مادر محسن یگانه

روایت مادر محسن یگانه از همسر شهیدش

تاریخ انتشار : 6 مهر 1396کد مطلب : 57224زمان مطالعه : 4 دقیقه
رویا یزدان پناه مادر محسن یگانه در برنامه فرمول یک از چالش های خواننده شدن پسرش و لحظه ای که به محسن یگانه افتخار کرد صحبت کرد.

مادر محسن یگانه مهمان علی ضیاء در فرمول یک

برنامه فرمول یک روز سه شنبه چهارم مهرماه 96 طبق روال همیشه با اجرای علی ضیاء روی آنتن شبکه یک سیما رفت . علی ضیاء در هفته ای که گذشت و همزمان با هفته دفاع مقدس میزبان میهمانانی از خانواده شهدا و جانبازان بود و در همین راستا از مادر محسن یگانه خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان و همسر شهید محمدرضا یگانه برای حضور در برنامه دعوت کرد.

رویا یزدان پناه مادر محسن یگانه و همسر شهید محمدرضا یگانه برای اولین بار در یک برنامه زنده تلویزیونی حضور داشت و از روزهای سخت بعد از شهادت همسرش و بزرگ کردن سه فرزندش گفت و حرفهای جالبی درباره محسن یگانه و انتخاب راه زندگی اش بیان کرد که خلاصه ای از این گفتگو را در اختیارتان قرار میدهیم.

مادر محسن یگانه و روایتی از خوانندگی پسرش

رویا یزدان پناه مادر محسن یگانه و همسر شهید محمدرضا یگانه که این روزها مشغول تدریس در دانشگاه است در ابتدای گفتگو در برنامه فرمول یک از روزهای سخت دوران جنگ گفت و از زمان شهادت همسرش در عملیات والفجر سال 64 در حالی که تنها 21 سال سن داشت صحبت کرد و درباره سختی های تربیت سه فرزندش بعد از شهادت پدر محسن یگانه گفت.

در ادامه گفتگوی جذاب علی ضیاء با مادر محسن یگانه ، مجری برنامه درباره فرزندان این همسر شهید پرسید و گفت:شما دو فرزند دارید که پزشک هستند و یک فرزند که از معروف ترین خواننده های این سرزمین است . در این باره صحبت کنید و بگویید که آیا خواندن محسن با خانواده شما و نگاه مذهبی جامعه منافات نداشت و این باعث طرد شدن محسن از خانواده نمیشد؟

خانم یزدان پناه به گرایش محسن به موسیقی اشاره کرد و گفت :من در زمان شهادت همسرم 21 سال داشتم و سه فرزندی که بزرگ ترین دغدغه ام تربیت آنها بود و خودم طالب بودم که بنابر فرمایشات حضرت امام آنها را انسان بار بیاورم ، اما درباره محسن باید بگویم که همه انسان ها حق انتخاب دارند و در شرایط کاملا مساوی ممکن است انتخاب های متفاوتی داشته باشند.

 مادر محسن یگانه

رویا یزدان پناه مادر محسن یگانه

مادر محسن یگانه ادامه داد :دختر بزرگم متخصص زنان و دختر دومم دندانپزشک است. محسن هم از بچگی فرزند بسیار مقبولی بود. اگر ما از شیوه های کسب مقبولیت اجتماعی در جامعه آن زمان برای جوانانی که می خواستند در جامعه پذیرفته شوند صحبت کنیم، محسن دقیقا در همان مسیر بود اما در دانشگاه با فضای جدیدی مواجه شد که با فضای خانوادگی ما کاملا غریب و متفاوت بود و این تاثیر زیادی روی محسن گذاشت و باعث تغییر مسیر او شد و باید اعتراف کنم که از مسیری که من برای او تکلیف کرده بودم دور شد. من به عنوان یک مادر برای او تعیین کرده بود که مهندس شود اما انتخاب اول محسن هنر بود.

خانم یزدان پناه ادامه داد :هنر زیباست، خدا زیباست و زیبایی را هم دوست دارد اما انتخاب محسن برای ورود به دنیای هنر برای من و خانواده چالش بزرگی بود که هنوز هم ادامه دارد اما محسن این انتخاب را کرد و موفق شد.

 محسن یگانه

محسن یگانه فرزند شهید محمدرضا یگانه

در این بخش از گفتگو علی ضیاء از مادر محسن یگانه پرسید محسن با این انتخاب از خانواده طرد نشد که خانم یزدان پناه گفت:هنوز هم این چالش برای او وجود دارد . پذیرش برخی چیزها در جامعه ما سخت شده است زیرا جامعه ارزشی ما افراط رو در پیش گرفته است و نمیخواهد بپذیرد که او اول یک انسان است بعد یک جوان و بعد محسن یگانه و فرزند شهید.

من تا زمانی حق انتخاب را از محسن گرفته بودم اما در زمانی که او خودش به این یقین رسیده که این مسیری نیست که می خواهد خودش را شکوفا کند دیگر نمیتوانستم مقابل او بایستم و محسن پایدار و با ممارست و تلاش فوق العاده به این جایگاهی که دارد رسید .

در ادامه این گفتگو علی ضیاء به حضور محسن یگانه در برنامه اش در روزهای نزدیک به عید نوروز گفت و پخش نشدن برنامه ای که باعث دلخوری محسن یگانه شد اشاره کرد که مادر محسن یگانه گفت :محسن قلب زلالی دارد و از کسی ناراحتی به دل نمیگیرد.

مجری برنامه فرمول یک ادامه داد ،محسن در آن گفتگو میگفت :هیچوقت در روزهای نزدیک به عید حالم خوب نیست شما در این باره صحبت کنید.

همسر شهید یگانه در تکمیل صحبت های علی ضیاء گفت:23 اسفند 64 در والفجر 8 پدرش به شهادت رسید و دقیقا در زمان سال تحویل تشییع پدرش بود و این یک هفته غریب تر از واژه نوستالژی برای محسن بود و با احساسات عمیقی که داشت به سراغ ساخت آهنگی رفت که از آن طرف آبها هم کامنت ها به سویش سرازیر شد و من با شنیدن آن آهنگ تنها لحظه ای بود که در عمرم به وجودش افتخار کردم ، حس این آهنگ آنقدر برای محسن زیاد بود که در زمان اجرای آن نتوانست جلوی اشک هایش را بگیرد.

علی ضیاء ادامه داد :محسن در برنامه ای که قبل از عید مهمان ما بود جمله ای به من گفت که سرشار از این حس بود. محسن به من گفت:شما همیشه سر سفره هفت سین پدرتان کنارتان بوده است اما من هیچوقت سر سفره هفت سین پدرم را ندیده ام و شنیدن این جمله باعث تعجب مادرش شد و گفت :محسن تابحال این جمله را به من نگفته و شاید با شما خیلی راحت بوده و احساس کرده درکش می کنید چون او آدمی است که اگر درک را در طرف مقابلش نبیند حرفش را به او نمی زند .

مادر محسن یگانه در بخشی از این گفتگو درباره شهید حججی و همسرش صحبت کرد .

روایت مادر محسن یگانه از همسر شهیدش

4.237
این مطلب مفید بود ؟316
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
برچسب : محسن یگانه
وبگردی