کاهش دمای هوا

کاهش 10 درجه ای دمای هوا در برخی مناطق

تاریخ انتشار : 12 خرداد 1400کد مطلب : 63463زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از خیزش گرد و خاک در شرق کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: دمای هوا نیز در برخی مناطق کاهش خواهد یافت.

ایسنا: صادق ضیاییان با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار و آسمانی صاف همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود، اظهار کرد:طی 24 ساعت آینده دمای هوا در استان های ساحلی خزر و اردبیل به دلیل وزش باد گرم جنوبی به طور محسوسی افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد:طی روزهای پنجشنبه و جمعه (13 و 14 خرداد) با توجه به شمالی شدن جریانات، کاهش محسوس دما حدود 6 تا 10 درجه سانتیگراد در استان های ساحلی خزر و اردبیل دور از انتظار نیست.

ضیاییان در ادامه اظهارکرد:طی سه روز آینده در نواحی شرقی کشور به ویژه منطقه زابل، شرق استان کرمان، استان خوزستان و بخش هایی از شمال غرب و غرب کشور به دلیل افزایش سرعت وزش باد احتمال خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش بینی می شود.

به گفته وی طی سه روز آینده شرق دریای عمان و مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا (13 خرداد) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 39 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (14 خرداد) نیز صاف همراه با وزش باد، در بعد ازظهر وزش باد شدید و با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 39 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

 

کاهش 10 درجه ای دمای هوا در برخی مناطق

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی