قیمت میوه

آخرین قیمت ها در بازار میوه و تره بار

تاریخ انتشار : 28 خرداد 1400کد مطلب : 63352زمان مطالعه : 4 دقیقه
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: امسال هزینه کشاورزان 2 الی 3 برابر شده است و مردم دیگر مثل قبل استقبال نمی کنند و خرید کم شده است.

باشگاه خبرنگاران: مصطفی دارایی نژاد با اشاره به وضعیت میوه در بازار میوه و تره بار گفت:قیمت تمامی میوه های نوبرانه هم اکنون در میدان شکسته شده گیلاس در میدان تره بار از 20 هزار تومان تا 35 هزار تومان موجود است و قیمت 35 هزار تومان برای گیلاس تک دانه است و دو هفته پیش قیمت همین گیلاس 35 هزار تومانی، 60 هزار تومان بوده و با فشاری که ما گذاشتیم قیمت ها را شکسته و هم اکنون 35 هزار تومان شده است.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت:قیمت آلبالو از 10 هزار تومان تا 15 هزار تومان موجود است که این قیمت ها بستگی به نوع و کیفیت محصول دارد و در میدان یک قیمت سقف و قیمت کف داریم که آن هم بستگی به درجه و ممتاز بودن محصول دارد.
وی افزود:قیمت گیلاس تکدانه در هفته آینده 10 الی 15 درصد دیگر باید اُفت کند به خاطر اینکه هم اکنون گیلاس ارومیه و مغان به دست آمده و بار فراوان است و چیزی به اسم نوبران دیگر نداریم.
دارایی نژاد بیان کرد:هم اکنون انبه ای که قیمت آن 60 هزار تومان بوده امروز در میدان 25 الی 30 هزار تومان فروخته شده و موز هندی نیز 18 الی 19 هزار تومان فروخته ایم.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت:محصول خیار نیز یک هفته گران شد، ولی امروز خیار درختی را 5 هزار و 500 تومان و خیار رسمی 6 هزار تومان فروخته شده و فروشنده در بیرون از میدان تره بار 30 الی 35 درصد بر روی محصول اضافه می کند و این قیمت هایی که اعلام می کنم همگی در میدان مادر به این قیمت است و خرده فروش ها نه نظارت بر آن ها و نه فروش آن ها به ما ارتباطی ندارد.
وی در ادامه گفت:تا چند روز پیش قیمت هندوانه خیلی پایین آمد و به هزار و 500 الی 2 هزار تومان رسیده بود به علت اینکه هندوانه جیرفت و شیراز تمام شده، ولی از جاهای دیگر وارد کردیم و بعضی قیمت ها 3 هزار تومان تا 4 هزار تومان است و این بستگی به نوع و کیفیت دارد.
دارایی نژاد بیان کرد:قیمت طالبی از 4 هزارو 500 تا 5 هزار تومان موجود است و انواع طالبی از کاشان، ساوه و ورامین راداریم بار فراوان است درحالی که دیروز ورودی بار ما 23 هزار تُن بوده اعم از سبزیجات، صیفی جات، میوه جات و فرنگی جات ما اینجا را کشور می بینیم و اینجا فقط تهران نیست و 20 هزار تن فروش ما بوده و خرید هم خوب است هر چه قدر عرضه را اضافه کنیم تقاضا خودبه خود کم می شود.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت:امسال هزینه کشاورزان 2 الی 3 برابر شده و دلیل آن این است که مثلاً کارگری که روزانه 70 هزار تومان پول می گرفت هم اکنون روزانه 200 هزار تومان دریافت می کند سبدی که برای گیلاس می خریدند 3 هزارو 500 تومان هم اکنون 8 هزار تومان می خرند کرایه حمل در حال حاضر برای صیفی جات کیلویی هزارو 300 تومان است صیفی جاتی مثل هندوانه، طالبی و خربزه است.

وی با اشاره به اینکه قبلاً برای حمل انبه 20 میلیون تومان کرایه می گرفتند و خالص 16 تن بار می زدند، ولی هم اکنون 100 میلیون تومان کرایه از مرز پاکستان می گیرند تا وارد شود و اگر این انبه را زیر 25 هزار تومان بفروشند ضرر می کنند یعنی کیلویی 6 هزار تومان کرایه حمل انبه است.
دارایی نژاد تاکید کرد:تاجرانی که ما مجبورشان کردیم که توزیع را زیاد کنند دیروز به اتحادیه آمدند و گله می کردند همه داریم ضرر می کنیم و شما به ما یک قیمت 30 هزارتومانی کمتر ندهید که بنده گفتم نه و از 25 تا 30 هزار تومان آن هم بستگی به کیفیت و نوع انبه دارد.
وی افزود:حتی موز را هم الآن زیر 20 هزار تومان بفروشند ضرر می کنند هوا گرم است و شرایط اقتصادی مردم خیلی خوب نیست به خاطر همین موضوع بارها می ماند و گرنه ما روزانه تا 30 هزار تُن ورودی بار داشتیم و تا صبح باری در میدان نمی ماند مردم هم مثل قبل استقبال نمی کنند و خرید کم شده است.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در خصوص حل گرانی گوجه گفت:هم اکنون گوجه درجه یک بهبهان را 4 الی 5 هزار تومان می فروشند و گوجه دزفولی را 3 الی 3 هزار و 500 می فروشند و قیمت پایین آمده است.
دارایی نژاد بیان کرد:پیاز و سیب زمینی بندرعباس و جیرفت تمام شد هم اکنون پیاز را از اصفهان دریافت می کنیم که قیمت آن 2 الی 3 هزار تومان در میدان می فروشند یک نوع پیاز درجه یک که صادراتی است داریم و 3 هزار و 500 تومان می فروشند.
وی اظهار داشت:سیب زمینی گلستان، گرگان و اصفهان ما به دست آمده و سیب زمینی درجه یک را 4 هزار تومان و سیب زمینی گرگانی را 3 هزار تومان می فروشند و این سه هزار تومان کیلویی 1500 تومان آن افت و کرایه حمل می شود و 1500 تومان برای کشاورز می ماند.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت:در میوه ها زردآلو تنها چیزی که برای ما گران شد و آن هم به این علت بود که امسال سرما تمام باغات شهریار ما را از بین برد، اما از طرف دیگر زردآلو شیراز، کاشان و ارومیه به دست آمده و هفته آینده از سمت دشت مغان هلو و شلیل دریافت می کنیم و این باعث می شود قیمت ها 30 الی 40 درصد افت کند، زیرا در باغات آنجا بالای 20 هزار تومان وجود دارد.

انتهای پیام/م

 
 

 

آخرین قیمت ها در بازار میوه و تره بار

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی