خسرو شکیبایی
امروز 7 فروردین همزمان با سالروز تولد خسرو شکیبایی ، پوران درخشنده و عنایت بخشی از چهره های مشهور است که در ادامه شما را با این چهره های مشهور ایرانی بیشتر آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 7 فروردین متولد شدند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به 7 فروردین رسیدم . امروز 7 فروردین همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه درباره آنها صحبت میکنیم. چهره های سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان از جمله پوران درخشنده ، عنایت بخشی ، زنده یاد خسرو شکیبایی ، شهرزاد کمال زاده و جمشید حیدری کارگردان کشورمان است که در ادامه شما را با بیگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 7 فروردین متولد شدند

خسرو شکیبایی

خسرو شکیبایی در 7 فروردین 1323 در تهران متولد شد. تحصیلاتش را در رشتهٔ بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به پایان برد. تا پیش از انقلاب فقط در عرصه تئاتر و دوبله فعالیت داشت و فعالیت حرفه ای در سینما را با بازی در فیلم خط قرمز (مسعود کیمیایی، 1361) آغاز کرد. شکیبایی در نزدیک به 40 فیلم سینمایی بازی کرد. بازی در نقش حمید هامون در فیلم هامون ساختهٔ داریوش مهرجویی یکی از ماندگارترین نقش هایی است که ایفا کرده است.

خسرو شکیبایی

خسرو شکیبایی بازیگر کشورمان در 7 فروردین متولد شد

شکیبایی در روز جمعه 28 تیرماه 1387 در سن 64 سالگی در اثر بیماری عارضه قلبی در بیمارستان پارسیان تهران درگذشت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا دفن شد.


پوران درخشنده

پوران درخشنده فیلمساز، تهیه کننده، محقق و نویسنده فعال ایرانی در 7 فروردین ماه سال 1330 در شهر کرمانشاه به دنیا آمد، او تحصیل تکمیلی خود را در مدرسه عالی تلویزیون و سینما گذراند و در سال 1354 در سازمان صدا و سیما شروع بکار کرد و در همان زمان فیلم طاعون که دربارهٔ طاعون در کردستان به سال 1328 است را تهیه کرد.

پوران درخشنده

پوران درخشنده کارگردان کشورمان در 7 فروردین متولد شد

زیر سقف دودی ، هیس دخترها فریاد نمی زنند ، بچه های ابدی و رویای خیس از جمله مهم ترین فیلم های پوران درخشنده در سینما است.


عنایت بخشی

عنایت بخشی بازیگر پیشکسوت کشورمان در 7 فروردین 1324 در طالقان متولد شد. او طی پنج دهه کار هنری در بیش از 150 اثر نمایشی ایفای نقش نموده و دارای گواهی نامه درجهٔ یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

عنایت بخشی

عنایت بخشی بازیگر کشورمان در 7 فروردین متولد شد

عنایت بخشی فعالیت در سینما را با بازی در فیلم آقای هالو (1349) آغاز کرد و پس از آن در فیلم های سینمایی چون تنگنا، ستارخان، گوزن ها، سناتور، مسافران، روز واقعه، سگ کشی، و مجموعه های تلویزیونی چون مرد اول، سربداران، سایه همسایه، امام علی، و پهلوانان نمی میرند به ایفای نقش پرداخته است.


شهرزاد کمال زاده

شهرزاد کمال زاده بازیگر جوان کشورمان در 7 فروردین 1364 متولد شد.

شهرزاد کمال زاده

شهرزاد کمال زاده بازیگر کشورمان در 7 فروردین متولد شد

او با بازی در سریال هزاران چشم ساخته کیانوش عیاری نخستین حضور تلویزیونی خود را تجربه کرد و در سال 1383 با بازی نقشی کوتاه در فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا به کارگردانی رسول صدرعاملی وارد عالم سینما شد و در سال 1391 با پخش سریال راه طولانی به کارگردانی رضا کریمی از شبکه یک تلویزیون ایران و بازی در نقش بهاره به شهرت رسید.


جمشید حیدری

جمشید حیدری متولد 7 فروردین 1330 در شیراز ، تهیه کننده، کارگردان، فیلم نامه نویس و بازیگر ایرانی است.

جمشید حیدری

جمشید حیدری کارگردان کشورمان در 7 فروردین متولد شد

وی فعالیت سینمایی را سال 1350 به عنوان دستیار کارگردان، تدوین گر و سازنده آنونس آغاز نمود.

چهره های مشهور ایرانی متولد 7 فروردین + تصاویر

519
این مطلب مفید بود ؟190
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی