مهندسان کانادایی
مهندسان کانادایی در زمان فارغ التحصیلی حلقه ای خاص را به دستشان می اندازند و ماجرای جالب و خواندنی دارد که در ادامه می خوانید.

 چرا مهندسان کانادایی این حلقه را دست می کنند؟

شاید همه شما انگشتر به دست کردن را صرفا بخاطر زیبایی شان انتخاب کنید و به عنوان زینت از آن استفاده کنید اما گزارش جالبی که در اینجا میخوانید در باره مهندسان کانادایی است که در زمان فارغ التحصیلی حلقه ای خاص را به دستشان می اندازند و ماجرای جالب و خواندنی دارد که در ادامه می خوانید.

در سال 1907 زمانیکه کارگری در حال پرچ زدن روی بخش جنوبی "پل کبک" بود متوجه نصف شدن پرچی شد که حدود یک ساعت پیش، آن را نصب کرده بود. چند ثانیه بعد به یکباره پل فولادی عظیم به داخل رودخانه فرو ریخت. حادثه تلخ زمانی اتفاق افتاد که از 86 کارگری که روی این سازه فولادی مشغول به کار بودند تنها 11 نفر جان سالم به در بردند.

 
مهندسان کانادایی
پس از بررسی های انجام شده "تئودور کوپر" مهندس عمران آمریکایی، به دلیل اشتباهات جبران ناپذیر در محاسبات و طراحی پل به عنوان مقصر اصلی این حادثه شناخته شد. اما داستان به همین جا ختم نشد و دهنه میانی این پل بار دیگر سقوط کرد و این بار 13 نفر را به کام مرگ فرستاد.
 
پس از این اتفاقات ناگوار پل کبک تبدیل به زیارتگاه مهندسان شد تا قدرت تخریبی خطاها و سهل انگاری های انسانی را یادآوری کند.

 

پرفسور هالتین از روسای پیشین سازمان مهندسی کانادا، ایده ی مراسم سوگندنامه ای اخلاقی را مطرح کرد. اهداف این آیین مانند سوگندنامه ی بقراط تنظیم شده است:"آگاه کردن تازه مهندس از حرفه ی او و اهمیت اجتماعی آن."
 
گفتنی است؛ در پایان این مراسم به تازه مهندسان "انگشتر فولادین" اهدا می شود تا یادآور نقش حرفه ای، اخلاقی و اجتماعی آنها باشد.
 
مهندسان کانادایی
 
این انگشتر چند ضلعی که طرح بسیار ساده ای دارد و کاملا گرد نیست روی انگشت کوچک قرار می گیرد تا هنگام کار روی کاغذ کشیده شود و یادآور وظایف مهندس باشد. همچنین سطح بیرونی این انگشتر کاملا صاف نیست تا مهندس هنگام کار حضور آن را حس کند.
 
مهندسان کانادایی

ماجرای حلقه دست مهندسان کانادایی + عکس

59
این مطلب مفید بود ؟90
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
برچسب : سرگرمی
وبگردی