پوست حساس
متخصصین پوست، انواع چیزهایی که مردم با پوست حساس نباید از آن استفاده کنند را لیست کرده اند ، پس لازم است حتما با این 6 ماده مضر آشنا شوید.

6 چیزی که هرگز نباید برای پوست حساس استفاده شود

پوست حساس نیاز به مدیریت خوبی دارد که باید مراقب باشید ، چه چیزهایی را روی پوسستتان قرار دهید و چه چیزهایی را قرار ندهید.اگر شما پوست خشک یا حساس دارید،ممکن است لازم باشد که از چیزهایی که هر روز با آن ها تماس دارید،اجتناب کنید ، در حالی که بعضی چیزها ممکن است برای پوست خشک خوب باشند.مردم با پوست حساس به راحتی میتوانند واکنش های نا مطلوب یک محصول را تجربه کنند و ببینند.
پوست حساس
مواد مضر برای پوست حساس
متخصصین پوست،انواع چیزهایی که مردم با پوست حساس نباید از آن استفاده کنند را لیست کرده است و اینکه پوست آنها باید همیشه نرم و سالم نگهداری شود.

6 مورد که به هیچ عنوان نباید روی پوست خشک و حساس زده شود

1- رنگها
در حالی که اکثر لباس ها شامل انواع رنگ ها است،بهترین کاری که میتوانید انجام دهید تا از برخورد پوست با رنگ لباس جلوگیری کنید،این است که،برای اطمینان بیشتر،تمام لباسهای جدید خود راهنگامی که از فروشگاه خریداری میکنید،بشویید،زیرا رنگ های اضافی را از پارچه حذف میکند.
مراقبت از پوست حساس
چه موادی را نباید برای پوست حساس بکار ببریم
حذف رنگ مو
نه تنها باید از رنگ روی لباس اجتناب کنید،باید از رنگ مو هم نیز دوری کنید.
رنگ مو هادارای مواد تشکیل دهنده ای هستند که موجب تحریک پوست حساس می شود.به خصوص رنگ های تیره که اغلب واکنش های شدید تری را روی پوست ایجاد میکند.اگر میخواهید موهایتان را رنگ کنید،رنگ آمیزی به روش های آلرژیک یا طبیعی را در نظر بگیرید.رنگ های طبیعی مانند حنا ممکن است که ماندگاری طولانی نداشته باشداما آنها میتوانند برای پوست های حساس بهترین گزینه باشند.
 
2- روغن های واقعی و طبیعی و ضروری
اگر چه به نظر میرسد که روغن های واقعی همه طبیعی هستند آنها میتوانند ،خطرناک هم باشند البته اگر شما ندانید که باید چه کار کنید این روغن ها ،بسیار منسجم هستند به همین دلیل ،آنها را حتما باید برای استفاده رقیق کرد این نیز برای افرادی که پوست حساس ندارند هم صدق میکند.
 
3- لایه برداری 
اگر بخواهید مواد بیش از حد یا پوست مرده را از بدن خود بیرون کنید،میبایست مراقب محصولاتی که انتخاب میکنید باشید.بسیاری از متخصصین پوست پیشنهاد میکنند که از مواد ملایم لایه برداری استفاده کنید که میتواند برای مردمی که پوست های حساس هم ندارند خوب باشدمخصوصا آنهایی که دارای مرکبات هستند.
لایه برداری شیمیایی،میتواند باعث واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر در پوست حساس شود.بهتر است از یک اسفنج خالص و صابونوو آب گرم برای شستشو استفاده کنید.تا اینکه بخواهید یک لایه برداری قوی را جایگزین آن کنید.
پوست حساس
بکار بردن این مواد باعث آسیب به پوست می شود
4- روغن ویتامین E
روغن ویتامین E ،ممکن است به خوبی روی پوست شما جواب دهداما اگر پوست حساس و یا منافذ حساس دارید که به راحتی مسدود می شوند،از استفاده روغن ویتامین E روی پوست صورت خود اجتناب کنید.
وقتی شما پوست حساس دارید ،روغن ویتامین E ممکن است که باعث واکنش آلرژیک شود.روغن ویتامینE بر روی پوست برخی افراد تاثیر مثبت میگذارد.اما هنوز هم باید سعی کنید از استفاده این محصول روی صورت خود جلوگیری کنید.
 پوست حساس
 مواد مضر برای پوست حساس را بشناسید
5- کرم های ضد آفتاب شیمیایی
آیا میدانستید که میتوانید ،کرم های ضد آفتابی را پیدا کنید که نا ملایم و سنگین نیست؟؟مردم باید بدون نگرانی از آنها استفاده کنند ،زیرا که این کرم ها قرار است از آنها در مقابل آفتاب سوختگی و سوزش جلوگیری کنید.
در وهله اول بعد از همه اینها واقعا چطور ممکن است که بتوان از پوست محافظت کرد،برای افرادی با پوست های حساس، گاهی استفاده بیش از حد از برخی مواد که برای محافظت از پوست شان می باشد، خود ممکن است دچار مشکل کنند.
دکتر الن متخصص پوست پیشنهاد میکند که از کرم های ضد آفتاب با مواد شیمیایی مانند:Oxyben zone و Homosalate و Avobenzone و مواد شیمیایی مشابه استفاده کنید.
پوست حساس
اگر پوست حساس دارید دور این مواد را خط بکشید
6.عطریات
اگر شما پوست حساس دارید ،از محصولاتی که معطر هستند،دوری کنید.این فقط به معنای عطر نیست.لوسیون ها ،صابون ها،شامپوها،و عطرها که اغلب با رایحه های مختلف ساخته می شوندکه ممکن است با پوست واکنش نشان دهند و آسیب هایی را در بر داشته باشند.
 
افکار نهایی:
پوست شما بزرگترین عضو بدن شماست.نگهداشتن پوست سالم،بخش مهمی از مراقبت از بدن شما می باشد.به همان اندازه که خوردن درست و ورزش منظم حائز اهمیت است،پوست سالم هم اهمیت دارد و یا حتی گاهی مهم تر هم هستندچون آنها می توانند حساسیت زا باشند و پوست واکنش هایی را از خود نشان دهد.

6 ماده خطرناک برای کسانی که پوست حساس دارند

3.826
این مطلب مفید بود ؟206
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
وبگردی