امیررضا دلاوری
امروز 17 مرداد همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

هنرمندان مشهور ایرانی که در 17 مرداد متولد یا درگذشتند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به هفدهمین روز از مردادماه رسیدیم . امروز 17 مرداد سالروز تولد و درگذشت افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز 17 مرداد اشاره میکنیم.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی متولد یا درگذشته در 17 مردادند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

نیما شاهرخ شاهی

نیما شاهرخ شاهی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 17 مرداد 1360 متولد شد.

نیما شاهرخ شاهی

نیما شاهرخ شاهی اولین بار در سال 82 با فیلم مکس به سینما و در سال88 با بازی در سریال شمس العماره به تلویزیون آمد و سپس حضور پررنگی را در سینما تجربه کرد. فیلم سینمایی پارک وی، کاتیوشا، عشقولانس، اخراجی های 3، لج و لجبازی، کیش و مات و دایره زنگی از جمله کارهای سینمایی او است.

شراره رخام

شراره رخام بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 17 مرداد 1350 در تهران متولد شد.

شراره رخام

شراره رخام بازی در سینما را از سال 74 با فیلم عروس کاغذی آغاز کرد و برای اولین بار با سریال مسافر در سال 88 وارد قاب تلویزیون شد.

شهرزاد عبدالمجید

شهرزاد عبدالمجید بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 17 مرداد 1348 در تهران متولد شد.

شهرزاد عبدالمجید

شهرزاد عبدالمجید اولین بار در سریال تلویزیونی درپناه تو در سال 74 جلوی دوربین رفت و در سریال های متعددی چون معما، عصر پاییزی، فقط به خاطر تو، تب سرد و نرگس به ایفای نقش پرداخته است.

امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون کشورمان 17 مرداد 1355 در تهران متولد شد.

امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری کار خود را در سینما با فیلم متولد ماه مهر آغاز کرد اما حضور پررنگ تری را در تلویزیون تجربه کرد. مهر خوبان، آهوی ماه نهم، ما چند نفر، هوش سیاه، پریا و آنام از جمله سریال های تلویزیونی او محسوب میشوند.

مینا وحید

مینا وحید بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون کشورمان 17 مرداد 1366 در رشت متولد شد.

مینا وحید

مینا وحید با بازی در فیلم سینمایی دوران عاشقی ساخته علیرضا رئیسیان به شهرت رسید و در سریال های شاید برای شما هم اتفاق بیوفتد، بانوی عمارت و دختران حوا ایفای نقش کرد.

ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی بازیگر سینما و تلویزیون 25 دی 1355 در تهران متولد شده و در 17 مرداد 1399 در لندن درگذشت.

ماه چهره خلیلی

زنده یاد ماه چهره خلیلی نوی دختری پروین سلیمانی بودو فعالیت خود را با فیلم چشمان سیاه در  سال 1381 اغاز کرد. سریال مختارنامه، مرضیه، گذر از رنج ها و فیلم های اشنوگل، نقاب، هدیه و رنج و سرمستی از جمله کارهای ماه چهره خلیلی بود.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 17 مرداد+تصاویر

4.135
این مطلب مفید بود ؟296
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی