مزیم مومن
امروز 6 مرداد همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

هنرمندان مشهور ایرانی که در 6 مرداد متولد شدند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به ششمین روز از مردادماه رسیدیم. امروز 6 مرداد سالروز تولد 5 تن از چهره های مشهور ایرانی است که ما در این مطلب شما را با چکیده ای از بیوگرافی آنها آشنا میکنیم.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی متولد 6 مرداد هستند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

اکرم محمدی

اکرم محمدی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 6 مرداد 1337 در تهران متولد شد.

اکرم محمدی

اکرم محمدی بازی در سینما را در سال 68 با بازی در فیلم مادر علی حاتمی آغاز کرد. او حضور پررنگ تری در تلویزیون داشته است که یکی از معروف ترین آنها بازی در سریال پدرسالار بود.

حسن جوهرچی

زنده یاد حسن جوهرچی بازیگر کشورمان 6 مرداد 1347 در تهران متولد شد.

حسن جوهرچی

حسن جوهرچی بازیگر کشورمان بازی در سینما را از سال 68 با بازی در فیلم فیل در تاریکی آغاز کرد و در پناه تو از معروف ترین سریال های تلویزیونی اوست. این هنرمند کشورمان 15 بهمن سال 95 به دلیل ایست قلبی درگذشت.

سیدجواد رضویان

سیدجواد رضویان بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 6 مرداد 1353 در قم متولد شد.

سیدجواد رضویان

سیدجواد رضویان بازیگری را از سال 73 آغاز کرد و با مجموعه سیب خنده به تلویزیون آمد. این هنرمند در سریال های طنز دیگر همچون پاورچین ، باغچه مینو ، جایزه بزرگ و در حاشیه جلوی دوربین رفته است.

محمدرضا غفاری

محمدرضا غفاری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 6 مرداد 1364 در تهران متولد شد.

محمدرضا غفاری

محمدرضا غفاری بازی در سینما را با فیلم رویای خیس پوران درخشنده آغاز کرد و سریال آشپزباشی و سایه بان از جمله سریال های تلویزیونی او محسوب میشوند. این هنرمند یکی از بازیگران سریال ملکه گدایان در شبکه نمایش خانگی است.

یغما گلرویی

یغما گلرویی ترانه سرا ، شاعر و نویسنده کشورمان 6 مرداد 1354 در ارومیه متولد شد.

یغما گلرویی

از یغما گلرویی آثار متعددی از جمله شعر، داستان، ترجمه شعر، فیلم نامه و غیره منتشر شده و ترانه های او توسط خواننده های متعددی از جمله زنده یاد ناصر عبداللهی خوانده شده است.

رضا رفیع

رضا رفیع طنزپرداز کشورمان 6 مرداد 1347 در تربت حیدریه متولد شد.

رضا رفیع

رضا رفیع یکی از طنزپردازان مشهور تلویزیون می باشد که اجرای برنامه قند پهلو یکی از آثار هنری او در تلویزیون است.

مریم مومن

مریم مومن بازیگر جوان کشورمان 6 مرداد 1377 در مشگین شهر متولد شد.

مریم مومن

مریم مومن بازیگر نقش فخرالزمان در سریال بانوی عمارت است و این اولین تجربه بازیگری این بانوی هنرمند در تلویزیون است که حسابی توانست با نقش خود، هنر بازیگری اش را در معرض دید همگان قرار بدهد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 6 مرداد + تصاویر

4.546
این مطلب مفید بود ؟415
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی