حمله کوسه ها

هنگام حمله ی کوسه ها چه کنیم؟

کد مطلب : 3356زمان مطالعه : 3 دقیقه
حمله کوسه ها از بزرگترین تهدید های دریا است کوسه ها از قدرتمند ترین و باهوش ترین آبزیان جهان هستند.

هنگام حمله ی کوسه چه کنیم؟

دریاها مامن و محل زندگی هزاران گونه موجود آبزی در ابعاد بزرگ و کوچک می باشند و با اینکه هم اکنون ما در حال زندگی در قرن بیست و یکم هستیم، هنوز هم برخی موجودات با وجود پیشرفت تکنولوژی شناخته نشده اند و باز هم شاهد کشف موجودات آبزی هستیم که تاکنون بشر موفق به کشف آن نشده بود و این نشانه ای از وسعت و بزرگی آب ها می باشد.

با این حال کوسه ها یکی از بزرگترین و کشنده ترین موجودات آبزی هستند که طول آنها ممکن بیش از چندین متر نیز برسد و به دلیل دندان های تیز و برنده ای که دارا هستند و به همین دلیل یکی از قاتلان وقدرتمندترین موجودات جهان در آب ها می باشند.بر اساس گزارش بین المللی سازمان " International Shark Attack File " گفته شد که در سال 2004 میلادی کوسه ها بصورت ناخواسته به 61 نفر حمله کرده بودند و در میان آنها تنها 7 نفر کشته شده بودند.

از این رو کوسه ها بزرگترین تهدید دریاها هستند که شاید هرچند تعداد آنها کم باشد، اما می توانند آسیب های گوناگونی را وارد سازند. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک شما را با راه حل و روش هایی برای نجات در حین حمله کوسه ها آشنا سازیم. همراه ما باشید.

حمله کوسه ها

حمله خطر ناک کوسه ها

کارهایی که باید در حین حمله کوسه ها انجام دهیم

1- از دهانه رودخانه ها فاصله بگیرید!

کوسه ها بیشتر در اطراف خشکی مقر هستند و به همراه هم نوعان خود زندگی می کنند و اگر به صورت تجربه ای بخواهیم به آن اشاره کنیم می توانیم بگوییم که بیشترین میزان حمله کوسه ها به انسان ها، در نزدیکی رودخانه ها بوده است و توصیه می شود در رودخانه ها به هیچ وجه شنا نکنید.

باهوش ترین آبزی

حمله خطر ناک کوسه ها

2- رابطه میان خون و کوسه!

کوسه ها یکی از باهوش ترین حیوانات آبزی هستند که می توانند به راحتی بوی خون را از فاصله بیش از یک مایل ( حدودا 1.6 کیلومتری ) تشخیص دهند. بنابراین اگر خونریزی سطحی دارید یا در دوران قاعدگی حضور دارید، به هیچ وجه در آب شنا نکنید چرا که این موجودات می توانند به راحتی ردیابی کنند.

3- اگر در حین شنا دچار خونریزی شدیم، چیکار کنیم؟

بنابر دلایل مختلف ممکن است هر یک از ما در حین شنا کردن داخل آب ها، در طی برخورد با اجسام تیز و برنده دچار آسیب های مختلفی اعم از خونریزی شویم. با این حال توصیه می شود حتما بدون هر گونه تامل فورا از آب خارج شوید تا کوسه به شما حمله نکند.

خون و کوسه

حمله وحشتناک کوسه به انسان 

نکات  مهم در مورد حمله کوسه ها

4- دوری از ماهی های گروهی؟!

تاکنون حتما در طی مستنداتی از اعماق آب ها مشاهده کرده اید که در آن ماهی های مختلف بصورت گروهی و دسته جمعی در حال شنا هستند! با این حال لازم بذکر است که این گروه های دست جمعی همیشه جزئی از دسته های اول در منو کوسه ها هستند و غواصی و شنا کردن میان این ماهی ها مساوی با خطر مرگ می باشد!

5- دوری از حیوانات مرده

حیواناتی که بنابر اتفاقات مختلف ممکن است جان خود را از دست دهند، همیشه توسط کوسه ها در هر نقطه ای از کره زمین شناسایی می شوند. به همین دلیل اگر شما قصد غواصی در اعماق آب ها را دارید، توصیه می شود به هیچ وجه به موجودات مرده نزدیک نشوید.

6- بصورت گروهی شنا کنید!

طبق گزارشات انجام شده، محققان به این نتیجه رسیده اند که کوسه ها بیشتر به موجودات تنها حمله می کنند و اگر تعداد شما زیادی باشد، تصمیم به حمله نخواهند گرفت.

7- ارتباط چشمی را حفظ کنید!

اگر شما توسط کوسه محاصره شده اید، سعی داشته باشید در قدم اول ارتباط چشمی را با آن حفظ کنید و اجازه ندهید این ارتباط قطع شود. علت اصلی این موضوع هم این می باشد که کوسه ها شکارچیان کمین کننده می باشند و با استفاده از این اقدام، شما اجازه کمین کردن را به آنها نمی دهید و در نهایت نمی توانند از جهات مختلف به شما حمله کنند.

هنگام حمله ی کوسه ها چه باید کرد؟

4.554
این مطلب مفید بود ؟495
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/م.ح
برچسب : کوسه
وبگردی