علی نصیریان
امروز 15 بهمن همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 15 بهمن متولد شدند

امروز 15 بهمن همزمان با سالروز تولد بسیاری از مردم دنیا است و بسیاری دیگر از مردم در این روز درگذشتند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 15 بهمن متولد شدند یا درگذشتند. در این مطلب به تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی از جمله حسن جوهرچی، علی نصیریان، میترا حجار، نادر بیات و رحیم معینی کرمانشاهی اشاره میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 15 بهمن هستند

حسن جوهرچی

حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 6 مرداد 1347 متولد شد و 15 بهمن ماه 1395 درگذشت.

حسن جوهرچی بازی در سینما را در سال 1367 با فیلم فیل در تاریکی شروع کرد. اولین بازی مطرح او در سینما در سال 1370 با فیلم برخورد به کارگردانی سیروس الوند بود. اما با بازی در سریال در پناه تو به کارگردانی حمید لبخنده در سال 1373 به شهرت رسید. این هنرمند کشورمان در روز جمعه 15 بهمن 1395 پس از تحمل عارضه کبدی و عفونت ریوی و کلیوی به علت ایست قلبی در سن 48 سالگی درگذشت.

حسن جوهرچی

علی نصیریان

علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزون 15 بهمن 1313 متولد شد.

این هنرمند کشورمان بازیگری در سینما را با فیلم گاو ساخته داریوش مهرجویی آغاز کرد و در سال 1362 نقش قاضی شارح را در سریال سربداران بازی کرد و بعد از آن در سریال های ماندگاری چون شهرزاد ، میوه ممنوعه، همسایه ها و... خوش درخشید.

علی نصیریان

میترا حجار

میترا حجار بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 15 بهمن 1355 در مشهد متولد شد.

این بانوی هنرمند از سال 76 و با فیلم غریبانه وارد سینما شد و در سریال پلیس جوان نقش همسر گمشده شهاب حسینی (یونس هدایتی) را بازی می کرد. پلیس جوان اولین تجربه بازی میترا حجار در تلویزیون بود.

میترا حجار

نادر بیات

نادر قاضی بیات کارگردان و بازیگر کشورمان متولد 1318 در تبریز است . در نوجوانی به بلژیک و سپس به آلمان رفت و در مدت یک سال و نیم بازیگری به روش استانیسلاوسکی را آموخت؛ و پس از بازگشت به ایران از سال 1337 با گروه تائتر آناهیتا شروع به همکاری کرد. از جمله در نمایش های:«اتللو»، «تراموایی به نام هوس»، «هیاهوی بسیار برای هیچ» بازی کرد. فعالیت سینمای حرفه ای را از سال 1341 با بازی در فیلم «انتقام روح» آغاز کرد. در پانزدهم بهمن ماه 1373 درگذشت.

رحیم معینی کرمانشاهی

رحیم معینی کرمانشاهی نقاش، روزنامه نگار، نویسنده، شاعر و ترانه سرای کشورمان 15 بهمن 1301 در کرمانشاه متولد شد.

رحیم معینی کرمانشاهی در سال 1328 در شهر کرمانشاه روزنامهٔ سلحشوران غرب را بنیان گذاشت و از سال 1341به کار نقاشی پرداخت و در این راه پیشرفت کرد و تابلوهایی نیز به یادگار گذارد که از جمله تابلو حضرت مسیح (ع) با کار سیاه قلم است و در ضمن کارهای نقاشی به نظم شعر پرداخت. داستان اختر و منوچهر را در چهار تابلو به رشتۀ نظم کشید و در آن حقایقی از اجتماع زمان را مجسم کرد. او شاعری توانا و خوش ذوق بود و ضمن سرودن شعر چندی به تصنیف و ترانه سازی پرداخت و تصانیف او که توسط خوانندگان رادیو خوانده می شد از شهرت به سزایی برخوردار گردید.

رحیم معینی کرمانشاهی

محمدعلی فردین

محمدعلی فردین بازیگر قدیمی سینما 15 بهمن 1309 در تهران متولد شد.

محمدعلی فردین پیش از ورود به دنیای سینما از کشتی گیران حرفه ای کشورمان بود که مدال نقره جهانی را هم از آن خود کرده بود و بعد از ورود به سینما یکی از چهره های سرشناس این حرفه شد.

محمدعلی فردین

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی کشورمان 15 بهمن 1351 در تهران متولد شد.

علیرضا قربانی از دوران کودکی قرائت قرآن را آموخت و از همان زمان با موسیقی اصیل ایرانی آشنا شد و یکی از خواننده های مشهور این حرفه است که تیتراژهای زیادی با صدای او برای سریال های تلویزیونی ساخته شده است.

علیرضا قربانی

عارف لرستانی

عارف لرستانی بازیگر کشورمان 15 بهمن 1350 در کرمانشاه متولد شد.

عارف لرستانی بازیگری را با جنگ 77 مهران مدیری آغاز کرد و در مجموعه قهوه تلخ ، کوچه اقاقیا ، خسته دلان ، مرد دوهزار چهره ، ویلای من ، یه تیکه زمین و ... ایفای نقش کرده است. عارف لرستانی 26 فروردین سال 96 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

عارف لرستانی

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 15 بهمن + تصاویر

3.625
این مطلب مفید بود ؟187
وبگردی