نوید محمدزاده
امروز 17 فروردین همزمان با سالروز تولد چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی 17 فروردین متولد شدند

امروز 17 فروردین همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیا است که ما در این مطلب شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

رعنا آزادی ور، نوید محمدزاده، رامبد شکرآبی، امید نعمتی و سیامک عباسی از جمله چهره های مشهور ایرانی هستند که در 17 فروردین متولد شده اند و امروز همزمان با سالروز درگذشت نعمت الله گرجی و خسرو فرخزادی هنرمند کشورمان است.

این چهره های مشهور ایرانی 17 فروردین متولد شدند و درگذشتند

امید نعمتی

امید نعمتی خواننده و آهنگساز کشورمان 17 فروردین ماه 1363 در تهران متولد شد.

امید نعمتی

امید نعمتی از خواننده های سبک تلفیقی در موسیقی است که به عنوان خواننده گروه پالت و دنگ شو شناخته میشود.

رعنا آزادی ور

رعنا آزادی ور بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 17 فروردین 1362 در تهران متولد شد.

رعنا آزادی ور

وی با بازی در فیلم مارمولک (کمال تبریزی، 1382) فعالیت در سینما را آغاز کرد و با یک سال دوری از سینما با بازی در سه فیلم در سال 1384 موقعیت خود را در سینما تثبیت کرد. این بازیگر در سال 1399 با مهدی پاکدل ازدواج کرد.

نوید محمدزاده

نوید محمدزاده 17 فروردین 1365 در ایلام مجری، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی است.

نوید محمدزاده

وی دو بار پیاپی موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر و همچنین تندیس بهترین بازیگر مرد جشن حافظ گردیده است.

رامبد شکرآبی

رامبد شکرآبی 17 فروردین 1351 در تهران متولد شد.

رامبد شکرآبی و همسرش

او بازیگری را از سال 1373 با فیلم ترانزیت ساختهٔ علی سجادی حسینی آغاز کرد. او بازیگری در تلویزیون را از سال 1375 با مجموعهٔ تلویزیونی تنگنا شروع کرد. وی در سال 1389 با حدیث فولادوند ازدواج کرد.

سیامک عباسی

سیامک عباسی خواننده ، ترانه سرا و آهنگساز کشورمان 17 فروردین 1365 متولد شد.

 سیامک عباسی

سیامک عباسی در خانواده ای هنرمند متولد شد و از دوران نوجوانی ترانه سرایی را آغاز کرد و آشنایی با ساز گیتار راه ورود او به دنیای موسیقی شد و او با وجود طرفداران زیاد در موسیقی تا چند سال چهره خود را نمایان نکرد و تنها با صدایش برای مخاطبان شناخته شده بود.

نعمت الله گرجی

نعمت الله گرجی بازیگر پیشکسوت کشورمان در سال 1305 متولد شد و در 17 فروردین 1379 به دلیلی بیماری ریوی درگذشت.

نعمت الله گرجی

ماندگارترین نقش آفرینی گرجی در سال های اخیر، بازی کوتاه ولی به یادماندنی اش در نقش باغبان در فیلم زیبای «درخت گلابی» (داریوش مهرجویی، 1376) بود.

خسرو فرخزادی

خسرو فرخزادی (بازیگر تلویزیون و گوینده، صداپیشه و کارگردان نمایش های رادیو اهل ایران در سال 1318 متولد شد و 17 فروردین 1394 درگذشت.

خسرو فرخزادی

پس از چند سال کار به داستان شب دعوت شد و پس از 10 سال بازیگری در نقش های متفاوت و کسب تجربه، وارد عرصه کارگردانی تئاتر رادیویی شد و 400 نمایش رادیویی را برای برنامه «رادیو دو» ضبط کرد و فعالیت های خود را در این عرصه ادامه داد.

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در17 فروردین+ عکس

4.329
این مطلب مفید بود ؟254
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی