ورزش شیرجه
بررسی های اخیر نشان داده است که ورزشکاران شیرجه در سطح رقابتی در معرض آسیب دیدگی شانه، کمر، آرنج و مچ قرار دارند.

آسیب های ورزش شیرجه در چیست

ورزشکاران رشته شیرجه چه از ارتفاع بلند شیرجه روند و چه از ارتفاع کوتاه جزء شجاع تر ین و هنرمندترین ورزشکاران به حساب می آیند. آنها برای اجرای این حرکت به هماهنگی زیاد عصب و عضله نیاز دارند چرا که جهش آنان از سکوی 10متری انرژی کافی برای رسیدن به سرعت 55 مایل در ساعت را در لحظه ی برخورد با سطح آب فراهم می کند.سرعتی که اگر در هنگام برخورد با آب، فرد دچار اشتباه شود و یا کاملا" عمود نباشد با خطر بسیار جدی رو برو خواهد بود.

بررسی های اخیر نشان داده است که ورزشکاران شیرجه در سطح رقابتی در معرض آسیب دیدگی شانه، کمر، آرنج و مچ قرار دارند.
به نقل از Science daily ، مطالعات انجام شده در مرکز پزشکی لویولا نشان داده است که ورزشکاران شیرجه در معرض آسیب دیدگی های مختلفی قرار دارند.مدیر این تحقیقات می گوید:حتی اگر شیرجه به خوبی و به درستی انجام شود ممکن است آسیب ایجاد شود.
ورزشکاران شیرجه با سرعت حدود 19 مایل بر ساعت تا 37 مایل بر ساعت به آب برخورد می کنند. زمانی که با آب برخورد می کنند شتاب حرکت آنها به یک باره در کسری از ثانیه 50 درصد کاهش می یابد. این فشار باعث ایجاد آسیب دیدگی های مختلف می شود.

آسیب های ورزش شیرجه

صدمات ورزش شیرجه

افرادی که در مسابقات شیرجه شرکت می کنند حدود 40 ساعت در هفته تمرین می کنند. آنها حدودا 100 تا 150 شیرجه در روز انجام می دهند.
احتمال آسیب دیدگی در ورزشکاران شیرجه بیش از ورزشکاران سایر ورزش ها همچون ژیمناستیک است.
آسیب دیدگی کمر و شانه بیشترین درصد را در بین ورزشکاران شیرجه دارند.
ورزشکاران شیرجه بیش از افراد عادی در معرض کمردرد در سنین جوانی هستند به علاوه بسیاری از ورزشکاران شیرجه رژیم های غذایی سختی دارند تا بدنشان کاملا عضلانی باشد. این مساله باعث می شود که انرژی کمی داشته باشد و احساس خستگی کنند. خستگی بیش از حد احتمال آسیب دیدگی را افزایش می دهد.

آسیب دیدگی شانه، کمر و آرنج در انتظار ورزشکاران شیرجه

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از بهداشت نیوز/ ر
وبگردی