حمید سمندریان
امروز 9 اردیبهشت همزمان با سالروز تولد چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 9 اردیبهشت

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به نهمین روز از اردیبهشت ماه رسیدیم. اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 9 اردیبهشت متولد شده اند و سالروز تولد شما با کدام یک از هنرمندان و چهره های ایرانی در یک روز است ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

ما در این مطلب شما را با بیوگرافی کوتاهی از چهره های مشهور ایرانی متولد 9 اردیبهشت آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی متولد 9 اردیبهشت هستند

محمد معین

محمد معین محقق برجسته کشورمان و پدیدآورنده فرهنگ معین 9 اردیبهشت 1397 در رشت متولد شد.

محمد معین

از آغاز سال 1325 شمسی که چاپ لغت نامه دهخدا طبق قانون، در مجلس شورای ملی آغاز شد، دکتر معین به همکاری علی اکبر دهخدا برگزیده شد و طبق وصیت نامه دهخدا، دکتر معین به ریاست امور علمی آن سازمان منصوب گردید.

لادن طباطبایی

لادن طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 9 اردیبهشت 1349 در تهران متولد شد.

لادن طباطبایی

وی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران در رشته تئاتر فارغ التحصیل شده است و در اثار سینمایی و تلویزیونی زیادی حضور داشته است. لادن طباطبایی در سال 1394 به همراه دخترش به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد.

رضا صفایی پور

رضا صفایی پور بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 9 اردیبهشت 1328 در تهران متولد شد.

رضا صفایی پور

قهرمانان، مردی در آتش، انفجار، شکار در شب، کانی مانگا، پلاک، حادثه در کندوان، خط آتش، ضربه آخر، صلیب طلایی، پوتین، سینه سرخ، سحرگاه پیروزی، چشم عقاب، شاهرگ، تهاجم، پاتک، جهنم سبز، پرچم های قلعه کاوه از جمله کارهای رضا صفایی پور است.

حمید سمندریان

حمید سمندریان کارگردان و آموزگار بازیگری کشورمان 9 اردیبهشت 1310 در تهران متولد شد.

حمید سمندریان

حمید سمندریان در سال 1373 به تأسیس کلاس های آزاد بازیگری و کارگردانی دست زد که هنرجویان بسیاری از آن جا دانش آموخته شدند و به عرصهٔ حرفه ای هنر وارد شدند.

فرزاد میلانی

فرزاد میلانی آهنگساز، نوازنده، تنظیم کننده و خواننده کشورمان 9 اردیبهشت 1362 متولد شد.

فرزاد میلانی

او نواختن پیانو و آکاردئون را در کودکی بصورت خودآموز فراگرفت و سپس به آهنگ سازی و تنظیم روی آورد. از میان کارهای فرزاد میلانی، نماهنگ «زنده موندن» با اجرای ناشنوایان به زبان اشاره، مورد توجه بسیاری واقع شد.

جمیله شیخی

جمیله شیخی بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر کشورمان 9 اردیبهشت 1309 در زنجان متولد شد.

جمیله شیخی

جمیله شیخی مادر آتیلا پسیانی بازیگر پیشکسوت کشورمان است و سریال پس از باران آخرین کار تلویزیونی جمیله شیخی محسوب میشود. این هنرمند کشورمان در دوم خرداد سال 1380 درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد 9 اردیبهشت + تصاویر

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی