لباس سنتی
مجموعه ای زیباترین مدل لباس سنتی زنان در کشورهای مختلف را برایتان جمع آوری کرده ایم که در ادامه مشاهده میکنید.

زیباترین لباس سنتی کشورهای مختلف

لباس های سنتی هر کشور به مانند تابلوی نقاشی فرهنگ آن کشور را به نمایش می گذارد. کشورهایی که توجه زیادی به فرهنگشان دارند هنوز هم سعی می کنند لباس های سنتی خود که نمادی از گذشته پربارشان است را زنده نگه دارند. در ادامه می خواهیم نگاهی بیندازیم که لباس های سنتی مردم دنیا.

کیمونو، ژاپن
 
لباس سنتی

لباس سنتی زنان ژاپنی

کیمونو «kimono» لباس سنتی ژاپن است، جامه ای سرتاسری دارای آستین های بلند و گشاد که تا ساق پا را می پوشاند و از رنگ های شاد و براق تشکیل شده است. امروزه، بیشتر زنان کیمونو می پوشند، آن هم در موقعیت های اجتماعی خاص. البته عده ای از زنان و حتی مردان مسن از کیمونو به عنوان لباس روزانه خود استفاده می کنند اما استفاده اصلی این لباس سنتی در مراسم چای ژاپنی و عروسی است. شکل کلی کیمونوی مردانه و زنانه در طی سالیان دراز بدون تغییری عمده باقی مانده و اصالت خود را حفظ کرده است. کیمونو به معنی ادب و احترام می باشد.
 
کره، هانبوک
 
لباس سنتی

لباس سنتی کره ای ها

هانبوک «hanbok» لباس سنتی کره ای است که در دوران باستان بر تن خانواده های سلطنتی و اشراف زاده ها بود. نه تنها زنان بلکه مردان نیز آن را به تن می کنند. این لباس شامل یک دامن بلند، بلوز و یک ژاکت است که البته مردان در پوشش خود، شلوار را نیز به آن اضافه می کنند. هانبوک را از روی سبک خطوط ساده، رنگ آمیزی شاد و نداشتن جیب تشخیص می دهند. این مدل لباس در جشن های رسمی یا نیمه رسمی مورد استفاده قرار می گیرد.
 
فیلیپین، باروت سایا
 
لباس سنتی

لباس سنتی فیلیپین

لباس سنتی مردمان فیلیپین به باروت سایا «baro’t saya» شهرت دارد که شامل یک بلوز بدون یقه با آستین های مدل پروانه ای و دامن می باشد که با زیور آلات اروپایی تزیین شده است. این لباس هم توسط افراد طبقه بالای جامعه و هم توسط طبقات متوسط و پایین مورد استفاده قرار می گیرد، با این تفاوت که طبقات بالا از پارچه های مرغوب تر و تزیینات بیشتر استفاده می کنند.
 
نروژ، بوناد
 
لباس سنتی

لباس سنتی نروژ

بوناد «bunad» نام لباس سنتی مردم نروژ است که هم توسط مردان و هم زنان مورد استفاده قرار می گیرد. این لباس شامل یک پیراهن بلند و نسبتا گشاد است که با پارچه ها و طرح های مختلف تزیین شده است. طرح های این لباس نیز از طرح های سنتی و قومی مردم آن منطقه گرفته شده است. بوناد را در مراسم عروسی، کلیسا، فستیوال ها و دیگر جشن های رسمی به تن می کنند.
 
ویتنام، آودای
 
لباس سنتی

لباس سنتی ویتنام

در مراسمی چون جشن عروسی، فستیوال ها و موقعیت های خاص، مردم ویتنام لباس سنتی ای با نام آودای «ao dai»، به تن می کنند. آودای به معنی زیبایی و سادگی است. این مدل لباس شامل یک پیراهن بلند با رنگ های شاد و روشن است که به همراه اکسسوری هایی چون کلاه بزرگ و صندل یا کفش های چرم پوشیده می شود.
 
روسیه، لباس بلاروسی
 
لباس سنتی

لباس سنتی روسیه

از آنجا که آب و هوای کشور روسیه سرد است، لباس های سنتی مردم این کشور نیز به گونه طراحی شده که به خوبی بدن را گرم می کند. لباس سنتی آنها به لباس بلاروسی «Belarusian dress» معروف است که با رنگ های روشن طراحی شده و شامل یک پیراهن بلند با ژاکتی کوتاه است. این لباس نیز مانند دیگر لباسهای سنتی تنها در مراسم خاص مانند جشن عروسی ها یا فستیوال ها پوشیده می شود. لباس بلاروسی به عنوان زیباترین لباس جهان معرفی شده است.
 
اتریش، تراخت
 
لباس سنتی

لباس سنتی اتریش

تراخت «Tracht» نوعی لباس سنتی است که در کشورهای آلمانی زبان مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چه این لباس اصالتاً در منطقه باواریا و کشور اتریش پوشیده می شود اما در سراسر آلمان، سوییس، هلند و سایر مناطق شمال غرب اروپا نیز محبوب است. این لباس الهام گرفته از لباس دهقانان و روستاییان جنوب آلمان و شمال اتریش می باشد که به لنداوس مد نیز معروف بوده است.

کشورهایی که زیباترین لباس سنتی را دارند + تصاویر

3.499
این مطلب مفید بود ؟6732
برگرفته از برترین ها - الی گشت -/ح
برچسب : لباس محلی
وبگردی