شقایق دهقان
در این مطلب شما را با معرفی برخی از چهره های مشهور ایرانی که در 4 اسفند متولد شده اند آشنا میکنیم.

هنرمندان مشهور ایرانی که در 4 اسفند متولد شدند

آخرین ماه سال هم با سرعت در حال گذر است و به زودی زمستان جایش را بهار خواهد داد و سالی نو آغاز خواهد شد. میگویند اسفندی که باشی میشوی ته تغاری خدا و عزیزکرده اش. در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به 4 اسفند رسیدیم.

امروز چهارم اسفندماه همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

سعید آقاخانی

سعید آقاخانی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان در 4 اسفند 1350 در بیجار متولد شد. او در سال 1372 با مجموعه طنز پرواز 57 به کارگردانی مهران مدیری وارد عرصه بازیگری شد.

سعید آقاخانی در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر برای ایفای نقش در فیلم خداحافظی طولانی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را به خود اختصاص داد. سریال نون خ به کارگردانی این هنرمند یکی از مشهورترین آثار او در ژانر طنز می باشد.

سعید آقاخانی

شقایق دهقان

شقایق دهقان بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در 4 اسفند 1357 در آلمان متولد شد. او همسر سابق مهراب قاسمخانی نویسنده کشورمان است.

از بازی های معروف شقایق دهقان می توان به ایفای شخصیت خانم شیرزاد در مجموعهٔ تلویزیونی ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت در سال 1390 اشاره کرد.

شقایق دهقان

حنانه شهشهانی

حنانه شهشهانی، بازیگر سریال کلاه پهلوی متولد 4 اسفند 1368 است. وی در رشته موسیقی تحصیل کرده است و اولین بار در 4 سالگی در سریال شلیک نهایی بازی کرد.

بعد از این فعالیت ها چند سالی برای ادامه تحصیل به آمریکا رفته و در 16 سالگی به ایران بازگشته و اولین کارش فیلم سینمایی زاگرس بود. کلاه پهلوی، ترانه مادری، مثل هیچکس، جاودانگی، یک مشت پر عقاب و شلیک نهایی از جمله سریال های او هستند.

حنانه شهشهانی

تولد چهره های مشهور ایرانی در 4 اسفند+تصاویر

3.846
این مطلب مفید بود ؟3511
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی