سایت سورس

چگونه سورس سایت را ببینیم؟!

کد مطلب : 30348زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از آپشن هایی که در نسخه های دسکتاپ مرورگرها می توانیم مشاهده کنیم، دسترسی به سایت سورس است که در این گزارش با نحوه مشاهده سایت سورس در اندروید آشنا می شوید.

چگونه سایت سورس را ببینیم

سایت سورس "Site source" یکی از آپشن هایی است که توسعه دهندگان اینترنت یا به عبارتی Developerها می توانند از آن برای مشاهده و بررسی کدهای بکار رفته در ظاهر یک وب سایت که در اصل به نام "UI" که مخفف عبارت "User Interface" است دسترسی پیدا کنند. از این رو این یک ویژگی بسیار مهم برای تمام دولوپرها است و بدون آن کارشان کمی سخت تر می شود.

بطور کلی از سایت سورس می توان به اطلاعات ظاهر هر وب سایت همانند فونت بکار رفته، طراحی ظاهری، اندازه عکس ها و در کل تمام ویژگی های این چنینی دسترسی پیدا کرد که برای توسعه دهندگان وب کاربردی می باشد. از این رو چنین قابلیتی توسط کامپیوتر اکثرا اجرا می شود و علت آن نیز می تواند سهولت و آسانی کاربر باشد.

سایت سورس

اما ممکن است به هر دلیل برای مدتی از کامپیوتر و لپ تاپ خود دور باشیم و نتوانیم به کارهای روزمره خود دسترسی پیدا کنیم. بنابراین باید کاملا بیخیال این مورد شویم؟! خیر! اگر شما قصد دارید اقدام به مشاهده سورس سایت کنید، جای نگرانی نیست چرا که در ادامه این آموزش از نمناک می توانید با ساده ترین روش ممکن اقدام کنید. همراه ما باشید.

1- ابتدا وارد سایت مدنظر خود در مرورگر گوشی شوید. اینک همانند تصویر ذیل بر روی ادرس بالای صفحه یکبار کلیک کنید. اینک بر روی قلم که در تصویر مشخص شده است، کلیک کنید که این قلم برای ویرایش آدرس می باشد. توجه داشته باشید که این آخرین نسخه از مرورگر کروم گوشی تا تاریخ 11 ژانویه 2020 می باشد.

ترفندهای اندروید
 
2- در این مرحله دست خود را بر روی لینک نگه دارید و ویرایش دهنده را به آخرین قسمت آدرس سایت بیاورید که برای سایت نمناک http می باشد. در ابتدای لینک عبارت ":view-source" را بدون فاصله و همانند تصویر ذیل تایپ کنید و فراموش نکنید که دو نقطه هم باید چسبیده به عبارت باشد. در قدم دوم بر روی لینک جدید ظاهر شده کلیک کنید.
 
سایت سورس
 
3- هم اکنون سایت سورس برای شما ظاهر شده است و می توانید به راحتی به سورس موردنظر خود دست پیدا کنید. آدرس را نیز می توانید در قسمت بالایی صفحه مشاهده کنید که در عکس کاملا مشخص شده است.
page source
 
توجه : آموزش به پایان رسید و شما با نحوه دیدن سورس کد سایت آشنا شده اید و می توانید به کدهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید. با این وجود لازم به ذکر است که راه های دیگری در این زمینه وجود دارند که از مهم ترین آنها می توان به اپلیکیشن هایی اشاره کرد که واقعا گیج کننده هستند و نمی توان از آنها استفاده کرد. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این گزارش شما را با این آموزش آشنا سازیم که آسان ترین روش ممکن می باشد.

آموزش تصویری مشاهده سایت سورس در گوشی

4.273
این مطلب مفید بود ؟6112
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی