جمشید جهان زاده

چهره های مشهور ایرانی متولد 12 فروردین + تصاویر

تاریخ انتشار : 12 فروردین 1397کد مطلب : 66374زمان مطالعه : 2 دقیقه
در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی متولد 12 فروردین از ساعد سهیلی تا جمشید جهان زاده و اکبر قدمی آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی 12 فروردین متولد شدند

امروز 12 فروردین همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیا است که ما در این مطلب به چهره های مشهور ایرانی متولد 12 فروردین به طور کلی اشاره میکنیم و شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

ساعد هدایتی ، جمشید جهان زاده و اکبر قدمی از جمله چهره های مشهور ایرانی متولد 12 فروردین هستند . عسل بدیعی بازیگر کشورمان نیز در 12 فروردین درگذشت.

این چهره های مشهور ایرانی 12 فروردین متولد شدند و درگذشتند

ساعد هدایتی

ساعد هدایتی بازیگر سریال های طنز مهران مدیری 12 فروردین 1334 متولد شد. او کارش را از سال 1349 شروع کرد و در فیلمهایی چون «آب نبات چوبی» و «جنگجویان کوچولو»، نقش هایی را ایفا کرد.

ساعد سهیلی

ساعد هدایتی بازیگر کشورمان در 12 فروردین متولد شد

سپس بعد از وقفه ای طولانی در فعالیتهای هنری، در سال 1378 در بیمارستان محل کارش، با مهران مدیری آشنا شد و این آشنایی به اولین همکاری آنها در تلویزیون انجامید و او اولین کار تلویزیونی مشترک خود با مدیری به نام پلاک 14 را بازی کرد.


جمشید جهان زاده

جمشید جهان زاده بازیگر پیشکسوت کشورمان 12 فروردین 1330 در گچساران متولد شد. همسر وی فرزانه نشاط خواه از بازیگران کشورمان است.

جمشید جهان زاده

جمشید جهان زاده بازیگر کشورمان در 12 فروردین متولد شد

وی دانش آموخته رشته بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک و کارشناسی ارشد در دانشکده هنر و معماری است و آثار سینمایی و تلویزیونی زیادی از خود به یادگار گذاشته است.


اکبر قدمی

علی اکبر قدمی هنرپیشه پیشکسوت کشورمان 12 فروردین 1330 متولد شد .

اکبر قدمی

اکبر قدمی بازیگر کشورمان در 12 فروردین متولد شد

وی دانش آموخته رشته الکترومکانیک است و کار بازیگری را از سال 1356 با سریال تلویزیونی تلاش آغاز کرد و در فیلم هایی چون مرد هزارچهره ، خواب و بیدار ، پلیس جوان ، پدر خوانده و کیف انگلیسی ایفای نقش کرده است.


عسل بدیعی

عسل بدیعی 19 اردیبهشت 1356 در تهران به دنیا آمد. فریبرز عرب نیا همسر سابق وی بوده است. وی فعالیت حرفه ای خود را از سینما و با فیلم بودن یا نبودن در سال 1375 آغاز کرد.

عسل بدیعی

عسل بدیعی بازیگر کشورمان در 12 فروردین درگذشت

عسل بدیعی در تاریخ 11 فروردین 1392 به حالت کما رفت و پس از انتقال به بیمارستان در روز 12 فروردین دچار مرگ مغزی شد و بنابر گفته رضا داودنژاد ریه، قلب، دو کلیه و کبد وی در طی روزهای 14 و 15 فروردین به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 12 فروردین + تصاویر

3.312
این مطلب مفید بود ؟84
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی