حسین فرجی

خواننده مشهور ایرانی درگذشت + عکس

تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1397کد مطلب : 68206تعداد نظرات : 1 نظر
حسین فرجی خواننده لرستانی ترانه های ماندگار بارو بارو و دایه دایه صبح امروز دار فانی را وداع گفت.

حسین فرجی خواننده ترانه های ماندگار دایه دایه و بارو بارو درگذشت

خبرگزاری ایسنا: عزت الله فرجی معروف به حسین فرجی، یکم بهمن ماه 1329 در خیابان 17 شهریور فعلی و محله‎ی پشت گرداب سنگی (سوم اسفند سابق) در شهر خرم آباد دیده به دنیا گشود. 

برای نخستین بار در سال 1343 توسط آقای شادابی به مرحوم همت‎علی سالم معرفی و آهنگ «دایه دایه» را در رادیو خرم آباد اجرا کرد.

خواننده دایه دایه وقت جنگه

حسین فرجی خواننده لرستانی

چفرجی در سال 50 و در حین تحصیل، با دختر استاد ریاحی آشنا شده و ازدواج کرد که حاصل این پیوند، یک پسر و یک دختر است. دخترایشان متولد سال 1351 و پسرشان هم که تنبورنواز است متولد سال 1361 می باشد.

بیشتر آثار ایشان تک آهنگ بود. در دهه ی 40 که اوج فعالیت‎هایشان محسوب می شد، نوارها ریلی بود. سال های 48 تا 51 آهنگ ها به شکل صفحه بود که در نهایت قابلیت ضبط دو آهنگ را داشت. اواسط دهه ی 50، بازار کاست رونق گرفت و 7 تا 8 آهنگ را در یک کاست منتشر کرد که معروف ترین شان «سُزه سُزه»، «پاپی سلیمانی»، «کرمی»، «شوِ سال» ، «شیپورچی» و «کوش‎طلا» نام دارد. برخی هم مثل «ستاره»، «سنگ خارا»، «هی نار» و «گل شادی» آلبوم شدند و بسیاری از آهنگ های فارسی را هم به شکل غزل خواندند.آهنگ معروف «بارو بارو» هم مربوط به اینشان است. 

وی که از دوران کودکی دارای صدای بسیار خوبی بود از همان دوران مدرسه کار خواندن ترانه های محلی را شروع کرد تا اینکه جهت ارتقاء سطح کیفی کارش و همچنین برای شناساندن ترانه های محلی لری به تهران آمد و زیر نظر استاد مهرتاش که استاد اساتید هنرمندان بود کار خود را آغاز کرد.

 این هنرمند در سال 1346 و در حالی که تنها 17 سال سن داشت اولین ترانه خود را با نام «شو سال» که شعر و آهنگش را هم خودش خلق کرده بود، اجرا و در همان سال ترانه معروف «شیپورچی» را هم که خود حکایتی داشت را با شعر و آهنگی از خود وارد بازار کرد. 

شیپورچی، دایه دایه، شو سال، کینه، مادر، مسافر کویت، مرغ اسیر، تویی بهارم سوزه سوزه و ... از ترانه های به یادماندنی مرحوم فرجی محسوب می شوند.

انتهای پیام/م

علت مرگ حسین فرجی خواننده لرستانی باروبارو + بیوگرافی

442
این مطلب مفید بود ؟348
برچسب : مرگ خواننده
1 نظر به ثبت رسیده است
بهار1397-02-29
خدا رحمتشون کنه
40
وبگردی