جواد عزتی
در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی که در 20 دی متولد شدند از جواد عزتی تا حدیث فولادوند آشنا میکنیم.

چهره های مشهور ایرانی که در بیست دی متولد شدند

روز تولد همیشه یکی از بهترین و جذاب ترین روزها برای همه افراد است اما اگر جزو سلبریتی ها باشی و هزار و یک طرفدار داشته باشی این روز معنای دیگری برایت پیدا میکند، چرا که علاوه خانواده و دوستان خیلی از مردم نیز در روز تولد تو خوشحالند.

امروز بیست دی ماه سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که ما میخواهیم شما را با آنها آشنا کنیم. همراه ما باشید.

سالروز تولد چهره های مشهور ایرانی در 20 دی

جواد عزتی

جواد عزتی متولد 20 دی 1360 در تهران، بازیگر طناز کشورمان است. این هنرمند جوان فارغ التحصیل رشته تئاتر از هنرستان سوره است و بیشتر در کارهای کمدی بازی کرده است. محبوبیت بی حد جواد عزتی از بازی در سریال شبکه خانگی قهوه تلخ در نقشه بابا اتی شروع شد، و سپس با سری سریال های دردسرهای عظیم ادامه پیدا کرد.

جواد عزتی

جواد عزتی بازیگر پرکار این روزهای سینمای ایران کارش را با اجرای تئاتر های خیابانی شروع کرد و تقریبا هیچ بوستانی در تهران نیست که در آن تئاتر خیابانی اجرا نکرده باشد. بازیگر طناز سینما و تلویزیون چندسالی است که پرکارتر شده و فیلم های سینمایی اش یکی از پرفروش ترین فیلم ها در گیشه سینماها است.

همسر جواد عزتی مه لقا باقری از بازیگران کشورمان است که در سریال دردسرهای عظیم با جواد عزتی همبازی بود.

حدیث فولادوند

حدیث فولادوند متولد 20 دی ماه 1356 در شیراز بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان است. این هنرپیشه جوان فعالیت هنری را از کودکی آغاز کرد، در دوازده سالگی زیر نظر گلاب آدینه آموزش دید و در نمایش «گل های دوستی» روی صحنه رفت.

حدیث فولادوند

وی برای اولین بار نقش کوتاهی را در فیلم دست های آلوده به کارگردانی سیروس الوند بازی کرد و بدین ترتیب اولین حضورش را در سینما در سال 1378 اعلام نمود. درخشش حدیث فولادوند در تلویزیون با بازی در سریال تلویزیونی سریال گمگشته آغاز شد و با معصومیت از دست رفته تکمیل شد.

محمد مطیع

محمد مطیع، در 20 دی 1322در مشهد متولد شد. بازی در تئاتر را از سال 1364 و بازی در سینما را از سال 1351 با «رضا هفت خط» به کارگردانی «حسین ترابی» شروع کرد.

محمد مطیع

این بازیگر که بعد از بازی در فیلم «وکیل اول» در سال 65 به سوئد مهاجرت کرده بود، پس از سالها از سوئد به ایران بازگشت و دوباره به ایفای نقش در تلویزیون و سینما پرداخت.

محمد مطیع در دهه های 50 و 60 در آثار زیادی به ایفای نقش پرداخته است که از جمله آنها می توان به نمایش های «صیادان»، «پیش پرده»، «بازرس» و «سیرک باشکوه جهانی»، مجموعه های «هزاردستان»، «سلطان و شبان»، «امیرکبیر» و «کوچک جنگلی» و فیلم های «کلاغ»، «دایره مینا»، «بازداشتگاه»، «آوار»، «گردباد» و «روزهای انتظار» اشاره کرد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 20 دی ماه + تصاویر

3.821
این مطلب مفید بود ؟165
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی