فجر به نمایش گذاشته شد.

این ساخته مجید مجیدی که به مشکلات کودکان کار پرداخته بود توانست سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فجر امسال را از آن خود کند.

واکنش نیوشا ضیغمی به فیلم خورشید

دخترکم ، عزیزم تو با سن کم و نگاه معصومت ،صدای دریایی از کودکان شبیه به خودت شدی، صدایی که قلب خیلی ها را لرزاند.... در این سالها مثل تو را بارها و بارها دیدم ، دختران و پسرانی که دنیایی از عشق و احساس و استعداد در وجودشان موج میزد اما جبر روزگار آنها را نان آور خانواده کرده بود، هر بار در خودم شکستم و گریستم به اینکه چرا ناتوانم از گرفتن دستان کوچکتان،چرا کسی نیست که صدای شما را بشنود؟

و هزاربار لعنت فرستادم به این ناعدالتی ها ، باور دارم که شما از خیلی از آدم بزرگها غیرتمندتر و بزرگوار ترید... برایت بهترینها را از خدا خواستارم... من هم مثل تو با بند بند وجودم آرزو دارم که هیچ کودکی در جهان مجبور به کار کردن نباشد. دوستت دارم...

پی نوشت:تبریک به آقای مجید مجیدی برای نگاه انسانی و دغدغه مندشان به این مهم...

فیلم خورشید

فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و مورد تقدیر بسیاری از مردم قرار گرفت و در نهایت سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره امسال را از آن خود کرد.

مجید مجیدی با پرداختن به معضلات کودکان کار در ساخته جدیدش، جشنواره فجر را متحول کرد و با صحبت های بچه های کار که روی صحنه آمدند حال و هوایی دیگر به جشنواره فجر بخشید.

بازیگران فیلم خورشید

شمیلا و ابوالفضل شیرزاد، روح الله زمانی و سید مهدی موسوی کودکان کاری بودند که در فیلم خورشید ایفای نقش کردند و در روز اختتامیه جشنواره فجر از آنها تقدیر شد.

نیوشا ضیغمی و دغدغه کودکان کار در فیلم مجید مجیدی

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : صفحه نیوشا ضیغمی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی