بسته‌های اینترنت شبانه

ارائه بسته های اینترنت شبانه از سر گرفته می شود

تاریخ انتشار : 24 اسفند 1399کد مطلب : 59540زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: عرضه بسته های اینترنت شبانه توسط اپراتور های تلفن همراه که با ابلاغ مراجع فرهنگی متوقف شده بود، دوباره از سر گرفته می شود.

ایرنا: "محمد جواد آذری جهرمی" افزود:از حدود یکسال و نیم پیش منع ارائه بسته های اینترنت شبانه به اپراتورهای تلفن همراه ابلاغ شد که به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت جدی اجرایی نشده بود.

وی اظهار داشت:ارائه این بسته ها توسط اپراتورهای تلفن همراه از یک سال گذشته محدود شده بود.

آذری جهرمی عنوان کرد:دیدگاه برخی از مراجع فرهنگی این بود که بسته های اینترنت شبانه موجب می شود دانش آموزان و دانشجویان شب بیدار بمانند؛ ما گفتیم اگر اینترنت نباشد با چیز دیگری بیدار می مانند و ماهواره می بینند.

وی تصریح کرد:با این وجود، با پیگیری های انجام شده ارائه بسته های اینترنت شبانه توسط اپراتورهای تلفن همراه از سر گرفته می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد:بیش از 92 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکه اینترنت دسترسی دارند و فقط هشت درصد باقیمانده که بیشتر آن ها مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

وی تاکید کرد:بر اساس برنامه ریزی ویژه انجام شده تا پایان اردیبهشت 1400 و قبل از پایان کار دولت دوازدهم روستاهای باقیمانده نیز به شبکه سراسری اینترنت متصل می شوند.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه استان همدان به لحاظ دسترسی به شبکه اینترنت وضعیت مناسبی دارد، افزود:بیشتر زیرساخت های شبکه اینترنت روستایی همدان مربوط به ADSL است که با توجه به گردشگر پذیر بودن، باید شبکه اینترنت تلفن همراه نیز در این استان ارتقا یابد.

وی ادامه داد:برنامه جبرانی ما برای استان همدان این است تا با احداث 108 سایت مخابراتی، پوشش پهنای باند اینترنت تلفن همراه در روستاها را به بالای 90 درصد برسانیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شامگاه شنبه با استقبال رسمی استاندار همدان وارد استان شد.

محمد جواد آذری جهرمی در سفر 2 روزه خود ضمن حضور در جلسه کنترل پروژه طرح های uso استان و نشست اعضای اندیشه ورزان جوان، وضعیت پوشش اینترنت در روستاهای استان همدان را نیز بررسی می کند.

انتهای پیام/م

 

ارائه بسته های اینترنت شبانه از سر گرفته می شود

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : اینترنت
وبگردی