زهرا رکوعی

زهرا رکوعی مجری 20:30 مادر شد + عکس

تاریخ انتشار : 26 تیر 1396کد مطلب : 53034زمان مطالعه : 2 دقیقه
زهرا رکوعی مجری خبر 20:30 چندماهی است که از دنیای خبر فاصله گرفته است و علت آن چیزی جز مادر شدن این مجری جوان کشورمان نیست.

زهرا رکوعی مجری خبر به تازگی مادر شد

زهرا رکوعی مجری مشهور شبکه دو سیما در بخش خبری 20:30 چند ماهی است که در میان گویندگان خبر این شبکه دیده نمیشود و کنجکاوی ها برای دانستن علت این دوری وجود داشت تا اینکه میترا لبافی دوست و همکار خانم مجری با انتشار عکسی در اینستاگرامش درباره علت دوری زهرا رکوعی مطلبی را منتشر کرد.

میترا لبافی با انتشار این عکس از خودش در کنار زهرا رکوعی نوشت:

خانم زهرا رکوعی دوست خوبم امروز اومدن خبرگزاری صدا و سیما تا خونه جدید ما رو ببینن، همونطور فروتن. مهربان و دوست داشتنی. قبلا که واحد مرکزی خبر بودیم بهم بیشتر نزدیک بودیم اما الانم فرق زیادی نداره. هر جا خبر و گزارش و خبرنگار جماعت باشه یعنی روح ژورنالیست زنده ست و خانم رکوعی هم که باشه که خَیلی عالیست. ایشون سابقه خوبی در خبرنگاری دارن و مجری دوست داشتنی خبر هستند. به خاطر قدم نو رسیده شون مدتی نبودن و قراره از شهریور که مرخصی شون تموم میشه بیشتر اجرا کنن. اینم یک خبر همراه عکس که تقدیم حضورتون شد.

زهرا رکوعی مجری

زهرا رکوعی مجری خبر 

زهرا رکوعی درباره نحوه ورودش به این حرفه گفت:در سال 78 زمانی که 17 سال داشتم، اطلاعیه ای را در روزنامه دیدم مبنی بر اینکه باشگاه خبرنگاران تاسیس شده است و از افراد علاقه مند ثبت نام می کند. از آنجا که از کودکی واقعا کار خبرنگاری را دوست داشتم، ضمن اینکه توانایی انجام این کار را هم در خود احساس می کردم، در باشگاه ثبت نام کردم و دوره های مختلف خبری را گذراندم. تا سال 1380 به عنوان خبرنگار سیاسی، اجتماعی، نظامی در باشگاه خبرنگاران فعال بودم، ضمن اینکه در طول این چند سال موفق به کسب چندین مقام در باشگاه خبرنگاران شدم و به عنوان خبرنگار برتر سال 79 و 80، نفر اول جشنواره دفاع مقدس و دومین جشنواره خبر و برنامه های سیاسی و رادیو در سال های 81 و 82 شناخته شدم و همچنین در سال 80 موفق به دریافت لوح بهترین گزارش انتخاباتی از باشگاه شدم. بعد از آن به رادیو معرفی شدم و به عنوان خبرنگار به مدت 4-3 ماه به همراه 3 نفر دیگر به صورت آزمایشی شروع به کار کردیم. از میان 2 نفر در دوره های آزمایشی قبول شدیم و به عنوان گزارشگر تا سال 84 در رادیو مشغول به کار شدم. در سال 84 بخش خبر سیما به من پیشنهاد تست گویندگی داد. با پذیرفته شدن در تست گویندگی وارد بخش خبر شبکه 3 شدم.

علیرضا نادری همسر زهرا رکوعی تهیه کننده و مجری شبکه سه سیما است.

زهرا رکوعی مجری 20:30 مادر شد + عکس

4121
این مطلب مفید بود ؟9724
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی