ساعد سهیلی
در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی که در 30 بهمن متولد شدند از ساعد سهیلی تا محمد شیری و مهرداد صدیقیان آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 30 بهمن متولد شدند

اگر برایتان جالب است که بدانید با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز متولد شده اید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. ما در این مطلب به شما خواهیم گفت که کدام یک از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی در امروز 30 بهمن متولد شده اند یا درگذشتند. همراه ما باشید.

این چهره های مشهور ایرانی در 30 بهمن متولد شدند

ساعد سهیلی

ساعد سهیلی بازیگر جوان کشورمان 30 بهمن 1366 در مشهد متولد شد.

این بازیگر سینما پسر سعید سهیلی کارگردان کشورمان است که فعالیت سینمایی خود را از سال 1380 با فیلم شب برهنه به کارگردانی پدرش آغاز کرد.ساعد سهیلی چند سالی است که ازدواج کرده است و متاهل است، گلوریا هاردی بازیگر سریال کیمیا همسر او است.

ساعد سهیلی

محمد شیری

محمد شیری بازیگر سریال شبهای برره 30 بهمن سال 1328 در مشهد متولد شد.

این هنرمند کشورمان در سال 1349 فعالیت هنری خود را آغاز کرد و به بازی در تئاتر پرداخت و پس از آن به تلویزیون و سینما راه یافت و به ایفای نقش در سریال های تلویزیونی و فیلم های تلویزیونی نیز پرداخت. شبهای برره از سریال های بود که باعث شهرت محمد شیری شد.

محمد شیری

مهدی کرم پور

مهدی کرم پور فیلمنامه نویس و کارگردان کشورمان 30 بهمن 1355 در تهران متولد شد.

مهدی کرم پور سینما را با ساخت فیلم های کوتاه داستانی و مستند آغاز کرد و از سریال های او میتوان به سالهای ابری و یک تکه زمین و از فیلم های سینمایی او میتوان به سوفی و دیوانه، پل چوبی، چه کسی امیر را کشت و جایی دیگر اشاره کرد.

مهدی کرم پور

مهرداد صدیقیان

مهرداد صدیقیان بازیگر سینما و تلویزیون متولد 30 بهمن 1367 در تهران است. این هنرمند جوان فعالیت هنری خود را از سال 1384 با بازی در فیلم عصر جمعه ساخته مونا زندی حقیقی آغاز نمود.

مهرداد صدیقیان با فیلم اتوبوس شب در سینما و در تلویزیون با سریال سقوط یک فرشته به شهرت رسید و در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخت.

مهرداد صدیقیان

فاطمه مرموز نیا

مهری مهرنیا با نام شناسنامه ای فاطمه مرموزنیا سال 1296 در آلاشت شهرستان سوادکوه به دنیا آمد و در 1326 در جامعه باربد مشغول تحصیل شد. او فعالیت در تئاتر را از سال 1327 آغاز کرد و در 1339 با فیلم بچه ننه وارد دنیای سینما شد. مهرنیا در حدود نیم قرن فعالیت هنری در بیش از 40 فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد.

مهری مهرنیا، صبح چهارشنبه 30 بهمن 1387 در سن 91 سالگی بر اثر کهولت سن درگذشت.

مهری مهری نیا

چهره های مشهور ایرانی متولد 30 بهمن + تصاویر

458
این مطلب مفید بود ؟4612
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی