خالو قنبر

مهمان ویژه جناب خان به خندوانه آمد + تصاویر

تاریخ انتشار : 27 دی 1397کد مطلب : 42467زمان مطالعه : 2 دقیقه
خالو قنبر نوازنده مشهور ساز جفتی مهمان ویژه جناب خان در برنامه شب گذشته خندوانه شد و با نوازندگی حیرت آورش همه اهالی خندوانه را شگفت زده کرد.

خالو قنبر مهمان ویژه رامبد جوان در خندوانه

برنامه خندوانه با اجرای رامبد جوان شب گذشته 26 دی ماه 1396 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. رامبد جوان در برنامه شب گذشته میزبان یکی از چهره های مشهور دنیای موسیقی از جنوب کشورمان بود و شبی متفاوت را با حضور مهمان ویژه خندوانه تجربه کرد.

خالو قنبر راستگو نوازنده مشهور نی جفتی در ایران و دارنده دکترای افتخاری موسیقی شب گذشته مهمان ویژه جناب خان در برنامه خندوانه شد و با نوازندگی اهالی خندوانه را به حیرت واداشت.

شب متفاوت خندوانه ای ها با حضور خالو قنبر

خالو قنبر راستگو نوازنده مشهور ساز جفتی شب گذشته مهمان خندوانه شد و پای گفتگو با رامبد جوان در این برنامه نشست.

خالو قنبر نوازنده ساز جفتی

خالو قنبر نوازنده ساز جفتی مهمان خندوانه شد

خالو قنبر در ابتدای گفتگو از زندگی سختی که داشت گفت و ادامه داد:من بزرگ شده بندرعباسم و از 12 سالگی در آنجا زندگی کردم ، من کودکی سختی را سپری کردم و پدر و مادرم را ندیدم و با تنها برادرم کنار عمه و مادربزرگم بزرگ شدیم اما دست تقدیر برادرم را از من گرفت و یک روز رفت و دیگر نشانی از او پیدا نشد ، من در غم این تنهایی شروع به زدن نی جفتی کردم و هر درد و دلی که دارم به این نی جفتی میگویم ، این ساز اولش غمه ولی بعدش شادی است.

خالو قنبر ادامه داد :من این ساز را ذهنی یاد گرفتم ، دائی مادرم جفتی خوبی می نواخت و من از او یاد گرفتم اما هرکاری میکنم هنوز به او نمیرسم و رامبد از خالو قنبر به عنوان یکی از بهترین های نوازنده نی جفتی در جهان یاد کرد.

جناب خان حسابی از حضور خالو قنبر در برنامه خندوانه تعریف کرد و از از او خواست احساسی که در این برنامه دارد را با نوازندگی نشان دهد.

خالو قنبر

خالو قنبر نوازنده ساز جفتی مهمان رامبد جوان و جناب خان در خندوانه

در بخش بعدی برنامه گروه نوازندگی خالو قنبر به برنامه آمدند و با نوازندگی مخاطبان خندوانه را شگفت زده کردند. سیاوش مهمان جنوبی جناب خان درباره ساز جنوبی ، بوشهری و بندعباسی و تفاوت های آن صحبت کرد و از ویژگی خاص موسیقی هرمزگانی گفت و این ساز را خاص ترین ساز ایرانی دانست.

جناب خان که از حضور همشهریانش در برنامه شگفت زده شده بود ترانه ای جنوبی را اجرا کرد و بعد از او نوبت به اجرای بی نظیر خالو قنبر و گروهش رسید و در بخش های پایانی مهمان خندوانه از ویژگی های موسیقی جنوبی گفت و در پایان با یک عکس یادگاری و هدایایی که رامبد به خالو قنبر و گروهش داد برنامه پایان یافت.

خالو قنبر مهمان ویژه جناب خان در خندوانه همه را شگفت زده کرد!

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
برچسب : جناب خان
وبگردی