گفتن دروغ سفید به خود
شما بدون اینکه بدانید درون چهار دیواری دروغ هایی که به خود می گویید زندگی می کنید و هر روز دیوار های آن را با دروغ های خود بلند تر می کنید.

دروغ های سفید مضری که هر روز به خودتان می گویید

هرچند که ممکن است به نظر بی ضرر باشند، اما حقیقت این است که این دروغ های مضر می توانند رفاه احساسی شما را از طریق فریبکاری در معرض خطر قرار دهند. "دروغ های سفید" دروغ هایی هستند که در اجتماع پذیرفته شده اند اما چه اتفاقی می افتد وقتی که به جای دروغ گفتن به دیگران، شما به خودتان دروغ بگویید؟

این دروغ ها که در این بخش از نمناک به آنها خواهیم پرداخت ، دروغ های مضری هستند ؛ خودباوری بسیار رایج تر از آنچه که فکر می کنید،است. با این حال، تعداد کمی از مردم این واقعیت را درک می کنند به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم تا دروغ های مخربی را که به خودتان می گویید باز کنیم، بدون آنکه به آن آگاه باشید.احتمالا از این که بدانید چقدر مردم فریب خود را می خورند شگفت زده خواهید شد.

دروغ سفید مضر

دروغ های سفیدی که به خود میگوییم!!!

دروغ هایی مخرب و مضر که هر روز به خودتان می گویید

فردا یه روز دیگری است:

این یکی از دروغ های مضری است که مکرر گفته می شود. می توانید آن را به خودتان بگویید، هنگامی که روز بدی داشته اید، یا زمانی که می خواهید کاری را به تعویق بیاندازید، و یا زمانی که می خواهید چیز بدی را ترک کنید.

اگرچه می توانید چیزهایی مانند این بگویید " از فردا این را ترک می کنم" یا "از فردا این کار را انجام می دهم"،اما همه آنها به یک معنی هستند.شما بر این باورید که فردا یک روز دیگری است. یک روز جدید برای شروع چیزهای جدید با انرژی و انگیزه بیشتر با این حال، آن روز جدید می رسد و همه چیز تقریبا همان طور باقی می ماند.

چرا؟!

پس از همه اینها، طبق یک گفته قدیمی، "کار امروز را به فردا نینداز و همین امروز انجامش بده".اگر می خواهید سیگار را ترک کنید، امروز ترک کنید.

اگر می خواهید انگیزه ای برای رفتن به ورزشگاه پیدا کنید، چند دقیقه فکر کنید، نفس بکشید، و سپس فقط بروید و انجامش دهید!اگر می خواهید وقت روی انجام کاری بگذارید، بهترین کار این است که انجامش دهید، کوتاه نگه داشتن آن است..اگر نه، فقط این کار به تعویق می افتد، و تعویق می تواند تبدیل به یک حلقه بی نهایت شود.

دروغ به خود

عادات بدتان را همین امروز ترک کنید!

من هرگز حدس نمی زنم!

این یکی دیگر از دروغ های مخربی است که هر روز به خودتان می گویید و باعث می شود متوجه چیزهایی که در اطرافتان اتفاق می افتد، نباشید.چگونه متوجه شویم که پسرمان واقعا افسرده شده و فکر خودکشی دارد؟

چه وقتی بهترین دوست من شروع به سوء استفاده از همسرش کرد؟ هیچ کسی به این اندازه کور نیست، جز کسانی که چیزهایی که هر روز می بینید را نمی خواهند ببینند، مردم تمایل دارند موارد خاصی را که دوست ندارند یا نمی خواهند؟ انکار کنند و نبینند به این دلیل است که نمی خواهید تصویری غیر از تصویری که از شخصی دارید را داشته باشید، یا چون نمی خواهید از منطقه راحتی خود خارج شوید، پس ترجیح می دهید باور کنید که همه چیز خوب است مانند این است که یک چشم بند به چشمانتان بزنید.

روز من را خراب کردی!

این دروغ، واقعا مخرب است. این چیزی است که از طرف دیگران روی مشکلات خود می گذارید. برای مثال، ممکن است در طول یک بحث و جدال داغ بگویید که شماها روز من را خراب کردید با این وجود، هیچ بحثی نمیتواند این قدرت را بر روی شما بگذارد، مگر اینکه شما خودتان به آن اجازه دهید.

 انواع دروغ به خود

اجازه ندهید روزتان خراب شود!

احساسات خود را مدیریت می کنید!

اعتقاد این است که شخص دیگری این توانایی را دارد که حس شما را خوب یا بد یا تلخ کند، بدین معنی است که شما باعث ناراحتی او و احساس گناه او درباره کاری شده اید که خودتان مسئولش هستید ، به یاد داشته باشید که می توانید در یک موقعیت واکنشی متفاوت داشته باشید، دو واکنش در یک موقعیت.

به این دلیل است که در هر دو روز، یک حس و حال ندارید اگر واقعا تحت تأثیر استرس قرار دارید، ممکن است فریاد بزنید و از دعوا با شخصی واقعا ناراحت شوید اما اگر آرام باشید، شاید بتوانید وضعیت را به طور متفاوتی کنترل کنید.همانطور که می بینید، شرایط یکسان است، اما این شرایط را چگونه احساس می کنید، این مسئولیت شماست.

دروغ سفید چیست

مدیریت احساسات

زندگی است، نه رویا!

این چهارمین دروغ مخرب است که ما آن را "خوش بینی اشتباه" می نامیم مانند گذاشتن یک ماسک برای ندیدن واقعیت ،خوشبینی به این معنی نیست که کور شوید و چشم ها را ببندید و نکات منفی و بد و چیزهای وحشتناکی که در جهان اتفاق می افتد را نبینید.

خوش بینی یک نگرش است، با این حال، غیرممکن است که همیشه و در تمام اوقات خوشحال و خندان باشیم اگر چنین اتفاقی افتاد، خوشبختی دروغین را تمرین می کنید. بدین معنی که داخل یک حباب غیر واقعی هستید که اجازه نمی دهد چیزهای بد و اشتباه و منفی را به شما بگوید.

بله، همیشه باید یک نگرش مثبت و انعطاف پذیر داشته باشید با این حال، آنچه که نباید انجام دهید این است که خود را در یک دنیای رویایی که تنها در ذهن شما وجود دارد غوطه ور کنید.

دروغ سفید چیست

در حباب خوشبینی بمانید

زندگی من، هیچ سود و فایده ای ندارد!

بسیاری از اوقات احساس می کنیم بودن یا نبودن ما برای هیچ کس اهمیتی ندارد و با همین طرز تفکر، خودمان را موجودی بی ارزش به حساب می آوریم، همان زمان هایی که سرمایه کافی برای شروع کسب و کاری جدید نداریم یا نمی توانیم از خلاقیت و هنرمان بهره ببریم، اما در تمام این مواقع هم باید یادمان باشد که خیلی ها در این شرایط بوده اند و به موفقیت های بزرگی رسیده اند ، بنابراین شرایط فعلی یا موقعیتی که در حال حاضر دارید، نباید شما را از ادامه زندگی، ناامید کند .

من چقدر بدبختم

باور اینکه زندگیتان سودی ندارد

فرصت و وقت هیچ کاری را ندارم!

میان تمام دروغ هایی که ممکن است به خودمان بگوییم، این یکی از همه بزرگ تر و البته رایج تر است.درست است که ما تعهداتی داریم یا نمی خواهیم آدمی خودخواه به نظر برسیم که برای کارهای خودش، سایرین را نادیده می گیرد، اما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که چنانچه فرصتی برای پیشرفت به خودمان ندهیم، دیگر انگیزه ای برای زندگی باقی نمی ماند.

پس فراموش نکنید که باید زمانی را برای موفقیت خودتان اختصاص دهید.روش برقراری تعادل بین این دو مورد هم خیلی سخت نیست، تنها کافیست باید کارها را اولویت بندی کنید و بعد از آن، دوباره آن ها را در برنامه هایتان قرار دهید. در ضمن، حتماً باید حواستان به اوقات فراغت هم باشد و از این دقایق به بهترین شکل استفاده کنید .

کلا من شانس ندارم !

جمله ای که بسیار و بسیار می شنویم ، درست است که موفقیت با شانس ارتباط دارد، ولی پیش از این که به شانس و خوشبختی برسید، باید به سختی، کار و تلاش کنید. بنابریان نمی توان بیکار نشست و فقط منتظر شانس بود که کاملا اشتباه است .

همه افراد موفق، سعی و تلاش کرده اند، شکست خورده اند و بعد از شکست هم دوباره تلاش هایشان را از سر گرفته اند. پس به یاد داشته باشید و دست از تلاش برندارید و منتظر شانس و اقبال نمانید تا بتوانید رشد کنید و در زندگی تان پیش بروید .

من شانس ندارم

کار و تلاش بجای نشستن و غصه خوردن

دیگر کدام یک از این دروغ های مخرب را هر روز به خودتان می گویید؟

آیا متوجه شده اید که برخی از اطرافیانتان درباره برخی از این موارد بیشتر پرهیز می کنند؟!

آگاهی داشتن از آنها به شما این امکان را می دهد که از فریبکاری خود اجتناب کنید، مسئولیت پذیر باشید و زندگی سالمی را تجربه کنید.

 

دروغ های سفیدی که مرتب برای خودمان تکرار میکنیم!

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن / آ
برچسب : دروغ
وبگردی