لباس
با استفاده از یک بسته جوش شیرین به روشی که می خوانید می توانید لباس ها و پارچه های کتان خود را برای همیشه تمیز کنید و بوی نامطبوع و جلوگیری از بو گرفتن لباسهای تمیز استفاده کنید.

روش اسان شستن لباس ها

جلوگیری از بو گرفتن لباسها و تمیزی مطلوب لباس ها یکی از دغدغه های خانم های خانه دار به شمار می رود. اما چند روش بسیار ساده با استفاده از جوش شیرین برای شما داریم که امیدوار هستیم نتیجه مطلوب را از آنها بگیرید.


  شستن اسان لباس ها،شستن لباس های روغنی و گازوئیلی،روش شستن لباس های کتان

1 - اگر جزو افرادی هستید که سبد لباس های کثیف را تا زمان شستشو داخل کمد می گذارید، برای از بین رفتن بوی نامطبوع و بو نگرفتن لباس های تمیز، مقداری جوش شیرین روی آن ها بپاشید.
2 -  به پودر لباسشویی یک چهارم تا نصف پیمانه جوش شیرین اضافه کنید تا هم حکم نرم کننده را داشته و هم قدرت پاک کنندگی پودر بیش تر شود.
3 - زمانی که لباس ورزشی سفید شما در اثر انداختن با پیراهن صورتی تازه خریداری شده داخل ماشین لباسشویی رنگ گرفته است، چاره کار خیس کردن آن داخل جوش شیرین، پودر شوینده، نمک و آب است که حکم سفیدکننده را خواهد داشت.
4 - زمانی که لباس های شما بوی گریس، روغن یا بنزین می دهد، آن ها را داخل کیسه زباله گذاشته، رویشان جوش شیرین بپاشید. در آن را دو روز ببندید تا مانع انتشار و باعث از بین رفتن بو شده، سپس طبق معمول بشویید.
5 - اگر بوی سیگار از روی لباستان نمی رود نصف پیمانه جوش شیرین را داخل حدود 4 لیتر آب حل کنید. لباس را قبل از شستشو یک ساعت داخل آن خیس کنید تا خوشبو شود. از این روش برای لباس هایی که بوی کلر و عرق می دهند نیز استفاده کنید.
6 -  به جای خرید نرم کننده های آماده، نصف پیمانه جوش شیرین در دور آبکشی به ماشین لباسشویی اضافه کنید تا لباس ها نرم تر شده، بوی تازه تری دهند.
7 - کپک را با جوش شیرین از ماشین لباسشویی خود دور کنید. در فاصله بین چند بار استفاده از این دستگاه، مقداری جوش شیرین روی قسمت استیل ماشین بپاشید تا بوی بهتری داده، از رشد کپک ها جلوگیری کند.
 

روشی آسان برای تمیزی لباس ها و پارچه های کتان

3.928
این مطلب مفید بود ؟226
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از همشهری
برچسب : پارچه
وبگردی