کامبیز دیرباز
امروز 12 شهریور همزمان با سالروز تولد کامبیز دیرباز، نهال دشتی و درگذشت دکتر حسابی از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

هنرمندان مشهور ایرانی که در 12 شهریور متولد یا درگذشتند

سالروز تولد هنرمندان و چهره های مشهور برای هوادارانشان از روزهای مهم است و اغلب طرفداران علاقه مند به دانستن تاریخ تولد هنرمندان محبوب خود هستند.

اگر میخواهید بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی  متولد امروز 12 شهریور است و یا سالروز درگذشت کدام یکی از چهره های ایرانی است ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

کامبیز دیرباز

کامبیز دیرباز بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 12 شهریور 1354 در تهران متولد شد.

کامبیز دیرباز

کامبیز دیرباز بازیگر نقش مجید سوزوکی در فیلم اخراجی ها است که اولین بار در سال 78 با سریال آژانس دوستی به دنیای تلویزیون راه یافت و از همین سال بازی در سینما را با فیلم دختران انتظار آغاز کرد.

نهال دشتی

نهال دشتی بازیگر سریال شهرزاد 12 شهریور 1371 در تهران متولد شد.

نهال دشتی

نهال دشتی حضور پررنگی در تئاتر دارد و تحصیلات دانشگاهی خود را در حوزه تئاتر گذرانده است اما با بازی در سریال شهرزاد و در نقش میترا شناخته شد. سریال جیران جدیدترین نقش آفرینی نهال دشتی در شبکه نمایش خانگی است.

پروفسور محمود حسابی

دکتر محمود حسابی پدر علم فیزیک و بنیانگذار فیزیک دانشگاهی در ایران متولد سال 1281 و درگذشته 12 شهریور 1371 در ژنو است.

دکتر حسابی

دکتر محمود حسابی از چهره های سرشناس ادب فارسی و علم فیزیک نوین در ایران است که در رشته های مختلف تحصیل کرد و در حالی که تنها 25 سال داشت دکترای فیزیک خود را از دانشگاه فرانسه دریافت کرد. 

آثار متعددی در زمینه های فیزیک، ادبیات و زبان فارسی و پژوهش های فرهنگی از پروفسور حسابی باقی مانده است.

کدام بازیگر و چهره مشهور ایرانی متولد 12 شهریور می باشد؟

3.842
این مطلب مفید بود ؟3210
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی