زانیار خسروی
امروز دوم اردیبهشت ماه همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه بیشتر با آنها آشنا میشوید.

چهره های مشهور ایرانی که 2 اردیبهشت متولد شدند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به دومین روز از اردیبهشت ماه رسیدیم. دومین ماه سال با همه زیبایی های بهاری اش از راه رسید و جلوه ای دیگر به روزهای سال داد. زیبایی های بهار در اردیبهشت بیشتر نمایان میشود و جلوه ای از بهشت را میتوان در این ماه از سال دید.

اگر برایتان جالب است که بدانید امروز 2 اردیبهشت همزمان با سالروز تولد کدام یک از چهره های مشهور ایرانی ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

قیصر امین پور

قیصر امین پور شاعر و نویسنده برجسته معاصر کشورمان 2 اردیبهشت 1338 در شهرستان شوشتر متولد شد.

قیصر امین پور

او یکی از تاثیرگذارترین شاعران دوره انقلاب بود آثار زیاد و ارزشمندی را در حوزه شعر کودک و نثر ادبی از خود برجای گذاشته است. قیصر امین پور شاعر بلندآوزاه کشورمان 8 آبان سال 1386 بعد از یک تصادف سنگین و انجام جراحی های متعدد در بیمارستان درگذشت.

زانیار خسروی

زانیار خسروی خواننده، مدل تبلیغاتی، آهنگساز، ترانه سرا، تنظیم کننده و برادر کوچکتر سیروان خسروی، 2 اردیبهشت 1364 در تهران متولد شد.

زانیار خسروی

زانیار خسروی 11 اسفند 1392 اولین آلبوم رسمی خود را به نام 28 منتشر نمود که با استقبال فوق‌العاده ای از سوی مردم مواجه شد. او در ادامه فعالیت های هنری خود به بازیگری روی آورده و در سریال حرفه ای به کارگردانی مصطفی تقی‌زاده نقش آفرینی کرد.

محمدرضا وطن دوست

محمدرضا وطن دوست نویسنده، تهیه کننده و کارگردان کشورمان 2 اردیبهشت 1357 در ساری متولد شد.

محمدرضا وطن دوست

محمدرضا وطن دوست برنده بیش از 50 جایزه ملی از مهم ترین فستیوال های دنیا شده است. وقتی لیموها زرد شدند اولین فیلم بلند سینمایی محمدرضا وطن دوست به زبان مازندرانی در تاریخ سینمای ایران است که حضور بین المللی موفقی داشته و 12 جایزه ملی و بین المللی را نصیب خود کرده است.

مهتاب اکبری

مهتاب اکبری بازیگر جوان سینما و تلویزیون کشورمان 2 اردیبهشت 1369 متولد شد.

مهتاب اکبری

مهتاب اکبری بازیگر نقش سوگند در سریال لحظه گرگ و میش است که مدرک تحصیلی اش را در زمینه کارگردانی تئاتر گرفت و برای اولین بار در این سریال به ایفای نقشی مورد توجه پرداخت.

ارسلان امیری

ارسلان امیری مستندساز، فیلم نامه نویس، تدوین گر و ٰکارگردان کُرد کشورمان متولد 2 اردیبهشت 1354 است.

ارسلان امیری

ارسلان امیری در نخستین تجربه بلند سینمایی خود به نام زاوالا در 10 بخش مختلف کاندید دریافت جایزه جشنواره فجر سال 99 شده و موفق به کسب چهار دیپلم افتخار و سه سیمرغ بلورین شد. او در این جشنواره سیمرغ بهترین کارگردان فیلم اول و فیلمنامه را دریافت نمود.

چهره های مشهور ایرانی متولد 2 اردیبهشت + تصاویر

4.224
این مطلب مفید بود ؟204
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی