اتاق بدون پنجره
اتاق خواب های بدون پنجره تاریک و دلگیر هستند، شما میتوانید با ترفندهای دکوراسیونی اینگونه اتاق ها را روشن و دلباز کنید.

اتاق بدون پنجره را چگونه دکوراسیون کنیم؟

شاید اگر اتاق خواب تان پنجره داشت هیچوقت به اهیمت وجود آن پی نمیبردید ولی الان که اتاق خواب تان پنجره ندارد تازه به کارآیی و اهمیت آن پی میبرید، نبود پنجره در هر بخش از منزل شما را از داشتن نور طبیعی و فضای باز محروم میکند اما نگران نباشید با ترفندهایی که در این بخش از نمناک با آن ها آشنا میشوید میتوانید اتاق خواب بدون پنجره تان را طوری طراحی و دکوراسیون کنید که دلباز و روشن تر به نظر برسد.

اتاق بدون پنجره

دکوراسیون اتاق بدون پنجره

وقتی اتاق خواب تان از داشتن پنجره و نور طبیعی محروم است باید به فکر نورپردازی حرفه ای و مدرن باشید تا به وسیله آن نور اتاق خواب تان را تامین کنید و از تاریک بودن آن جلوگیری کنید.

اولین و موثرترین کار این است که در اتاق خواب تان یک آینه بزرگ داشته باشید، آینه ها به این دلیل که نور را بازتاب میدهند باعث عمق دادن به اتاق و در نهایت روشن تر شدن آن میشوند.

دکوراسیون اتاق بی پنجره

ترفندهای دکوراسیون اتاق بی پنجره 

در اتاق خواب هایی که پنجره ندارند باید برای دیوارها و سقف از رنگ های روشن استفاده کنید، اگر کاغذ دیواری استفاده میکنید باید طرح های ساده با رنگ های روشن انتخاب کنید. رنگ هایی مانند سفید، کرمی، صورتی ملایم و... مناسب هستند اما سعی کنید سقف حتما رنگ سفید داشته باشد.

پنجره کاذب هم ایده خوبی است، میتوانید از انواع هالوژن و نورافکن ها نیز در اتاق خواب تان استفاده کنید این موارد باعث میشوند حسابی اتاق خواب تان پرنور شود.

نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی اتاق خواب بدون پنجره

ایده های ساده برای اتاق بدون پنجره

  • حتی اگر اتاق تان پنجره ندارد از پرده استفاده کنید
  • از درب های شیشه ای استفاده کنید
  • نورپردازی سرتاسری یا نقطه ای یا مخفی
  • استفاده از درب های فرانسوی

 

 

دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب بدون پنجره + ترفندها

415
این مطلب مفید بود ؟123
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ح
وبگردی