خواب آلو ترین حیوانات
میزان خواب همه حیوانات با یکدیگر متفاوت است حیواناتی وجود دارند که همیشه خواب هستند و تنها برای خوردن غذا بیدار می شوند در ادامه این مطلب خواب آلو ترین حیوان دنیا را بشناسید.

10 خواب آلو ترین حیوان دنیا

همه می دانند که تنبل ها (جانور) حیوانات خواب آلودی هستند اما آیا می دانستید که حیوانات دیگر هم وجود دارند ؛ حیوانات نقش حیاتی در طبیعت بازی می کنند و بخش مهمی از اکو سیستم هستند. برخی از حیوانات ( اهلی و وحشی ) بسیار فعال هستند و چند ساعت هر روز می خوابند ، در حالی که برخی دیگر تمام روز می خوابند.

این حیوانات خواب سنگین فقط برای غذا خوردن بیدار می شوند. از آنجا که الگوی خواب این حیوانات توسط نیاز آن ها به شکار تعیین می شود، تعیین میزان دقیق زمان خواب آن ها چالش برانگیز است. چنانچه در این بخش از سرگرمی نمناک خواهیم گفت خواب آلوترین حیوانات جهان کدام هستند.

حیوانات خواب آلو در جهان

10. مورچه خوار خار دار

به عنوان تک سوراخیان ، مورچه های خاردار ، پستاندار تخم گذاری هستند که به خانواده اکیدنا تعلق دارند. آن ها از موریانه ها و مورچه ها تغذیه می کنند. در گینه نو و استرالیا ساکن هستند .

آن ها قهوه ای یا سیاه و با اندازه متوسط هستند که با خارهای ریز و مو پوشیده شده اند. شبیه به مورچه خورهای آمریکای جنوبی و برخی از حیوانات خاردار مانند و خارپشت هستند. مورچه خوارها بیش از 12 ساعت در روز می خوابند.

مورچه خوار خار دار

مورچه خوار خاردار 12 ساعت در روز می خوابد 

9. خوک

با بیش از یک میلیارد خوک زنده تا این زمان ، خوک های اهلی پستانداران معروفی هستند که روی زمین یافت می شوند . آن ها همه چیز خوار هستند و انواع مختلفی از غذاها را می خورند.

، نیاکان همه خوک های اهلی، یکی از شایع ترین پستانداران در دنیا هستند. آن ها بومی برخی از سخت ترین مناطق جهان هستند که اوراسیا، ژاپن، هند، ایرلند و آفریقا را در بر می گیرد. خوک ها 13 ساعت در روز می خوابند، درست مثل گربه ها.

خوک

میزان خواب خوک ها چقدر است؟

8. گربه

گربه ها حیوانات کوچک وگوشت خوار هستند که به عنوان حیوان خانگی وقتی در خانه نگهداری می شوند ، شناخته می شوند. آن ها معروف ترین حیوانات خانگی در دنیا هستند و به خاطر توانایی آن ها برای شکار موش های صحرایی ارزشمند هستند.

گربه ها می توانند حدود 13 ساعت در روز بخوابند. شب ها شکار می کنند و بیشتر اوقات در طول روز می خوابند. آن ها ذاتا شکارچی هستند و خواب به آن ها کمک می کند تا انرژی لازم برای تعقیب، دویدن، بالا رفتن، و حمله را ذخیره کنند .

گربه ها

گربه ها در طول روز می خوابند

7. خز موش

آن ها موجودات کوچک و متوسط متعلق به خانواده سنجاب ها هستند. آن ها بومی آفریقا، اوراسیا و آمریکا هستند و توسط انسان ها در استرالیا معرفی شدند. وقتی آن ها بیرون از خانه اند به دنبال غذا و پریدن روی درختان نیستند، سنجاب ها بیشتر وقت خود را صرف خواب می کنند.

آن ها حدود 14 ساعت در روز در لانه های خود می خوابند. رژیم غذایی آن ها غنی از چربی و کربو هیدرات است که باعث خواب آلودگی می شود. خز موش ها از اوایل غروب تا اوایل صبح می خوابند.

خز موش

خواب خز موش ها از اوایل غروب تا اوایل صبح 

6. همستر

همسترها جوندگان کوچکی هستند که در حیات وحش زندگی می کنند. آن ها موجوداتی هستند که در طول روز مخفی می شوند تا از شکار شدن توسط شکارچیان در امان باشند. از آنجا که پرورش آنها در قفس بسیار ساده است، در بین حیوانات خانگی بسیار محبوب شده اند.

یک کیسه دراز گونه دارد که برای حمل مواد غذایی به پناه گاه خود از آن استفاده می کنند. آن ها موجودات با موی نرم و ضخیم هستند. بیش از 14 ساعت در روز می خوابند. آن ها از پوشش گیاهی، میوه ها، دانه ها، و در مواقعی از حشرات تغذیه می کنند .

همستر

همستر ها بیش از 14 ساعت در روز می خوابند

5.میمون لمور

این میمون ها بومی ماداگاسکار هستند . وزنی بین 0.0661 تا 20 پوند دارند میمون های لمور ویژگی های مختلفی را با دیگر میمون ها دارند به جای چنگال ، ناخن دارند. آن ها ناخن های دراز دارند انگشت دوم شان به عنوان پنجه توالت نام دارد که برای تمیز کردن و خارش استفاده می کنند.

آن ها مانند میمون رفتار می کنند و روی درختان ساکن و همه چیز خوار هستند که از میوه ها، سبزیجات و گوشت تغذیه می کنند. آن ها خواب سنگین هستند که روزانه حدود 16 ساعت می خوابند.

میمون لمور

خواب سنگین میمون لمور

4. اپاسم

در بخش های جنوبی ایالات متحده هستند، اپاسم جانور کیسه دار کوچک است که به اندازه گربه رشد می کند. منشا آن ها از آمریکای جنوبی و عادت های جنسی نا مشخص شان سرچشمه می گیرد، و رژیم غذایی انعطاف پذیر ، آن ها را به بهترین استعمار و بازماندگان در شرایط مختلف تبدیل کرده است. آن ها عموما در کانادا یافت می شوند. این موجودات بیش از 19 ساعت می خوابند و تنها 5 ساعت وقت دارند تا به دنبال غذا بگردند.

اپاسم

اپاسم ها فقط 5 ساعت در روز بیدارند

3. آرمادیلو

آرمادیلوها ها حفارهای نیرومندی هستند که وزن آنها از 0.187 تا 119 پوند متغیر است. آرمادیلوهای غول پیکر حدود 59 اینچ طول دارند. در حال حاضر، همه گونه های موجود در آمریکای جنوبی هستند در حالی که پاراگویه 11 گونه دارد.

با اینکه پاهای خیلی کوتاهی دارند اما این موجودات می توانند خیلی سریع حرکت کنند. ان ها ازچنگ برای کندن غذا استفاده می کنند. در ایالات متحده، آن ها در فلوریدا، کارولینای جنوبی و تگزاس یافت می شوند.

رژیم غذایی آن ها از حشرات تا کرم فرق می کند در حالی که برخی از گونه ها به طور کامل از موریانه ها و مورچه ها تغذیه می کنند. آرمادیلوها موجودات زیبا با زره چرمی هستند. آن ها در طول روز برای استراحت یا خوابیدن زیر زمین می روند. آن ها روزانه حدود 19 ساعت می خوابند.

آرمادیلو

آرمادیلوها برای خواب به زیر زمین می روند

2. تنبل ها

آن ها حیواناتی درختی هستند که به خاطر حرکت آهسته خود مشهور هستند. کندی آن ها به واکنش های خواب آور و سیستم های گردش خون ضعیف نسبت داده می شود. تنبلها بیشتر عمر خود را در جنگل های گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی به صورت وارونه آویزان سپری می کنند.

آن ها بیشتر فعالیت های اصلی خود مانند جفت گیری، خوردن، خوابیدن و حتی تولد را روی درختان انجام می دهند. دو نوع تنبل وجود دارد، که دارای سه انگشت و دو انگشت هستند. برای آسیاب کردن غذا زبان زبر و 18 دندان دارند. سرهای گرد، چشمانی ثابت و دم های کوتاه دارند. آن ها می توانند سریع تردر آب حرکت کنند. تنها 5 ساعت در روز فعال هستند و 19 ساعت می خوابند.

تنبل ها

تنبل ها 19 ساعت در روز می خوابند

1. کوالا

کوالاها جانور کیسه دار هستند. آن ها در مناطق ساحلی کویینزلند، نیو ساوت ولز و تاسمانی پیدا شده اند.کوالاها با سر بزرگ، بدن ، بینی ، بی دم و گوش های پف کرده شناخته می شوند. وزن آن ها بین 9 تا 33 پوند و طول بدن آن ها از 24 تا 33 اینچ است.

آن ها در جنگل های وسیع اوکالیپتوس و برگ ها اکثریت رژیم غذایی آنها را تشکیل می دهند. ماده های کوالا بعد از هر 12 سال تولد یک فرزند به دنیا می آورند. آن ها یک نوزاد نابالغ را به دنیا می آورند که در کیسه های مادرشان قرار می گیرد و تا 7 ماه دیگر در آنجا زندگی می کند. آن ها حدود 22 ساعت در روز می خوابند به همین دلیل یکی از حیوانات خواب آلو روی زمین هستند.

کوالا

کوالا خواب آلو ترین حیوان روی زمین با 22 ساعت خواب در روز

 

10 خواب آلو ترین حیوان دنیا + رازهای جالب در مورد آنها

2.5157
این مطلب مفید بود ؟7780
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : همستر
وبگردی