فیلم آبجی
فیلم آبجی ساخته مرجان اشرفی زاده با بازی گلاب آدینه در جشنواره فیلم های ایرانی آلمان به نمایش درآمد.

نمایش فیلم آبجی در جشنواره آلمان

فیلم آبجی نخستین ساخته مرجان اشرفی زاده از تاریخ 3 تا 7 خردادماه مصادف با 24 تا 28 می در چهارمین جشنواره فیلم های ایرانی در آلمان روی پرده می رود.

همچنین در این دوره از جشنواره فیلم های ایرانی که در شهر کلن آلمان برگزار می شود، آثار سینمایی چون «نفس»، «به دنیا آمدن»، «تمارض»، «خانه ای در خیابان چهل و یکم»، «ابد و یک روز»، «زمانی دیگر»، «بختک»، «خون مردگی»، «دختر»، «در نزدیکی» به نمایش در می آید.

فیلم سینمایی آبجی به کارگردانی مرجان اشرفی زاده و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی است.

فیلم آبجی برای اولین بار در چهارمین روز برگزاری سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شد. گلاب آدینه برای بازی در فیلم آبجی، جایزه بهترین بازیگرنقش اول زن جشنواره بین المللی فیلم پکن را کسب کرد. این فیلم در هفتمین جشنواره بین‎المللی فیلم پکن در بخش رقابتی این جشنواره حضور داشت و موفق شد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی گلاب آدینه به خود اختصاص دهد.

خلاصه داستان و بازیگران فیلم آبجی

خلاصه داستان فیلم آبجی : خلاصه قصه این سریال درباره مادر و دختری اند که سالیان سال است کنار هم زندگی کرده اند؛ سال هایی به درازای زندگی آبجی یعنی حدود 50 سال. اما این وضعیت پایدار نیست و روزهای جدایی از راه می رسند. این جدایی در حالی اتفاق می افتد که آبجی به دلیل شرایط ویژه ای که دارد بسیار وابسته به مادر است و طلا در زمان باقی مانده به دنبال امنیتی برای آینده آبجی است.

فیلم آبجی

فیلم آبجی با هنرمندی گلاب آدینه

بازیگران فیلم آبجی:هنرمندان و بازیگران این فیلم عبارتند از گلاب آدینه ، پانته آ پناهی ها ، معصومه قاسمی پور ، امیررضا دلاوری ، حمیدرضا آذرنگ ، شیرین یزدان بخش ، بابک حمیدیان ، سیاوش چراغی پور هستند که در این فیلم به ایفای نقش میپردازند.

فیلم آبجی

شیرین یزدان بخش در فیلم آبجی

شیرین یزدان بخش نخستین بار در سال 88 با فیلم « لطفا مزاحم نشوید » به عرصه تصویر پا نهاد و از راه نرسیده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در این فیلم دریافت کرد. او در طول این چند سال در بیش از ده فیلم سینمایی حضور داشته که بیشتر آنها جزو آثار پر مخاطب بوده اند. او دو سال پیش برای فیلم « ابد و یک روز » نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شد. شیرین یزدان بخش سال 95 را با دو فیلم « یک روز بخصوص » و « سارا و آیدا » به پایان رساند.

گلاب آدینه با مجموعه به یادماندنی « سلطان و شبان » ساخته داریوش فرهنگ به عرصه تصویر پا نهاد و برای مخاطبان شناخته شد.

فیلم آبجی

گلاب آدینه در فیلم آبجی

او یک بار در سال 73 برای بازی در فیلم « روسری آبی » ساخته این کارگردان از سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد. پس از آن نیز بارها در دوره های مختلف این جشنواره برای فیلم هایی همچون بانوی اردیبهشت ، فصل پنجم ، زرد قناری ، وقتی همه خواب بودند ، مهمان مامان و من دیگو مارادونا هستم کاندید دریافت سیمرغ بلورین شده است.

فیلم آبجی

تصویری از بازیگران در نمایی از فیلم آبجی

 

آبجی در جشنواره فیلم های ایرانی آلمان به نمایش درآمد

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی