سکته مغزی
داروی الاکوئیت علاوه بر اثربخشی بالا در پیشگیری و درمان اختلالات انعقادی، بسیاری از مشکلات و عوارض داروهای قدیمی از جمله نیاز به انجام آزمایش های انعقادی و تداخل های فراوان غذایی و دارویی و بسیاری از خونریزی های خطرناک را ندارد.

گامی برای کاهش لخته خون و سکته مغزی؛ داروی جدید داروسازی دکتر عبیدی با اثربخشی بیشتر، خونریزی کمتر

داروسازی دکتر عبیدی داروی آپیکسابان را با نام الاکوئیت به منظور کاهش خطر سکته مغزی ناشی از بیماری فیبریلاسیون دهلیزی و درمان لخته ی ورید عمقی و آمبولی ریوی عرضه و روانه بازار کرد.

داروی الاکوئیت علاوه بر اثربخشی بالا در پیشگیری و درمان اختلالات انعقادی، بسیاری از مشکلات و عوارض داروهای قدیمی از جمله نیاز به انجام آزمایش های انعقادی و تداخل های فراوان غذایی و دارویی و بسیاری از خونریزی های خطرناک را ندارد.

مزایای داروی الاکوئیت

الاکوئیت علاوه بر اینکه به عنوان داروی ضد انعقاد خون برای کاهش مشکلات بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی (AF) که شایع ترین اختلال ریتمی قلبی است استفاده می شود، برای مبتلایان به لخته در وریدهای اندام ها (DVT) یا عروق ریه (آمبولی ریه) نیز بسیار مفید و مؤثر و قابل استفاده است.

از آن جا که درمان های قدیمی مانند وارفارین با دوز یکسان، منجر به ایجاد اثرات متفاوت در افراد گوناگون می شود و در نتیجه برای این بیماران مشکلات بی شماری به وجود می آورد، نیاز به دارویی است که بتواند این مشکلات و خطرات ناشی از مصرف داروی ضدانعقاد را کمتر و اثربخشی آن را بیشتر کند.

ازجمله مشکلات دیگر بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی یا لخته در وریدها و عروق ریه که طی سال های طولانی تحت درمان های قدیمی هستند می توان به تداخل های دارویی و غذایی، نیاز به انجام آزمایشات مکرر برای تنظیم مداوم دوز مصرف دارو و مصرف همزمان داروهای تزریقی (هپارین یا انوکساپارین) در شروع مصرف داروی خوراکی اشاره کرد.

لازم به ذکر است که ناپایداری غلظت داروهای قدیمی هر لحظه باعث امکان ایجاد لخته در خون یا خونریزی های خطرناک می شود؛ که این شرایط بیمار را با محدودیت های جدی در مصرف غذا و داروهای روزمره روبرو می کند و منجر به نگرانی دائمی و کاهش کیفیت زندگی او می شود، بنابراین مصرف داروی الاکوئیت می تواند باعث بالا بردن سطح کیفیت زندگی بیماران شود.

چرا باید فیبریلاسیون دهلیزی (AF) را جدی بگیریم؟

- مهم ترین نکته این که فیبریلاسیون دهلیزی (AF) شایع ترین اختلال ریتم قلبی است که از هر 25 نفر فرد بالای 60 سال 1 نفر و از هر 12 نفر فرد بالای 80 سال 1 نفر مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی است. شیوع این بیماری با افزایش سن و بروز سایر بیماری های قلبی بیشتر می شود.

- فیبریلاسیون دهلیزی که در اصل ضربان سریع تر از معمول و نامنظم دهلیزها است منجر به ناتوانی قلب در خون رسانی به اندام های حیاتی می شود. به علاوه وجود فیبریلاسیون، خطر باقی ماندن خون در قلب و لخته شدن را در پی دارد و اگر یکی از این لخته ها وارد مغز شود، موجب سکته مغزی می شود.

- فیبریلاسیون دهلیزی در بسیاری از اوقات بدون علامت است و همین امر اهمیت تشخیص و درمان به موقع آن را به منظور پیشگیری از عوارض جبران ناپذیر دوچندان می کند.

شایان ذکر است که آپیکسابان دارویی است که توسط اداره نظارت بر غذا و داروی آمریکا (FDA) و آژانس دارویی اتحادیه اروپا (EMA) به تأیید رسیده است.

الاکوئیت هم اکنون در تمامی داروخانه های تخصصی سراسر کشور موجود بوده و با نسخه پزشک قابل تهیه است.

پیش از مصرف این دارو حتما با پزشک مشورت نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول و عوارض یا موارد منع مصرف آن می توانید از وب سایت داروسازی دکتر عبیدی بازدید کنید.

سکته مغزی

گامی برای کاهش لخته خون و سکته مغزی؛ داروی جدید داروسازی دکتر عبیدی با اثربخشی بیشتر، خونریزی کمتر

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برچسب : رپورتاژ
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی